ASTROLOGIA

teorie astro

Opisy technik i symboli astrologicznych

Motto: Nic nie jest pewne, ale trzeba zrobić wszystko, aby się upewnić.
 

2002-12-04 Gronert Jarosław
Rak

Rak

Należy do żywiołu wodnego i jakości kardynalnej. Zadaniem Raka jest tworzenie emocjonalnych więzi w oparciu o dom, rodzinę i relacje z najbliższymi. Dlatego odznacza się wybitnie rozwiniętymi cechami macierzyńskimi i ojcowskimi.

W swej opiekuńczości i rozczulającej trosce o domowników przypomina kurę nad kurczętami. Wyznacza dla siebie i swoich bliskich terytorium bezpieczeństwa, które zagospodarowuje i potrafi go bronić. Rak jest niezwykle oddany tradycji i sprawom rodzinnym, i naprawdę dobrze czuje się tylko u siebie w domu - stając się po trosze jego niewolnikiem. Traktuje go jak prywatną twierdzę, a zarazem przytulne schronienie, w którym uzyskuje upragniony spokój wewnętrzny. Posiada wysoce rozwinięty instynkt opieki, zapobiegawczości i gotowości obrony. Jest przekonany, że dopóki nie opuści bezpiecznego schronienia, to nic groźnego się nie wydarzy. Jego hobby to gospodarstwo domowe.

Dysponuje znakomitą, wręcz fotograficzną i nie tylko autobiograficzną pamięcią. Jest żywą rodzinną kroniką upływającego czasu, chodzącą tradycją. Rak jest Kasandrą zodiaku i w swoim czarnowidztwie martwi się, że jeżeli teraz jest mu dobrze - to na pewno później będzie źle. Skorupa Raka symbolizuje pancerz, który skrywa jego delikatność, psychiczną i fizyczną wrażliwość. Za puklerzem zabezpieczeń, w swoim prywatnym azylu pielęgnuje swą nieśmiałość, sentymentalność, nastrojowość i maskuje - kłopotliwą zazwyczaj dla niego i innych - humorzastość. Nieustanna obawa przed publiczną krytyką odbiera mu często swobodę w działaniu i pewność siebie.

Jest bardzo wrażliwy i łatwo ulega wzruszeniom, co sprawia, że rumieni się przy lada okazji, a nawet bez okazji (stany emocjonalne ma wypisane na swojej twarzy). Ma bardzo delikatne dłonie, tak nadające się do pieszczoty lub masażu. Jego sentymentalna ciepła natura budzi zaufanie rozmówcy, dzięki czemu staje się powiernikiem tajemnic innych ludzi. Potrafi cierpliwie ich wysłuchać, współczuć rozmówcy w jego kłopotach, a także głęboko je przeżywać z nim lub wręcz za niego.

Potrafi być czuły, delikatny, ale i emocjonalnie zaborczy. Rozpościera opiekuńcze skrzydła, jak kwoka nad pisklętami i podobnie do niej, nawet z narażeniem własnego życia chroni swoje dzieci i pozostałych bliskich. Jeżeli jest mężczyzną, to i tak w głębi serca czuje się matką. Pragnie jednak niestety, całkowitej władzy nad ukochaną osobą i nie spuści z oka swoich dzieci nawet wtedy gdy uczynią go dziadkiem lub babcią. Najważniejsze jest dla niego poczucie bezpieczeństwa uzyskiwane wspólnie z domownikami. 

na górę