ASTROLOGIA

teorie astro

Opisy technik i symboli astrologicznych

Motto: Nic nie jest pewne, ale trzeba zrobić wszystko, aby się upewnić.
 

2002-12-29 Gronert Jarosław
Astrologia wśród gwiazd – podstawy

Astrologia to przede wszystkim zapis potencjałów, możliwości. Na tej podstawie można prognozować, kiedy określony potencjał zostanie uruchomiony; mapa potencjałów staje się potem zegarem i kalendarzem astrologicznym.

Tym, czym dla człowieka jest data urodzenia, tym dla państwa jest początkowy moment jego zaistnienia. Sporządzanie mapy potencjałów dla USA jest proste – mamy przecież konkretną datę Deklaracji Niepodległości. Podobnie ze wszystkimi państwami, które powstają w naszych czasach. W przypadku krajów, które nie posiadają ustalonej przez historyków daty początku państwowości, musimy posiłkować się horoskopami polityków, rządzących danym krajem.

Atak na WTC również był zapisany w gwiazdach. Może nie tak szczegółowo, jak głosi plotka, niemniej faktem jest, że horoskop USA przewidywał jeden z trudniejszych okresów w istnieniu tego państwa. Mówił o nieuchronnej, koniecznej zmianie wizerunku Ameryki w oczach świata, o kontakcie z siłami terroru, sterowanego ideologią, religią. Natomiast prognozowanie konkretnej daty i szczegółów tej tragedii to już rzecz jasnowidzenia, a nie astrologii.

Trzeba bowiem odróżniać te dwie rzeczy. Jasnowidzenie dotyczy konkretnych wydarzeń, a astrologia jest tylko określeniem tendencji, jakie będą dominować w rozwoju danego człowieka, grupy społecznej czy państwa.

Co prawda fakt postawienia prognozy nie zmieni układów planetarnych, ale podobnie jest z meteorologią. Przecież przepowiadanie pogody nie może zmienić układów atmosferycznych. Jednak jeżeli wiemy, jaka będzie pogoda – i odpowiednio, jak kształtują się układy planet – możemy się do tych okoliczności przygotować (np. ubrać się stosownie do pogody). Jeżeli wiemy, jakie zmiany nas czekają, to potrafimy się do nich dostroić. Płyniemy razem z nim, a nie przeciw nim. Jeśli nie wiemy – zaskakują nas one w najmniej spodziewanym momencie.

Chodzi o to, żeby prognozę zrozumieć i zaakceptować. Przy czym trzeba umieć dostrzegać nie tylko jej negatywne, ale i pozytywne strony.

Mapa potencjałów układana jest dla konkretnego człowieka i wynika z położenia planet nad miejscem urodzenia w momencie urodzenia. Dlatego prawdziwym horoskopem jest tylko horoskop urodzeniowy konkretnej osoby. Jeśli chodzi o horoskopy prasowe, to układane są one na zasadzie „ludzie to lubią, ludzie to kupią” – im horoskop jest i głupszy, tym chętniej jest czytany. Przeznaczone są one dla ludzi, którzy chcą być zwolnieni od myślenia i zadawalają się byle czym.

Człowiek tak czy inaczej zawsze postępuje do pewnego stopnia zgodnie ze swoim horoskopem – czy mu się to podoba, czy nie. Życie całkiem na przekór temu, co mówią gwiazdy, ma tyle sensu, co chodzenie w futrze w lipcu po plaży – można, ale po co?


na górę