ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2015-03-13 Gronert Jarosław
W marcu 2015 ostatnia z siedmiu kwadratur Urana w Baranie do Plutona w Koziorożcu!

Rozleniwiony wenusjańsko-lunarnym dobrobytem Zachód sądzi, że można żyć bez ognistej asertywności Marsa i żelaznej dyscypliny Saturna. Bez budzenia szacunku i respektu wobec innych kultur, przy użyciu zsynchronizowanych marsowo-saturnowych potencjałów. Letargicznym spojrzeniem Elojów ocenia zmieniający się dynamicznie świat. Zajęty jest bezpiecznym (Księżyc, Rak) konsumowaniem swego dobrostanu i wygodnictwa (Wenus, Waga). A przecież „kraj bez uzbrojonych mężczyzn jest marzeniem każdego agresora”. Wydaje się, iż reszta mieszkańców naszego globu w inny sposób uległa baśniowym pokusom i sennym iluzjom Neptuna w Rybach. Ale Uran w Baranie i Pluton w Koziorożcu boleśnie przypomni o istnieniu Marsa i Saturna i odnowi oraz przywróci ich kosmiczną rangę.

W każdej z poprzednich kwadratur w retrogradacji były na przemian Pluton albo Uran. Rolę defensywną pełniła zawsze planeta retrogradująca. Teraz oba wolnobieżne ciała niebieskie pełnią już misje ofensywne i takie przesłanie pozostawią na przyszłość. Co będzie dalej?  Wystarczy pamiętać, że w polityce, gospodarce, tak jak i w przyrodzie napastnik podporządkuje sobie i wykorzysta każdego, kto nie stawi mu wystarczającego oporu. Gdy ponoszone koszty są zdecydowanie wyższe niż zdobywane łupy – działanie, akcja, atak nie mają sensu. Odwieczne prawa natury są jakie są…. Czy człowiek naprawdę myśli, że jest ponad Naturą i porządkiem Wszechświata?

na górę