ASTROLOGIA

teorie astro

Opisy technik i symboli astrologicznych

Motto: Nic nie jest pewne, ale trzeba zrobić wszystko, aby się upewnić.
 

2002-12-02 Gronert Jarosław
Byk

Słońce wstępuje w fazę Byka 19 kwietnia. Byk jest drugim po Baranie znakiem Zodiaku. Jego „zadaniem” jest stabilizacja i nadanie konkretnych form impulsom wyłonionym z bezkresu przez Barana. Uczy się wyboru przyjemności oraz działań celowych poprzez praktyczne wnioski z ich obserwacji.

W fazie Byka dominującej także w horoskopie Polski najważniejsze jest kształtowanie systemu wartości, czyli wiary, że jedne wartości są słuszne a inne nie. Ze wszystkich znaków Zodiaku Byk najbardziej potrafi docenić wartości doczesne. Po zdobyciu i zabezpieczeniu najcenniejszych dla siebie form materialnych i niematerialnych, silnie przywiązuje się do tego co wybrał, posiadł. „Kocham to, co posiadam” to jego życiowe hasło.

Poczucie piękna Byka oparte jest na proporcjach, doborze barw i tonów jak najbliższych naturalnym. Ten najbardziej „ekologiczny” ze znaków Zodiaku należy do królestwa natury, świeżej jak wiosenne liście. Reprezentuję „roślinną” wręcz łagodność w obyciu i niezwykle rzadko się zdarza, że wyprowadzony z równowagi bywa nieobliczalny. Wyraża silne, choć milczące pragnienie spokoju i harmonii.

Cechy pozytywne Byka to: cierpliwość, łagodność, spokój, konsekwencja, wytrwałość, stanowczość, praktyczność, zmysłowość, harmonia współistnienia.

Cechy negatywne: upór, zaborczość, materializm, skąpstwo, konserwatyzm i brak elastyczności.

Wewnętrzna harmonia i radosny spokój spacerowicza podziwiającego wiosenny krajobraz umożliwi nam zrozumienie przesłania kolejnego medytacyjnego obrazu z zodiakalnej kolekcji holenderskiego malarza Johfrego.


na górę