ASTROLOGIA

teorie astro

Opisy technik i symboli astrologicznych

Motto: Nic nie jest pewne, ale trzeba zrobić wszystko, aby się upewnić.
 

2015-05-09 Gronert Jarosław
Opozycja między lunarnym sektorem 4, a saturnowym sektorem 10.

W astrologii opozycja ma działanie dwoiste, przyciągająco-odpychające, kooperująco-konfrontacyjne, konsolidująco-rywalizacyjne. Polaryzacja sił w aspekcie 180° może być zatem harmonijna lub dysharmonijna. Przypomina balansowanie dwóch osób na huśtawce-przeważance. Aby pozytywnie zrealizować ten aspekt niezbędna jest sztuka kompromisu. Opozycja skłania do szukania sojuszników, zawierania paktów i porozumień, by dzięki nim mieć przewagę nad przeciwnikami.

W przypadku opozycyjnej dualności sektorów 4-10, czyli relacji lunarno-saturnowych, (między ludem, a władzą; narodem, a państwem) wygląda to tak.

Wariant przyciągający – gdy państwo jest przyjazne dla zwykłych ludzi i służy obywatelom. Wtedy władza cieszy się zaufaniem ludu, a lud czuje się związany ze swoim państwem, nie emigruje i jest gotów za nie walczyć.

Wariant odpychający – gdy państwo jest dla narodu opresyjne, wampiryczne, nadmiernie kontrolujące, blokujące inicjatywy obywateli i działające wobec nich rabunkowo. W zamian, lud nie ceni państwa, nie jest lojalny wobec rządzących i przestaje być im posłuszny.

na górę