strona główna
kontakt
aktualności
horoskopy
częste pytania
 
prognozy
wydarzenia
ludzie i instytucje
teorie astro
grafiki
refleksje
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy

W dziale PROGNOZY znajdują się artykuły opisujące tendencje ogólne przewidywane na podstawie pozycji planet na aktualnym niebie

 

Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, prognoza może być wskazaniem palety pomysłów, wskazaniem typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać.
 

 

 

2015-03-13 Gronert Jarosław
W marcu 2015 ostatnia z siedmiu kwadratur Urana w Baranie do Plutona w Koziorożcu!

Rozleniwiony wenusjańsko-lunarnym dobrobytem Zachód sądzi, że można żyć bez ognistej asertywności Marsa i żelaznej dyscypliny Saturna. Bez budzenia szacunku i respektu wobec innych kultur, przy użyciu zsynchronizowanych marsowo-saturnowych potencjałów. Letargicznym spojrzeniem Elojów ocenia zmieniający się dynamicznie świat. Zajęty jest bezpiecznym (Księżyc, Rak) konsumowaniem swego dobrostanu i wygodnictwa (Wenus, Waga). A przecież „kraj bez uzbrojonych mężczyzn jest marzeniem każdego agresora”. Wydaje się, iż reszta mieszkańców naszego globu w inny sposób uległa baśniowym pokusom i sennym iluzjom Neptuna w Rybach. Ale Uran w Baranie i Pluton w Koziorożcu boleśnie przypomni o istnieniu Marsa i Saturna i odnowi oraz przywróci ich kosmiczną rangę.

W każdej z poprzednich kwadratur w retrogradacji były na przemian Pluton albo Uran. Rolę defensywną pełniła zawsze planeta retrogradująca. Teraz oba wolnobieżne ciała niebieskie pełnią już misje ofensywne i takie przesłanie pozostawią na przyszłość. Co będzie dalej?  Wystarczy pamiętać, że w polityce, gospodarce, tak jak i w przyrodzie napastnik podporządkuje sobie i wykorzysta każdego, kto nie stawi mu wystarczającego oporu. Gdy ponoszone koszty są zdecydowanie wyższe niż zdobywane łupy – działanie, akcja, atak nie mają sensu. Odwieczne prawa natury są jakie są…. Czy człowiek naprawdę myśli, że jest ponad Naturą i porządkiem Wszechświata?

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com