home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 portrety

Artykuły opisujące horoskopy znanych osób, państw itp.

2015-05-21 Gronert Jarosław
Założenie bloga przez Pawła Kukiza

20.05.2015 o godzinie 12:58 Paweł Kukiz (ur. 24.06.1963) założył bloga na Salonie24.                         

Wyjątkowo interesujące jest u niego położenie horoskopowego Marsa w powiązaniu z natalną koniunkcją Marsa z Plutonem. W kosmogramie zainicjowania bloga, na warszawskim Medium Coeli w Bliźniętach jest Mars, a na Ascendencie ważne elementy z kosmogramu natalnego – Mars w koniunkcji z Plutonem w Pannie. Mocne to, znaczące i precyzyjne jak strzał snajpera. Ponadto w kosmogramie kontaktowym jest bardzo dokładna koniunkcja Słońca z Jowiszem, a w pobliżu jest Merkury, (także Mekury i Wenus urodzeniowe!). Koniunkcja Słońca z Jowiszem powtarza się również w kosmogramie relacyjnym! Ciekawe, że kontaktowe/relacyjne koniunkcje solarno-jowiszowe są tuż przy natalnej koniunkcji Merkurego z Wenus. W sumie wskazuje to na wypływanie na szerokie wody. Na wywieranie rozległych wpływów i zbieranie ich z daleka. Przynosi rozmach w przedstawianiu nośnych tematów, o dalekim zasięgu. Jest to zapewne wskazanie wysokiej rangi wymienionych planet w jego kosmogramie natalnym.

Na konferencji PTA jesienią 2013 roku zaprezentowałem technikę wspomagającą znane kanony astrologicznych interpretacji. Było to zsynchronizowanie tranzytujących codziennie obu osi kosmogramu z natalnymi ciałami niebieskimi. U niektórych osób OBIE tranzytujące osie mogą wzmacniać każdego dnia jednocześnie na kilka-kilkanaście minut potencjały dwóch lub więcej ciał niebieskich. Obiekty kosmiczne, które znajdą się na krańcach linii Asc-Dsc i MC-IC zdecydowanie zyskują na wartości podczas interpretacji kosmogramu.

W przypadku zodiakalnej mandali Pawła Kukiza wygląda to tak. Każdego dnia w chwili, gdy tranzytujące MC jest tam gdzie natalny Merkury z Wenus, to na Asc jest urodzeniowa Ceres. A tam jest też teraz Merkury progresywny. Gdy bieżący Desc jest na natalnej koniunkcji Merkury-Wenus, to na Immum Coeli jest Jowisz. Przy tranzytującym IC na złączeniu merkuriańsko-wenusowym – bieżący Ascendent wskazuje Saturna. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza obecnie, w czasie opozycji progresywnego Słońca do natalnego Saturna. Nie znamy dokładnego położenia Księżyca Kukiza w znaku Lwa, ale gdy tranzytujący Ascendent jest na koniunkcji natalnej Merkury-Wenus, to Immum Coeli może być blisko urodzeniowego Księżyca Pawła Kukiza. Dodatkowo, przez najbliższe kilka lat gdy na tranzytującym Descendencie będą urodzeniowe Merkury i Wenus, na bieżącym MC znajdzie się Mars progresywny. Wszystko to razem podkreśla znaczenie natalnego złączenia Merkurego z Wenus w Bliźniętach. W dużej mierze wyjaśnia wpływ wypowiedzi i tekstów P. Kukiza na społeczeństwo i władze. Dlaczego tak wiele zależy od tego co zakomunikuje Paweł Kukiz i w jaki sposób to uczyni. Tym bardziej, ze teraz jest tranzytowanie Kukizowej koniunkcji Merkury z Wenus przez podwójne sekstyle Jowisza i Urana, kwinkunks Plutona, a w przyszłości przez opozycję Saturna i kwadraturę Neptuna.

 

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com