ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2016-12-31 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop i prognoza astrologiczna na rok 2017
Tematy roku 2017

Tematów jest wiele. Jak każdego roku - tematów jest wiele. To jest pytanie, od którego zacząć?                                 

ATMOSFERA PRZEŁOMU - Nastrój przebudzenia, wyruszenia, wymarszu. Nerwowość przed wyruszeniem w drogę. Niecierpliwość, niepokój.

O co opłaca się  walczyć? To jeden z centralnych problemów roku 2017. Wątpliwości w sens swego działania potraktujcie Państwo jako okazję do poddania swoich celów gruntownemu sprawdzeniu. W niektórych obszarach  życia nadchodzą wielkie przemiany, abyście Państwo atmosferę przełomu ostatnich lat mogli nadal wykorzystywać konstruktywnie. Nie zamykajcie się Państwo przed koniecznymi reformami i nadajcie Nowemu taką strukturę, która będzie służyć Waszym interesom.  Możecie Państwo teraz dokonać dużych postępów, gdy zarówno zdobędziecie się na wymaganą elastyczność, jak i będziecie trzymać się swego kursu i pozostaniecie wierni swoim princypiom. Nie uwieszajcie się Państwo za trendami, lecz aktywnie współkształtujcie przyszłość. Czego Państwo do tego potrzebujecie, to odwaga i duch pionierski, w parze z siłą moralną i jasnym zorientowaniem się co do swoich celów. Swoimi drogami chodźcie Państwo przede wszystkim tam, gdzie inni będa mogli podążyć za Wami (Saturn w Strzelcu trygon do Urana w Baranie 19. maja oraz 22 . listopada 2017).

Powyżej: Saturn w Strzelcu trygon do Urana w Baranie 19. maja oraz 22 . listopada 2017

CAŁUJE RĄCZKI...

Dbanie o szarmancję i dystyngowaną uprzejmość gwarantują Państwu w roku 2017 wielki sukces. Wykazujcie się Państwo dobrym stylem i kultywujcie swoje  maniery. „Proszę przede mną” - to jest teraz właściwa dewiza, dzięki której możecie Państwo wziąć w wydarzeniach pełny udział. Zatem spokojnie ustąpcie Państwo innym pierwszeństwa, bo to posunie Państwa do przodu wielkimi krokami. Nawet jeżeli na dyplomatycznych salonach zwykle jesteście Państwo raczej nieutalentowani, to teraz są dobre widoki na to, żeby wynegocjować wytrzymałe kompromisy i przez to dokonać szybkich postępów. Kooperujcie Państwo tak dobrze, jak tylko jest to dla Państwa możliwe, ponieważ chodzenie / działanie w pojedynkę raczej nie będzie się opłacać. Radość dzielona z innymi jest zwielokrotniona – na udowodnienie czegoś przeciwnego nie widać teraz szans. Bądźcie więc Państwo tak mili i wpasujcie się w swój Los i Kooperujcie.  Wszystko, co Państwo teraz dzielicie z innymi, jest darem dla wszystkich. Wykorzystajcie Państwo do końca całe związane z tym bogactwo  (Jowisz w Wadze do 10. października 2017).

Powyżej: Jowisz w Wadze do 10. października 2017.

MORAŁ zaś z tej HISTORII jest taki, że...

W ważnych sprawach życiowych udowodnić posiadanie  kręgosłupa – oto jest centralne próba wytrzymałościowa w 2017. Pozostańcie Państwo wierni swoim pryncypiom i nadal rozwijacie się w aspekcie moralnym. Stanie się lepszym człowiekiem leży jak najbardziej w zakresie możliwego. Dlatego pielęgnijcie Państwo wysokie oczekiwania i stawiajcie sobie cele, które rzeczywiście warte są wysiłku [starania, pracy]. Macie Państwo obowiązek wywiązania się z pokładanych w Was nadziejach. Podążajcie Państwo za swoimi roszczeniami z przykazaną powagą i czyńcie dobro. Państwa niejasne obietnice nie zaowocują respektem. Głoście Państwo tylko takie wartości, którym czujecie się także osobiście zobowiązani i spełniajcie Państwo to, co obiecaliście. Jakiekolwiek byłyby Państwa przekonania, teraz obowiązuje  odpowiednie do nich zaangażowanie się [przyznawanie się, obrona]. A jeżeli w jakichś sytuacja nie wiecie Państwo, co dalej – zawsze jest ktoś, kto wie lepiej  (Saturn w Strzelcu do 20 grudnia 2017 roku).

Powyżej: Saturn w Strzelcu do 20 grudnia 2017 roku

ODDAJ CZEŚĆ BOGINI

Wykraczanie przeciw powszechnej moralności  może w 2017 być bardzo pociągające, ale też może Państwa drogo kosztować. Gwizdajcie Państwo tylko na takie przykazania, których przestrzeganie rabowałoby Państwa z życiowości [życia, wigoru]. Nie ma takich wartosci, które byłyby ważne i nieobalalne teraz i na wieki. Nie prowadźcie Państwo teraz jakichkolwiek „wojen za wiare”, w których chodzi tylko o to, żeby do końca mieć rację, za wszelką cenę. Akceptujcie Państwo także poglądy innych i w swej tolerancji oraz otwarciu na świat, ćwiczcie się w obchodzeniu z obcymi opiniami [z tym co inni widza].

Oparcie się pokusom [wybrykom, ekscesom] obecnie [w teraźniejszości] nie zawsze jest łatwe. Pozwalajcie Państwo sobie tylko tam chodzić, gdzie tym ani sobie ani innym nie zaszkodzicie. A przestrzeliwujcie Państwo cele tylko wtedy, gdy przynajmniej kierunek się zgadza  (Lilith w Strzelcu od 14 lutego do 9 listopada 2017).

Powyżej: Lilith w Strzelcu od 14 lutego do 9 listopada 2017

HARMONIA przez KONFLIKT

Dreszczyk emocji może w roku 2017 opłacać się zwłaszcza w obszarze międzyludzkim. Zdecydujcie się Państwo na to, co lepsze, również w miłości i pozostawajcie fair, nawet gdybyście Państwo popadli w konflikty rywalizacji. Chodzi przede wszystim o to, aby znaleźć właściwą równowagę między gotowością do kompromisów i zdrowym egoizmem. Możecie Państwo teraz zebrać żniwo odważnego przestawienia zwrotnic i w niektórych obszarach wystartować ponownie. Poszukajcie Państwo sobie pasujących partnerów, aby swego pionierskiego ducha swobodnie rozwijać; wpuśćcie Państwo swieży podmuch do wszystkich swoich międzyludzkich relacji. Jednak nie pomylcie Państwo śmiałości z lekkomyślnością i idźcie na dystans  do wszystkiego, co was złości czy rozwściecza (Jowisz w Wadze opozycja Uran w Baranie 03. marca i 28. września 2017).

Powyżej: Jowisz w Wadze opozycja Uran w Baranie 03. marca i 28. września 2017

BRONIE SPRAWIEDLIWOŚCI

W roku 2017 zrezygnujcie Państwo z upiększania niedociągnięć, błędów i niewłaściwych stanów rzeczy. Zamiast tego zachowajcie Państwo swoją wewnętrzną równowagę, nawet jeżeli niekiedy dochodzi do walki z zamiarem zaszkodzenia. Nie unikniecie Państwo zajęcia [określenie swojej] pozycji i wyjaśnienia stosunków sił [władzy]. Tylko tam obstawajcie Państwo przy swoich prawach, gdzie jest to z korzyścią dla wszystkich. Którzy są dobrzy, a którzy źli, to wcale nie jest takie jednoznaczne, jak się wydaje. Rozpoznajcie Państw strefę swojego cienia i rezygnujcie z przedwczesnego wycia triumfalnego. To wcale nie jest pewne, kto okaże się zwyciezcą na końcu. I jak długo byście się Państwo starali wymusić szczęście, tak długo mogą być tylko przegrani (Jowisz w Wadze kwadratura Pluton w Koziorożcu 30. marca oraz 04. sierpnia 2017).

Powyżej: Jowisz w Wadze kwadratura Pluton w Koziorożcu 30. marca oraz 04. sierpnia 2017

OCHOTA / PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

W sprawach miłości właściwą strategią w roku 2017 jest pragmatyzm – w ten sposób można najlepiej [i najszybciej] pomóc swemu szczęściu w związkach. Wytrzymajcie Państwo napór swoich hormonów i pozwólcie działać rozsądkowi. Cechą dobrej relacji w tym roku jest to, że wszystko funkcjonuje możliwie bez zakłóceń i w efekcie końcowym przynosi jakąś korzyść [pożytek]. Pozostańcie Państwo czyści i zachowajcie niewinność [dzisiaj się mówi: czyste konto] zarówno w konkretnym jak i w przenośnym znaczeniu. To wyjdzie na dobre nie tylko higienie związku, ale także wyzwala nadzwyczajną namiętność. Nawet jeżeli teraz niekiedy potrzebna jest „instrukcja użycia“, aby dotrzeć do ekstazy, to i tak widoki na funkcjonujący seks są tak dobre, jak już dawno tego nie było. Pomagajcie Państwo swoim ukochanym ze spokojem i podpowiadajcie, i wyjaśniajcie dokładnie, jak funkcjonujecie w aspekcie erotycznym. W ten sposób nie tylko solidnie [niezawodnie] i punktualnie dotrzecie Państwo na szczyty przeżyć, ale także podtrzymacie swoich partnerów w prowadzącym do celu działaniu (Wenus koniunkcja Mars w Pannie 05. października 2017)

Powyżej: Wenus koniunkcja Mars w Pannie 05. października 2017

Zobacz też:

Prognoza astrologiczna na styczeń 2017
Jakość czasu w styczniu 2017. Konstelacje niebiańskie.
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1053


Prognoza astrologiczna na cały rok 2016
Tematy roku 2016
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1026

Publikacja tekstu prognozy za uprzejmą zgodą Markusa Jehle
http://www.astrologie-zentrum-berlin.de/index.php?menu=5&submenu=0
https://astrologia.kaluski.net/sylwetki.php?id=jehle

Rysunki horoskopów ingresów, nowiu i pełni pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob. program astrologiczny URANIA http://www.astrologia.pl/urania.html
 

na górę