ASTROLOGIA

portrety

Horoskopy znanych osób, państw itp.

2015-05-21 Gronert Jarosław
Założenie bloga przez Pawła Kukiza

20.05.2015 o godzinie 12:58 Paweł Kukiz (ur. 24.06.1963) założył bloga na Salonie24.                         

Wyjątkowo interesujące jest u niego położenie horoskopowego Marsa w powiązaniu z natalną koniunkcją Marsa z Plutonem. W kosmogramie zainicjowania bloga, na warszawskim Medium Coeli w Bliźniętach jest Mars, a na Ascendencie ważne elementy z kosmogramu natalnego – Mars w koniunkcji z Plutonem w Pannie. Mocne to, znaczące i precyzyjne jak strzał snajpera. Ponadto w kosmogramie kontaktowym jest bardzo dokładna koniunkcja Słońca z Jowiszem, a w pobliżu jest Merkury, (także Mekury i Wenus urodzeniowe!). Koniunkcja Słońca z Jowiszem powtarza się również w kosmogramie relacyjnym! Ciekawe, że kontaktowe/relacyjne koniunkcje solarno-jowiszowe są tuż przy natalnej koniunkcji Merkurego z Wenus. W sumie wskazuje to na wypływanie na szerokie wody. Na wywieranie rozległych wpływów i zbieranie ich z daleka. Przynosi rozmach w przedstawianiu nośnych tematów, o dalekim zasięgu. Jest to zapewne wskazanie wysokiej rangi wymienionych planet w jego kosmogramie natalnym.

Na konferencji PTA jesienią 2013 roku zaprezentowałem technikę wspomagającą znane kanony astrologicznych interpretacji. Było to zsynchronizowanie tranzytujących codziennie obu osi kosmogramu z natalnymi ciałami niebieskimi. U niektórych osób OBIE tranzytujące osie mogą wzmacniać każdego dnia jednocześnie na kilka-kilkanaście minut potencjały dwóch lub więcej ciał niebieskich. Obiekty kosmiczne, które znajdą się na krańcach linii Asc-Dsc i MC-IC zdecydowanie zyskują na wartości podczas interpretacji kosmogramu.

W przypadku zodiakalnej mandali Pawła Kukiza wygląda to tak. Każdego dnia w chwili, gdy tranzytujące MC jest tam gdzie natalny Merkury z Wenus, to na Asc jest urodzeniowa Ceres. A tam jest też teraz Merkury progresywny. Gdy bieżący Desc jest na natalnej koniunkcji Merkury-Wenus, to na Immum Coeli jest Jowisz. Przy tranzytującym IC na złączeniu merkuriańsko-wenusowym – bieżący Ascendent wskazuje Saturna. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza obecnie, w czasie opozycji progresywnego Słońca do natalnego Saturna. Nie znamy dokładnego położenia Księżyca Kukiza w znaku Lwa, ale gdy tranzytujący Ascendent jest na koniunkcji natalnej Merkury-Wenus, to Immum Coeli może być blisko urodzeniowego Księżyca Pawła Kukiza. Dodatkowo, przez najbliższe kilka lat gdy na tranzytującym Descendencie będą urodzeniowe Merkury i Wenus, na bieżącym MC znajdzie się Mars progresywny. Wszystko to razem podkreśla znaczenie natalnego złączenia Merkurego z Wenus w Bliźniętach. W dużej mierze wyjaśnia wpływ wypowiedzi i tekstów P. Kukiza na społeczeństwo i władze. Dlaczego tak wiele zależy od tego co zakomunikuje Paweł Kukiz i w jaki sposób to uczyni. Tym bardziej, ze teraz jest tranzytowanie Kukizowej koniunkcji Merkury z Wenus przez podwójne sekstyle Jowisza i Urana, kwinkunks Plutona, a w przyszłości przez opozycję Saturna i kwadraturę Neptuna.

 

na górę