home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 portrety

Artykuły opisujące horoskopy znanych osób, państw itp.

2016-11-09 Gronert Jarosław
Mars głównym rozgrywającym! Horoskop Donalda Trumpa

W kosmogramie Donalda Trumpa (14.06.1946, godzina 10:54 New York) relokowanym na waszyngtoński Biały Dom, główną rolę odgrywa Mars na Ascendencie. Stanie się więc podstawowym, dynamicznie i radykalnie wykorzystywanym narzędziem, torującym drogę nowemu prezydentowi. Marsowej, sprinterskiej aktywności sprzyja też teraz trygon tranzytującego Urana w znaku Barana – planety tak przecież istotnej w natalnym kosmogramie Trumpa.

Ale aby wiedzieć więcej, trzeba porównać kosmiczny diagram prezydenta-elekta z kosmogramem USA (04.07.1776, godzina 22:16 GMT). - Zob. poniżej:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyraźnie widać, że najsilniejsze w kosmogramie Donalda Trumpa złączenie Słońca z Głową Smoka i Uranem w Bliźniętach, w opozycji do Księżyca w Strzelcu – ma ścisłe powiązania z Marsem w Bliźniętach w kosmicznej mandali Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Z kolei Mars w znaku Lwa nowego prezydenta jest w dokładnej opozycji do Księżyca w kosmogramie USA. Zatem tempo polityki wewnętrznej i zewnętrznej Ameryki bardzo się zwiększy.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I co ciekawe, to także Mars jest szczególnie wyróżniany w kosmogramie kontaktowym Trump-USA (powyżej), obliczonym dla amerykańskiej stolicy. Znajduje się tam tuż przy Medium Coeli i jest w opozycji do Księżyca przy Immum Coeli. Również na Szczycie Nieba, dostrzeżemy tę planetę w kosmogramie relacyjnym Trump-USA. Zarówno Mars w kosmogramie kontaktowym jak i relacyjnym jest w dokładnym złączeniu z natalnym Merkurym w mandali USA.

A w drugiej połowie stycznia 2017 roku, gdy będzie miało miejsce zaprzysiężenie nowego prezydenta USA – tranzytujący Mars w Rybach w dwadasamsie Strzelca będzie w kwadraturach nie tylko do bieżącego Saturna w znaku Strzelca, ale i do  natalnego Marsa w mandali USA. A przede wszystkim, w aspekcie 90° do Świateł z Węzłami Księżycowymi w kosmogramie Donalda Trumpa.
Na podwyższaną rangę marsowych potencjałów w kosmogramie USA wskazują również występujące w roku 2017 trzykrotne kwadratury tranzytującego Plutona w Koziorożcu do progresywnego Marsa w Wadze. A to wszystko na tle kwadratur tranzytującego Neptuna do amerykańskiego Ascendentu i siedmiokrotnych koniunkcji progresywnego Słońca w Rybach – z Władcą znaku Ryb, realizowanych od roku 2016 do 2019.

W astrologicznym arsenale środków – koniunkcje wolnobieżnych ciał niebieskich traktujemy jako zaczyn czegoś świeżego i start ku czemuś nowemu. Jedyne funkcjonujące teraz złączenie sygnalizujące NOWE, tworzą Uran z Prozerpiną i Ceres w Baranie – znaku władanym przez Marsa.

Hasło, które jest i będzie stosowane w polityce zwłaszcza w drugiej dekadzie XXI wieku brzmi: „Radykałowie wszystkich krajów i narodów, dzielcie i rządźcie” – i jest pokłosiem siedmiokrotnych kwadratur Urana w Baranie do Plutona w Koziorożcu („Na zakręcie dziejów 2012-2015” na stronie 184). Demokratka i Republikanin rywalizujący od półtora roku o naczelne miejsce w Białym Domu wpisali się w kolizyjne kursy Urana z Plutonem. W kosmogramie Hillary Clinton najsilniejszy jest bowiem znak Skorpiona władany przez Plutona, a Donald Trump ma dominującego Urana splecionego ze Światłami w Pełni i osią Węzłów Księżycowych

Po serii potrząsających światem nieharmonijnych aspektów uranowo-plutonowych, świat się przygotowuje do nieodległego złączenia Saturna z Plutonem w Koziorożcu, wspomaganego tranzytem Jowisza przez ten znak zodiaku. Hasła dla tych czasów to: „Zdyscyplinowanie, twardo i surowo – znaczy prawidłowo”, „Hegemonia w polityce – trudna, jak tryumfy na himalajskim szczycie”. I bardziej prozaicznie – „Wszystko i wszyscy pod kontrolą”.

Zobacz też:
Wybory... wybory... w USA w 2016 roku
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1047
 

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com