ASTROLOGIA

portrety

Horoskopy znanych osób, państw itp.

2019-10-16 Buchholzer Kirsten, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Victor / Victoria oraz Karla / Karl czyli o tranzytach w trakcie zmieniania płci

W każdej sprawie można postawić horoskop. W sprawie narodzin, w sprawie małżeństwa czy w sprawie wypadku. Poza tym można astrologicznie obserwować jakieś wydarzenie, tj. patrzeć, jakie konstelacje towarzyszyły jemu podczas dalszego przebiegu.

Poniżej tłumaczenie artykułu niemieckiej astrolog Kirsten Buchholzer o konstelacjach jakie towarzyszyły jednej osobie w życiu, a zwłaszcza w latach zmieniania płci.

Niniejszy artykuł jest analizą horoskopu mającą na celu pokazanie, w jaki sposób doszło do pewnych działań w przeszłości. A więc tak, jakby ktoś, oglądając gotową grafikę, zaglądał do komputera, aby sprawdzić, jakie programy były używane przy jej tworzeniu.

Na temat programów zobacz: Jak rozumieć horoskop i po co stosować
https://astrologia.kaluski.net/planety.php?id=1117
 

 

Powyżej:  Karl, ur. 22.04.2004, godz. 02.20, Monachium / Munchen, Placidus.
Poniżej dla porównania ten sam horoskop, ale z Ceres jako władczynią Panny i z Prozerpiną jako władczynią Byka.

Ascendent w Koziorożcu i stacjonarny Chiron w domu 1. wskazują na ciężki poród. Trwał on 12 godzin i zakończył się cesarskim cięciem.

W horoskopie urodzonej krótko po nowiu dziewczynki, Karli, Słońce znajduje się w stopniu 3., a Księżyc w stopniu 30. Byka. Odsuwanie się od siebie obu wielkich świateł niebiańskich jest wskazówką, że związek ojca (Słońce) i matki (Księżyc) przekroczył zenit przy urodzinach Karli. Interesującym jest również to, że przeurodzeniowy nów, który zwykle wskazuje na jakiś ważny życiowy temat psychiczny [seelisches], miał miejsce niewiele dni przed urodzeniem, 29.49 Barana w kwadraturze do jej Chirona. Dlaczego? Do tego jeszcze nawrócę.

Powyżej: nów prenatalny (Karl), 19.04.2004, godz. 15.21, Monachium  / Munchen, Placidus.
Poniżej dla porównania ten sam horoskop, ale z Ceres jako władczynią Panny i z Prozerpiną jako władczynią Byka.

Zob.: Horoskop nowiu przedurodzeniowego. Ślady w karmicznej podwalinie radixu.
https://astrologia.kaluski.net/planety.php?id=1106

Atmosfera w domu rodziców
   
Wróćmy do rodziców: Już w pierwszych miesiącach po urodzeniu Karli nie miało się najlepiej z ich związkiem. A już najpóźniej wtedy, gdy retrogradujący Chiron jesienią 2004 niemal dotknął Ascendentu dziecka, a Saturn z domu 6. zajął pozycję opozycyjną do Chirona urodzeniowego, napięcie między matką i ojcem było coraz bardziej wyczuwalne. Gdy rok później tranzytujący Saturn poruszył kwadraturą Karli Słońce i Węzeł Wstępujący, relacja rodziców stała się dla wszystkich uczestników na tyle nie do zniesienie, że w połowie roku 2006 matka razem z Karlą opuściła wspólny dom.
   
Spodnie zamiast spódniczki
   
Ja poznałam Karlę, gdy miała 3 lata. Zaczęła wtedy wszystkim oznajmiać, że chce być chłopcem. Rękoma i nogami broniła się przed noszeniem spódniczek i sukienek. Własnoręcznie używała nożyczek, gdy fryzura wydawała jej się zbyt dziewczęca. Wprowadzeni w sprawę psycholodzy wyjaśnili, że tego typu zachowanie jest całkowicie normalne u dziecka w sytacji rozdzielenia. Wskazywano na to, że Karla chciałaby matkę ochronić, ojca zastąpić, a swój własny los silniej kontrolować. Taki popęd – brzmiała diagnoza – będzie słabł wraz z przybywaniem lat.  - Zobacz niektóre pojęcia z tej dziedziny.
   
Również moje astrologiczne spojrzenie było wtedy chętnie brane pod uwagę. Uwagę moją zwróciło to, że, w radixie Karli, Mars, Wenus i Lilith zebrały się w znaku Bliźniąt w domu 5. Już częściej przy analizowaniu horoskopów przypuszczałam związek między koniunkcją Wenus-Mars w tym samym znaku a homoseksualizmem lub tolerancja w sprawach gender. Jako że w przypadku Karli obie te planety oraz Lilith znajdowały się w neutralnych Bliźniętach oraz w domu poczucia własnej wartości, odważyłam się na tezę (którą jednak zachowałam dla siebie), że za tym życzeniem bycia chłopcem może skrywać się tendencja do tomboy, o ile nie skłonności lesbijskie. Moja wyobraźnia w tamych czasach nie była wystarczająca na odważniejsze  modele myślowe.

Uwaga red.: Tomboy, zwłaszcza w angielskim obszarze językowym, nazywane są dziewczynki / dziewczyny / kobiety, które zachowują się po części jak chłopcy czy mężczyźni.

W obu przypadkach warto przeczytać hasła w różnych językach, aby zobaczyć, jakie jest podejście do tych spraw w poszczególnych kręgach językowych.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tomboy
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ch%C5%82opczyca_(dziewczyna)
https://de.wikipedia.org/wiki/Tomboy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lesbijka
https://de.wikipedia.org/wiki/Lesbisch
https://en.wikipedia.org/wiki/Lesbian
   

Tranzyt Plutona przez Ascendent

Lata mijały. Miałam możliwość obserwować rozwój Karli z pewnej odległości. Prognoza psychologów nie okazała się trafna. Gdy Pluton stopniowo szykował się do przejścia przez Ascendent, dziewczynka już w wieku lat 10 zaczęła dojrzewać i w krótkim czasie jej ciało rozwinęło wyraźne zaokrąglenia. - Dzięki niech będą Słońcu i Księżycowi w Byku?

Mimo tego nie porzuciła chęci bycia chłopcem – nawet gdy stało się dla niej jasne, że musi zaakceptować swą żeńskość. Karla była od zawsze spokojnym, emocjonalnie skontrolowanym dzieckiem, co oczywiście nie musi dziwić przy silnym zaakcentowaniu ziemi. Im silniej Pluton przewalcowywał się przez jej Ascendent i im wyraźniej wyrastała na atrakcyjną młodą kobietę, tym jednak bardziej robiła wrażenie zamniętej.

W tym czasie Saturn przechodził przez spragnionego wiedzy Strzelca. Stamtąd tworzył opozycję do jej planet płci: najpierw do Wenus, następnie do Marsa i wreszcie do Lilith. Ta konfrontacja planet była w ciągu roku 2016 szczególnie silna, a dodatkowo została wzmocniona przez to, że tranzytujący Saturn dotarł do Karli urodzeniowego Plutona, który znajduje się w dokładnej opozycji do jej Lilith. Również Chiron wmieszał się do tego napięcia planet tworząc z opozycją Półkrzyż.

Aha!

W połowie września 2017 – mniej więcej wtedy, gdy tranzytujący Saturn, razem z  Lilith, znajdował się po raz ostatni na jej urodzeniowym Plutonie – Karla nagle miała przeżycie typu aha! Na Youtube, gdy Jowisz zajmował jej dom 11., zobaczyła video na temat transgender. Bez rozmawiania na ten temat z kimkolwiek, natychmiast się w ten temat zagłębiła.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Transp%C5%82ciowo%C5%9B%C4%87
https://de.wikipedia.org/wiki/Transgender
https://en.wikipedia.org/wiki/Transgender

Czas płynał, tranzytujący Saturn dotarł do Koziorożaca, a Pluton znajdował się dokładnie na Karli Ascendencie, skąd już nie wróci do jej domu 12. W końcu skonfrontowała rodziców, nauczycieli i innych uczniów z wynikiem swoich poszukiwań i badań: ona była / jest chłopcem. Albo lepiej: Karla była / jest Karlem. Gdy raz zostało to powiedziane, wszystko układało się jakby samo. Jako 14 letni, w roku 2018, gdy Uran odwiedził znak Byka i jego urodzeniowe Słońce, Karl – bo tak od tego dnia chciał być nazywany – zorganizował sobie wszystkie terminy, np. z lekarzami, których potrzebował, żeby zmienić gospodarkę hormonalną swego ciała.

Z prostolinijnością Koziorożca i Byka oraz dzięki bogu z dużym wsparciem otoczenia, pracował dla swego wielkiego celu: zmiany płci. Odkąd zdefiniował się jako chłopiec, utracił cały smutek, nabył pewności siebie i we wszystkich przedmiotach szkolnych poprawił się o 2 stopnie.

Pytania otwarte

Złoszczącym dla Karla jest w tym czasie tylko to, że jego kobiece ciało mocno walczy przeciw jego potrzebom. Pytam się więc, czy to nie ma do czynienia z silną obsadą ziemi: Ascendent w Koziorożcu, Słońce i Księżyc w Byku? Jaką rolę odgrywa Saturn, władca Ascdendentu, który w horoskopie Karla znajduje się w Raku, w domu 6?

Jaka jest rola retrogradującego Merkurego, który dyryguje planetami płci? Czy może być tak, że ten podwójny / hermafrodytyczny i sprytny bóg, chciałby wymóc męski, wyraźnie Baranowy sprzeciw wobec wszystkich planet żeńskich? W końcu przecież Merkury jest powiązany z Karla przedurodzeniowym nowiem i był aktywowany przez tranzytującego Urana wtedy, gdy Pluton i Saturn inicjowały ważne procesy świadomości.
 
Nie mam jeszcze odpowiedzi, jednak przy zajmowaniu się tym przypadkiem odnoszę wrażenie, że rozstrzygnięcie, czy jest się kobietą czy mężczyzną, nie zapada wraz z urodzeniem się, a więc z radixem. Ciekawe, jak się sprawy Karla dalej rozwiną, gdy w kolejnych latach Uran będzie tranzytował znak Słońca i Księżyca, tworząc w Byku koniunkcje z oboma światłami. - Jedno jest jednak pewne: także w sprawach płci mogą planety skłaniać, ale zmusić nie mogą.Oryginał powyższego artykułu Viktor/Viktoria oder Karla/Karl został opublikowany w Meridian, 2019 Mai / Juni, 2019/3.
Uprzejmą zgodę na tłumaczenie i publikację w języku polskim wyrazili: wydawca Martin Garms oraz autorka: Kirsten Buchholzer

Zob. też:
Czy pożądanie homoseksualne jest wpisane w horoskopie?
Czy można mówić o homoskopie?
https://astrologia.kaluski.net/planety.php?id=1083

Rysunki horoskopów pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

Uwaga redakcji: Raczej powszechny jest pogląd, że płeć nie jest widoczna w horoskopie. Alan Oken należy do pionierów zdejmujących tabu z takich seksualnych tematów w horoskopie jak transseksualność czy biseksualność. A.O. oważa, że są one widoczne w horoskopie jako wrodzone. Temat opisuje przede wszystkim w astrologicznej książce Evolution and Revolution.

Więcej informacji oraz linki zobacz:
https://www.astro.com/astrowiki/de/Alan_Oken
http://astroqueer.tripod.com/charts/alanoken.html

na górę