strona główna
kontakt
aktualności
horoskopy
częste pytania
 
prognozy
wydarzenia
ludzie i instytucje
teorie astro
grafiki
refleksje
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy

W dziale PROGNOZY znajdują się artykuły opisujące tendencje ogólne przewidywane na podstawie pozycji planet na aktualnym niebie

 

Aktualne motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co ma zwrócić uwagę przy własnym planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, wtedy prognoza może być rodzajem palety pomysłów czy wskazaniem typów działań, za jakie warto lub nawet należy się zabrać.

 

 

2014-03-20 Gronert Jarosław
Wiosna 2014 w każdej stolicy wygląda inaczej

Zamieszczone kosmogramy są obliczone dla godziny 16:57 czasu uniwersalnego (17:57 czasu polskiego). Wtedy dzisiejszego dnia nastąpi rozpoczynający tegoroczną wiosnę ingres Słońca w znak Barana. Inicjuje to narodziny Nowego Kosmicznego Roku i symbolizuje pobudzenie pra-sił natury oraz sprzężonych z nią ludzkich losów. Uruchamiany jest wtedy swoisty „wiosenny pakiet startowy” dla mnóstwa ziemskich bytów. Pierwszy dzień wiosny traktujemy w astrologii mundalnej jako jeden z głównych wyznaczników rocznych losów świata. Kosmogramy solarnego ingresu w znak Barana obliczone dla różnych miejsc, stają się kilkunastomiesięcznymi prognostykami odwzorowującymi koleje losu wyznaczonego mieszkańcom określonego terenu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powyżej: wiosna 2014, Washington

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powyżej: wiosna 2014, Moskwa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powyżej: wiosna 2014, Pekin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powyżej: wiosna 2014, Symferopol, Krym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powyżej: wiosna 2014, Kijów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powyżej: wiosna 2014, Berlin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powyżej: wiosna 2014, Warszawa

Różnie wygląda pierwszy dzień wiosny w różnych stolicach. Najbardziej się rzucają w oczy położenia Urana i Plutona na horoskopowych osiach wybranych kosmogramow. Podkreślają one najwyższą rangę tych obszarów, które podlegają władzom zasiadającym w wymienionych stolicach. Waszyngton ma Plutona na Descendencie, a Moskwa Urana, który jednocześnie ulokował się na Immum Coeli w Pekinie. Na Descendencie jest Uran w Symferopolu na Krymie. Półkrzyż złożony z Jowisza w Raku przy MC, Urana w Baranie na Descendencie i Plutona w Koziorożcu na IC trafił na osie wiosennego kosmogramu w Kijowie. Najtrudniejsza rola przypadła więc stolicy Ukrainy. Wyraźnie widać, że nasi wschodni sąsiedzi znajdują się w centrum nie tylko europejskich, ale światowych przemian.

Szczególnie wymowna jest descendentowa lokalizacja Plutona w Waszyngtonie i Urana w Moskwie. Siódmy sektor definiuje bowiem naszych sprzymierzeńców i przeciwników. Charakteryzuje także przemiany w stosunkach z nimi i między nimi. Na przeglądanych dziś kartach księgi kosmosu widnieje klarowna informacja o konfrontacji między sojusznikami Waszyngtonu a sojusznikami Moskwy, co czujnie obserwuje Pekin, zwłaszcza przez pryzmat Kijowa.

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com