ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2015-03-09 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Prognoza astrologiczna na 2015 - tematy roku 2015

„Tak, ale...“ - tak oto mogłoby dla wielu brzemieć motto roku 2015.                           

Procesy i postępy, których korzenie sięgają do lat 1964-66, 1989/90 jak też 2000, przechodzą w roku 2015 roztrzygającą próbę swojej siły.

Zmiany mają swoją cenę – tego wniosku już od dawna nie da się ominąć [obejść].

TEMATY ROKU 2015

„Tak, ale...“ - tak mogłoby dla wielu brzemieć motto roku 2015. Bo wprawdzie pojawiają się korzystne okazje [sprawy], by angażując się całym sercem dokonać wielkich postępów (Jowisz trygon Uran - zob. też hasłowo poniżej), lecz każdy krok naprzód ma swoją cenę (Uran kwadratura Pluton) i ciągle trzeba pokonywać przeszkody, i wytrzymywać pogorszenia [uderzenia odbijające wstecz], które utrudniają drogę do przodu (Jowisz kwadratura Saturn).

Procesy i postępy, których korzenie sięgają do lat 1964-66 (Uran koniunkcja Pluton), 1989/90 (Saturn koniunkcja Neptun) jak też 2000 (Jowisz koniunkcja Saturn), przechodzą w roku 2015 roztrzygającą próbę swojej siły. Należy prowadzone dotąd w ustalony sposob porządki i reguły rozszerzyć o nowe perspektywy. W osobistym przeżywaniu nadarzają się szanse dorastania do wyzwań i stawania się mądrzejszym na podstawie doświadczeń. Wprawdzie  trzeba wytrzymywać wciąż nowe rozczarowania, lecz za to dają się osiągnąć trwałe i solidne postępy. Prawdłowa proporcja między ufnością i  świadomością odpowiedzialności da życzony sukces, a niektóre sprawy, dające wrażenie ciężkich, udadzą się łatwiej niż się myślało. Nagrodzony będzie ten, kto dotrzyma obietnic i posiadane talenty oraz zasoby możliwie optymalne  będzie potrafił wykorzystać [wyczerpać].

Jednocześnie to, co najniższe, zostanie wyrzucone na górę; również kontynuuje się dramatyczne przesunięcie stosunków sił [władzy]. Wszystkie procesy transformacyjne doznają ponownie nadzwyczajnego przyśpieszenia, co stwarza miejsce na nowe. Jednak rzeczywistość, z powodu trudnych do przejrzenia i kontrolowania procesów, może popaść w chwiejność i to, co dotąd zdawało się pewnym, okaże się być może mylącym [zwodzącym]. Zagrożeniem są utraty substancji, ale także od dawna pielęgnowane marzenia spełnią się (Neptun kwadratura Saturn).

WIOSNA

Saturn w Strzelcu

Koncentrujcie Państwo w roku 2015 swoją uwagę na tym, co przeszkadza [utrudnia, powstrzymuje] Was przed uczynieniem czegoś możliwie najlepszego, ze swoich możliwości. Wykryjcie [stwierdźcie] Państwo, ile szczęścia i spełnienia należy się Wam [przystoi]. Jak gruba jest [ma być] kołdara, pod którą możecie się Państwo rozciągnąć [żeby nogi spod niej nie wystwawały – a więc może powinna być cieńsza, oszczędniejsza]? Zachowajcie Państwo spokój, jeżeli nie wszystkie Wasze cele i przekonania będą mogły wytrzymają nadchodzące próby. Pozwólcie sobie zadowolić się mniejszymi sukcesami, zamiast robić sobie nierealistyczne nadzieje. Możecie Państwo teraz z całą wyrazistością rozpoznać, jakim uwarunkowaniom podlega Wasze szczęście i możliwości rozwojowe. Poddajcie Państwo swoje życiowe cele gruntownej inwenturze i jeżeli trzeba, przedsięwzijcie  nowe ustawienia zwrotnic, oferujące Waszemu życiu długofalowy sens oraz spełnienie.

Uran kwadratura Pluton [zob. też hasłowo poniżej]

Zmiany mają swoją cenę – tego rozpoznania już od dawna nie da się obejść. Jak tylko wystartujecie Państwo z czymś nowym, ku czemu w pierwszej połowie roku 2015 nadarzają się liczne okazje, musicie Państwo płacić trybut przeszłości i z nią związanych zobowiązań. Być może jesteście Państwo mniej wolni, niż myślicie, lecz w zamian za to nie musicie Państwo wszędzie zaczynać od zera, lecz w niektórych punktach możecie nawiązać do wyrośniętych struktur [na nich budować] i korzystać z wcześniejszych doświadczeń. Tym niemniej powinniście Państwo dobrze się zastanowić, z kim czy z czym się wiązać, a jak już, to możliwie z własnej i nieprzymuszonej woli. Każda forma przymusu wiedzie aktualnie szybko do rebelii i oporu, przez co niekiedy uniemożliwiane są postępy i konieczne reformy. Nawet jeżeli teraz wymaga to szczególnej odwagi, aby podejmować ryzyka – nie robienie tego będzie powodować, że wiele spraw nie stanie się czymś lepszym lecz raczej trudniejszym.

LATO

Jowisz w Lwie

Aż do lata 2015 ciśnijcie Państwo gaz do dechy i wykorzystujcie możliwości urzeczywistniania siebie w całej rozciągłości. Nadarzają się [oferują się] liczne okazje, aby swój potencjał twórczy rozwijać [pokazać]. Popuście Państwo wodzy swojemu entuzjazmowi i pewni siebie wkraczajcie na scenę, aby ze swoimi sprawami być widocznym [brylować]. Koncentrujcie się Państwo przy tym na tych tematach, które rzeczywiście mają dla Was znaczenie. Możecie Państwo wyjść z założenia, że Wasza odwaga i skłonność do ryzyka [lubienie ryzyka] w szczególnym stopniu będą wynagrodzone. Strzeżcie się Państwo przed przesadnym eksponowaniem siebie i nie nie bierzcie siebie za kogoś ważniejszego, niż to Wam przystoi. Być może znajdziecie Państwo podobnie usposobionych i będziecie w stanie postawić na nogi coś szczególnego [specjalnego, niezwykłego]. Przy wykorzystywaniu talentów, działanie wspólnie w tym samym celu [ciągnąć tę samą linę] obiecuje Państwu teraz podwójną przyjemność.

Wenus retrogradująca

Miesiące letnie stoją w tym roku pod znakiem miłości. Ex-partner mogą ponownie zwracać na siebie uwagę i zaprzęgać się do dzieła, aby zapunktować i ponownie zdobyć Wasze serce. Lecz także w istniejących związkach przywołane zostaną wspomnienia szczęśliwych czasów i momentów bezgranicznej [przelewającej się] radości życia. Przypomnijcie Państwo sobie swój kreatywny i zabawowy talent [zastanówcie się Państwo nad nim], aby swemy partnerstwu tchnąć nowe życie. Przerwijcie Państwo codzienny truchcik i zatańczcie ze swoim partnerem taniec dowolny [coś na ochotnika, coś więcej niż przewiduje obowiązek]. Pozwólcie Państwo sobie na specjalną przyjemność i spędźcie wesołe [swawolne] dni na zabawie, przyjemnościach, radości i miejmy nadzieję słonecznie. Powodów do świętowania jest dosyć, nawet jeżeli leżą już 8, 16, 24, 32 lub więcej lat wstecz.


JESIEŃ

Jowisz w Pannie

Poświęćcie Państwo zwłaszcza drobiazgom wystarczająco dużo uwagi, aby w drugiej połowie roku nadal iść do przodu. Sukces wymaga wiele pracy nad detalami.  Wszystko musi się zgadzać [współbrzmieć], abyście Państwo mogli dotrzeć do życzonego celu. Co niektóry postęp jawi się w plasterkach, więc być może nie będzie od rzeczy nastawić się na technikę salami i cieszyć się z małych sukcesów.   Wykorzystujcie Państwo przede wszystkim swoje manualne, rękodzielnicze i praktyczne talenty, i sprawdzajcie starannie, na ile osiągnięte rezultaty sprostały Waszym oczekiwaniom i wymaganiom. Dostępne rezultaty wysokiej perfekcji są Państwa kluczem do szczęścia  i zadowolenia. Nie pozostawajcie Państwo poniżej swoich możliwości, a mimo tego ćwiczcie się w skromności.

ZIMA

Saturn kwadratura Neptun [zob. też hasłowo poniżej]

Nie dajcie się Państwo przez to zdezorientować [zaniepokoić], gdy pod koniec roku fundamenty i swojskie struktury rozłożą się i czasowo poczujecie Państwo pod nogami brak stałego gruntu. Uwolnijcie się Państwo od  zajeżdżonych nawyków i zaufajcie rzece życia. Pozostańcie spokojni, nawet jeżeli niektóre porządki i reguły czasowo zostaną zawieszone w działaniu [pozbawione siły]. Każda utrata pewności [bezpieczeństwa] oferuje Państwu także szansę kreatywnego przestawienia rzeczy w nową, elastyczną formę, dającą więcej przestrzeni do realiazcji Waszych marzeń i tęsknot. Co tej zimy się rozpadnie, było już nie do utrzymania. Nie czepiajcie się Państwo rzeczy, które nie mają już nośnej substancji, a rozczarownia potraktujcie jako okazję, by już dłużej nie oddawać się iluzjom, które dotąd uważaliście Państwo za realność. Nawet jeżeli miejscami rozleje się nastrój kaca, możecie Państwo teraz wyrastać ponad stare ograniczenia i stworzyć sobie kawałek realnościJowisz kwadratura Saturn (dokładna 03. sierpnia 2015 oraz 23. marca i 26. maja 2016)

Pokonujcie Państwo porażki [pogorszenia; odrzuty do tyłu] przez jasne zorientowanie się w celach [sprecyzowanie].
Dotrzymujcie Państwo obietnic.
Poddajcie Państwo próbie [udowodnijcie] jakość swoich moralnych principiów.
Nie podchodźcie Państwo lekceważąco do kryzysów orientacji w świecie [użyjcie mocnych środków, aby im sprostać].
Zapobiegajcie Państwo przesyceniu przez odpowiednio wczesne zrezygnowanie.
Stawiajcie Państwo sobie wiarygodne cele.
Wdrażajcie Państwo oszczędności, aby w ten sposób zadbać o zaspokojenie potrzeb.
Przyznawajcie Państwo, gdzie Wasze starania są daremne.
Utrzymujcie Państwo kurs nawet wtedy, gdy nie poruszacie się do przodu tak, jak byście sobie tego życzyli.
Działajcie Państwo w ramach swoich możliwości.
Traktujcie Państwo kuszące oferty z należnym sceptycyzmem.
Respektujcie Państwo granice, jakie stawiane są Waszym roszczeniom.

 

Jowisz opozycja Chiron (dokładna 03. listopada 2015 oraz 23. lutego i 13. sierpnia 2016)

Akceptujcie Państwo te strony Waszego szczęścia, które leżą w cieniu [ujemna strony; druga strona medalu].
Zróbcie Państwo coś dobrego dla swego zdrowia.
Przekazujcie Państwo swoja wiedzę dalej, dla dobra wszystkich.
Przedsięwzijcie Państwo szamańską podróż.
Ambiwalencję przemieńcie Państwo w wytrwałe dążenie do celu.
Szukajcie Państwo przeżyć kluczowych, które obdarzą Was nowymi wglądami.
 

Jowisz trygon Uran (dokładny 25. września 2014 oraz 03. marca i 22. czerwca 2015)

Ryzykujcie Państwo swoim szczęściem, o ile ma to służyć celom, które leżą Wam na sercu.
Wykorzystujcie Państwo dobre sposobności [podłapywać okazję; nie zasypywać gruszek w popiele].
Wierzcie Państwo w szczęśliwość przypadków.
Zapraszajcie Państwo siebie oraz innych do wysokich lotów duchowych.
Wzrastajcie Państwo na swoich [s]twórczych możliwościach.
Nie marnujcie Państwo swoich kreatywnych potencjałów na błahostki.
Otwórzcie się Państwo na nowe cele i wglądy [rozpoznania].

Saturn kwadratura Neptun (dokładna 26. listopada 2015 oraz 18. czerwca i 10. września 2016)

Sięgajcie Państwo do gwiazd, które faktycznie istnieją.
Przyznajcie się Państwo przed soba samym, gdzie budowaliście na piasku.
Nie traktujcie Państwo swoich życzeniowych wyobrażeń na równi z rzeczywistością.
Rozczarowania potraktujcie Państwo jako wskazówkę, by szczęścia szukać gdzie indziej.
Walczcie Państwo o urzeczywistnienie swoich marzeń.
Demaskujcie Państwo każdą formę symulacji.
Nie pozorujcie Państwo jakichkolwiek faktów.
Akceptujcie Państwo raje niedoskonałe.
 

Uran kwadratura Pluton (ostatni raz dokładna 17. marca 2015)


Uwolnijcie się Państwo z więzów tradycyjnych wyobrażeń.
Naciskajcie Państwo, aby spowodować zmiany.
Róbcie Państwo porządek [wyrzucajcie gnój], aby stworzyć miejsce na nowe.
Przymusowe myśli zastąpcie Państwo świeżymi ideami.
Uwolnijcie się Państwo od poczucia winy i ciężarów przeszłości.
W rostrzygających momentach nie obawiajcie się Państwo ryzyka.
Uwolnijcie się Państwo od więzi, które się przeżyły.
Walczci Państwo z narzucaniem Wam obcych celów.
Rozbrajajcie Państwo tykające bomby czasowe.
[Bez długiego zastanawiania się] przeprowadźcie Państwo szybki proces rzeczom, sprawom i sytuacjom, które nie przeczyniają Wam niczego dobrego.
Zrezygnujcie Państwo z drogo okupowanych wolności.
 

Uwaga BK: Tranzyty najczęściej są dokładne 3 razy. Tranzyt Urana z Plutonem był dokładny siedem razy i trzeba go traktować jako wyznacznik historii:

1 - 06.2012
2 - 09.2012
3 - 05.2013
4 - 11.2013
5 - 04.2014
6 - 12.2014
7 - 03.2015

zob. prognozy na poprzednie lata
http://astrologia.kaluski.net/prognozy.php

na górę