strona główna
kontakt
aktualności
horoskopy
częste pytania
 
prognozy
wydarzenia
ludzie i instytucje
teorie astro
grafiki
refleksje
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy

W dziale PROGNOZY znajdują się artykuły opisujące tendencje ogólne przewidywane na podstawie pozycji planet na aktualnym niebie

 

Aktualne motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co ma zwrócić uwagę przy własnym planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, wtedy prognoza może być rodzajem palety pomysłów czy wskazaniem typów działań, za jakie warto lub nawet należy się zabrać.

 

 

2005-01-01 Weiss Claud, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Prognoza astrologiczna. Przegląd roku 2005.
Pierwsze rozeznanie ważniejszych konstelacji.

Jak zwykle w wydaniu grudniowym, zajmujemy się krótkim przeglądem nadchodzącego roku.
Wyczerpująca analiza konstelacji roku 2005 znajdzie się w wydaniu lutowym.
Niniejszy krótki przegląd obejmuje następujące tematy główne najbliższego roku:

Zaćmienia z października 2004. – Konstelacje zaćmienia pokazują dla „starej” Europy intensywne zajęcie się pytaniami ekonomicznymi. Ujmując istotę rzeczy, idzie o zabezpieczenie dobrobytu (zaćmienia w drugim domu) z uwagi na doświadczane ograniczenia oraz obaw o miejsca pracy (Asc. Panny zaćmienia Słońca), które wskazywane są przez napięcie zaćmienia Słońca do Saturna i Chirona. W USA ta konstelacja nałoży się na dom 4., przez co poruszone będą sprawy bezpieczeństwa, co wyraża się również przez Asc. Raka zaćmień Słońca i Księżyca.

Saturn i Chiron zmieniają oś. – Planetoida Chiron zmienia znak właśnie w lutym i do lipca, z Koziorożca do Wodnika, podczas gdy Saturn od lipca 2005 dokonuje podobnej zmiany przechodząc z Raka do Lwa. Oś Lew – Wodnik ma do czynienia z wolnością i indywidualnością.

Faza kwadratury cyklu pary Jowisz - Saturn. – Cykl Jowisza i Saturna, który zaczął się w roku 2000, wejdzie pod koniec roku 2005 w krytyczny punkt kwadratury. Jest to temat, który może się zapowiadać i być wyczuwalny w lutym i marcu 2005 przy jeszcze dość odległej kwadraturze. Pierwsza dokładna kwadratura będzie miała miejsce dopiero 17. grudnia 2005 w 11 stopniu Skorpiona i Lwa – praktycznie w tym samym czasie, kiedy Mars znowu przejdzie do ruchu prostego w stopniu 8.

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com