ASTROLOGIA

portrety

Horoskopy znanych osób, państw itp.

2001-09-10 Weiss Claud, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop Gianni Versace
Zamordowanie Gianni Versace

Rankiem 15 lipca (dane wahają się między "krótko po siódmej", wg. "Herald Tribune" , a "krótko przed dziewiątą", wg. "Tages Anzeiger"), przed swoim domem w Miami Beach, został zastrzelony projektant mody Gianni Versace. Powaliły go dwa strzały w głowę, oddane z bezpośredniej bliskości, gdy właśnie wracał piechotą z restauracji, w której kupił był włoska gazetę. Wg. pierwszych doniesień, sprawcę opisano jako 25 letniego białego mężczyznę w czarnych szortach i białej czapce. Podejrzewany jest pewien callboy ["chłopiec na telefon"], który posądzany jest o zamordowanie wcześniej czterech homoseksualistów

Zaraz za Giorgio Armani, Versace i Gian - Franco Ferre należą do najbardziej znanych włoskich projektantów mody. Jego firma, którą prowadził z bratem Santo i siostrą Donatellą, osiągnęła ostatnio obroty w wysokości 845 mld lirów (750 mln franków, 850 mln DM). Urodził się 2 grudnia 1946 w Reggio di Calabria jako syn krawcowej i właścicielki boutiqe. Po przerwaniu studiów architektonicznych pracował najpierw w atelier swojej matki. Zwrócił na siebie uwagę sensacyjną kolekcją ze skóry w 1975r. Własną firmę założył w 1976r, a w 1978 zaprezentował bardzo chwaloną kolekcję mody damskiej. Szczególne powodzenie osiągnął w marketingu. Potrafił ubierać takie sławy jak księżniczka Diana, Madonna i Demi Moore, a do swoich pokazów wprzągł Erica Claptona, Eltona Johna, czy Stinga. Z tym wszystkim związany był okazały styl życia: dom w Nowym Yorku z czterema ważnymi obrazami Picasso, palazzo w Mailand, willa nad Comer See [Lago di Combo, jezioro we włoskich Alpach] oraz podobna do zamku posiadłość w stylu hiszpańskim w Miami Beach.

Jako człowiek Versace był lubiany i znany ze swej wielkoduszności oraz popierania wartości tradycyjnej rodziny włoskiej. Pierwsze spekulacje dotyczące motywu morderstwa koncentrują się wokół środowiska homoseksualistów. Mógł też być ofiarą szaleńca ze względu na swój status gwiazdy sceny rockowej i swych supersexy kreacji zaprojektowanych dla top - modelek. Albo też może tu chodzić o "morderstwo w stylu Gucci" (morderstwo na zlecenie): Mauriccio Gucci został zamordowany w Mailand w 1995r. Jego wcześniejsza żona i kilka innych osób zostało oskarżonych o morderstwo w lutym tego roku, a jako motywy wymieniono obniżenie alimentów, zazdrość i zawiść.

Horoskop Gianniego Versace [ur. 02.12.1946, 06.45 LT, 05.45 GMT, Reggio de Calabria, 38N06, 15E39, dane z archiwum Grazia Bordani wg. "Amica" (czasopismo lub przyjaciółka?)] odbiera znaczące tranzyty: w czasie morderstwa Pluton znajdował się w pobliżu Ascendentu, Lilith w półtorakwadraturze do midpunktu Słońce / Mars i osi węzłów księżycowych, a bieżący Uran w opozycji do Saturna. Zwraca również to, że retrogradujący Jowisz, tworzący co do stopnia dokładną opozycję do bieżącej Wenus oraz kwadraturę do stellum Merkury / Wenus / Jowisz w dwunastym domu Versace. To może wskazywać równie dobrze na szaleńca, jak na zlepek zawiści i pychy. Całe wydarzenie należałoby też rozważyć na tle dwóch zaćmień Słońca w 1997r, z których pierwsze (9 marca) miało miejsce w 19 stopniu Ryb, (w kwadracie do Versace Marsa i Urana, a w koniunkcji z jego MC), a drugie (1 września) w 10 stopniu Panny (kwadrat do Słońca i osi węzłów księżycowych).

na górę