ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2018-05-14 Kałuski Bogusław
Przejście Urana do Byka 15 maja 2018 jako przykład trendu pokoleniowego.

15 maja 2018 Uran przechodzi do Byka i aż do 2025/26 będzie na swój sposób zmieniał dziedziny symbolizowane przez ten znak w świecie w ogóle. Jest to przykład trendu wieloletniego czy wręcz pokoleniowego. Nów czy pełnia trwają może 1 dzień. Planeta wolna działa na jakiś obszar życia przez 1-2-3 lata czy nawet kilkanaście albo i więcej lat.

Generalnie jest tak, że planeta pokoleniowa symbolizuje zmiany obejmujące całe generacje.
Pojedyncze jednostki chwytaja TO szybciej i stają się pionierami i mistrzami TEGO czasu, albo odwrotnie, stają się jakoś nieszczęśliwie dotknięte przez "nowinki", a przeważająca większość maszeruje w grupie średniej.

To wszystko zależy od tego, jakie punkty w horoskopie (osoby, firmy, instytucji, państwa itd.) są aktywizowane, na jakim poziomie człowiek żyje, co Los ma dla niego, od tego czy ma trochę szczęścia itp.

Powyżej ingres Urana do Byka 15. maja 2018. - 06.11.2018 T Ur wróci do Barana, a 06.03.2019 przejdzie z Barana ponownie do Byka już na kilka lat.

Powyżej ponownie horoskop wejścia Urana do Byka, tym razem tylko planety wolne.

Na pewno kiełkuje wiele trendow doniosłych dla całej ludzkości i dla każdego z nas, ale tylko wiara i przeczucia powodują, że jakieś preferujemy, gdy mówimy, czego można się spodziewać. Jest na świecie sporo astrologów i w Internecie ukazuje się wręcz mnóstwo prognoz. Te solidniejsze i obszerniejsze ukazują się w czasopismach. Trzeba przyznać, że liczne z nich są spójne, zwłaszcza gdy opierają się na porównaniach z wieloma poprzednimi wiekami. Czas pokaże, co przełomowego (typu komputer, Internet) wydarzy się w naszym czasie w królestwie Byka, a co dużo później. I co z tego zostanie zastosowane dla naszego dobra.

Przypominam, że wg. tradycji znak Byka jest rządzony przez Wenus, ale być może obecność tam Urana wyniesie czy przynajmniej uwidoczni Prozerpinę, zaproponowaną przez J. Gronerta.

Trzeba żyć tak, jakby nie było wątpliwości, że dokonamy tego, co najlepsze. To jednak oznacza podjęcie wysiłku stawania na wysokości uranicznego zadania, a nie zwykłego byczenia się.

Zob.: Tematy roku 2018
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1076

na górę