ASTROLOGIA

teorie astro

Opisy technik i symboli astrologicznych

Motto: Nic nie jest pewne, ale trzeba zrobić wszystko, aby się upewnić.
 

2002-12-07 Gronert Jarosław
Waga

Należy do żywiołu powietrznego i jakości kardynalnej. Waga zdaje sobie sprawę, że ludzie potrzebują siebie nawzajem nie tylko, aby przetrwać, lecz by uczynić wspólne życie możliwie komfortowym, wygodnym i miłym oraz umożliwić sobie dalszy efektywny rozwój. Wyraża silną potrzebę socjalizacji i posiadając świadomość swojej współzależności od poczynań innych ludzi, usilnie stara się sprostać ich wymaganiom.

Podstawowym motywem podejmowanych lub zaniechanych działań Wagi jest poszukiwanie świata pełnego harmonii i podążanie drogą kooperacji bądź (niechętnie) konfrontacji partnerskiej. Wagi po mistrzowsku operują sztuką porównywania ludzi i reszty elementów otaczającej rzeczywistości. Świadomość istnienia drugiej strony medalu, wrodzone talenty dyplomatyczne, poczucie partnerstwa i kompromisowość ułatwiają Wagom uzyskanie harmonijnego kształtu relacji międzyludzkich.

W związkach z innymi Waga postępuje podobnie jak wytrawny szachista, przewidujący rozwój rozgrywanej partii na wiele ruchów naprzód. Uwzględnia działania partnerów i przeciwników, wczuwa się w ich role, stawia na ich miejscu, prowokując takie ich posunięcia, na jakich jej zależy. Dzięki temu potrafi być znakomitym strategiem, który z perspektywy i dystansu ogląda, i ocenia zaistniały problem.

Jest zwolennikiem zgody, współpracy i pokoju, lecz nie za każdą cenę. Waga dąży do partnerstwa opartego na wzajemnym zaufaniu, łączącego dwie osoby z własnej woli, cieszące się wspólnym bogatszym życiem, w którym jednak każda ze stron zachowuje w pełni swoją odrębność.

Urocza z natury Waga potrafi zadbać o swój wygląd, stosując mnóstwo sposobów podnoszących jej atrakcyjność. Nigdy nie jest jej obojętne, jak się prezentuje i jak jest ubrana. Uważa, że "dżentelmen nigdy nie jest niegrzeczny, chyba że umyślnie".

Waga nie wyobraża sobie życia bez udanego związku i dlatego wybór odpowiedniego partnera jest dla niej tak frapujący. Rozumie, że aby dobrze wybrać, trzeba umieć się możliwie drogo sprzedać. Niewierność, wbrew pozorom, nie leży bowiem w naturze Wagi, chyba że ktoś uzna za niewierność flirt, który jest Wadze po prostu niezbędny do życia. 

na górę