ASTROLOGIA

teorie astro

Opisy technik i symboli astrologicznych

Motto: Nic nie jest pewne, ale trzeba zrobić wszystko, aby się upewnić.
 

2020-12-20 Kałuski Bogusław
O kilku sposobach używania astrologii oraz o jakby gwieździe betlejemskiej 21.12.2020

Jeden ze sposobów używania astrologii polega na tym, aby badać horoskopy urodzinowe wydarzeń, a więc urodzenia człowieka czy rozpoczęcia jakiegoś działania. Do tych horoskopów bada się dodatkowo, jak będą przebiegać dalsze ruchy planet. Na podstawie tych obu domyśla się rozwój badanego wydarzenia.

Drugi rodzaj polega na tym, że obserwuje się konstalacje w dłuższych okresach czasu i wnioskuje z tego, jaki jest “klimat” danego roku czy wieku. - Stosownie do przewidywanego klimatu podaje się zalecenia dla osób pytających o ich sprawy czy o sprawy ogólnoświatowe. Te osoby dostosowują swoje działania do klimatu i wybierają sprzyjający moment do zrobienia czegoś (lub ignorują zalecenia).

Jest jeszcze porównywanie horoskopów, głównie pod kątem współpracy czy związków.

I jest jeszcze taki typ, ktory jest podobny do tarota. Tak jak w rozkładzie kart czyta się odpowiedzi na konkretne pytanie, tak też szuka się jej w rozkładzie planet horoskopu.

Wielu ludzi pytało i pyta, co się "teraz" wydarzy lub jak będą rozgrywane sprawy światowe. Można odpowiadać w oparciu o przewidywany klimat oraz w oparciu o horoskopy wielkich graczy, jak horoskopy państw, instytucji globalnych, szefów rządów itp.

Trzeba też pamiętać, że horoskopy wielu wydarzeń, w tym gigantycznych wojen, nie mają cech rażąco widocznych. Wynika to stąd, że znamy godziny wystrzałów, ale nie znamy godzin rozkazów, a zwłaszcza pomysłów. Te ostatnie są urodzinami maszyn, wojen itp. A więc ważne byłyby horoskopy idei i decyzji.

 

na górę