home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy długoterminowe

 

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

 

 

2019-03-08 Gronert Jarosław
Nów w złączeniu z Neptunem w Rybach i ingres Urana do Byka, 6 marca 2019 roku

Każda koniunkcja tranzytujących ciał niebieskich jest zakończeniem ich cyklu i początkiem cyklu nowego. W kosmicznej bibliotece zamyka jedną księgę, z podsumowaniem jej zawartości oraz wyciągnięciem zeń wniosków – i zarazem otwiera księgę nową, gotową zarówno do odczytywania, jak i zapisywania jej treści. Im więcej ciał niebieskich jest w zodiakalnym złączeniu – tym więcej wątków zawiera kosmiczny scenariusz przeznaczony ludzkości. Tak jest w przypadku wymienionego marcowego złączenia Słońca, Księżyca z Neptunem w Rybach w dwadasamsie Panny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powyżej: Nów 06.03.2019 godzina 16:04 GMT, Warszawa.
 

Nowa zodiakalna księga otwiera się także wtedy, gdy następuje ingres planety do kolejnego z dwunastu znaków niebiańskiego zwierzyńca. Ta księga jest tym grubsza i ma więcej rozdziałów – im wolniejszy przebieg ma tranzytujące ciało niebieskie wstępujące do znaku zodiaku. 6 marca bieżącego roku przed południem, do znaku Byka (tak ważnego w kosmogramie Polski) przybył w gościnę tranzytujący Uran. Jego siedmioletnie wizyty w elektryzujący sposób przyspieszają wszelkie procesy przetasowujące potencjały goszczącego go znaku zodiaku. W miejsce stabilizacji, stagnacji lub powolnej ewolucji, wprowadza Uran tempo ekspresowe, metody rewolucyjne, a efekty „prądotwórczo-zwarciowe”. Znak Byka wyznaczający jak najbardziej trwałe systemy wartości i budujący jak najsolidniejsze fundamenty oraz ich zwieńczenia, jest niechętny gwałtownym i nieprzewidywalnym zmianom, a Uran specjalizuje się właśnie w takich.

W trakcie pobytu tranzytującego Neptuna w Rybach wystąpi w tym znaku zodiaku trzynaście złączeń Słońca z Księżycem. Pięciokrotnie Nów będzie miał miejsce w pobliżu władcy tego znaku, w odległości nie większej niż 5,5 stopnia. 21 lutego 2012 roku separacyjny Nów dzieliło od Neptuna 2 stopnie, 1 marca 2014 separacyjne złączenie Świateł nastąpiło 5,5 stopnia od Trójzęba Posejdona, 26 lutego 2017 roku aplikacyjne złączenie Nowiu z Neptunem miało ponad 3 stopnie, a 13 marca 2021 roku ścisłe złączenie Słońca z Księżycem i władcą Ryb znajdzie się w separacyjnej 2,5 stopniowej koniunkcji. Ale to wczoraj, 6 marca 2019 roku uformowany o godzinie 16:04 GMT solarno-lunarny Nów był najbliżej Neptuna. W odległości zaledwie 22 minut kątowych. Sprzyjało to generowaniu największej mocy Władcy Mórz i Oceanów hojnie objawianej miliardom Ziemian, w postaci wielorakich, wielowątkowych przekazów docierających do naszej świadomości, a zwłaszcza do nieświadomości. Mogły one jednych uwznioślić, nasycić wiarą w nadchodzenie lepszych czasów, a innych wypełnić zwątpieniem i „wodząc na pokuszenie” strącić w otchłanie beznadziei. Swoim magicznym Trójzębem władca znaku Ryb wzbudza zarówno zachwyt nad tym co jest, bądź wydaje się cudowne – jak i wprowadza zagubienie tam, gdzie nie ma nic pewnego. Urzeka ulotnym, wielobarwnym łukiem na niebie i wytwarza równie ulotne obłoki, opary i zamglenia.  Najgroźniejszym wytworem Neptuna jest gęsta, nieprzenikniona mgła, utrudniająca wydostanie się z niej, w której można brodzić przez całe życie. Stąd płynie przestroga: „uważaj na mgłę, bo jest tam to, czego nawet Bogowie nie chcą widzieć”.

Tym bardziej, że dzień wcześniej tranzytujący wszędobylski Merkury rozpoczął ruch wsteczny z ostatniego stopnia Ryb. Będzie się cofał aż do stacjonarności w… koniunkcji z Neptunem w 17 stopniu Ryb. W złączeniu w granicach 2 stopni z władcą tego znaku zodiaku pozostanie Merkury przez trzecią dekadę marca, aż do początku kwietnia. Będzie tym samym przypominał i ujawniał wielowątkowe programy wytworzone podczas solarno-lunarnego nowiu z Neptunem.

Spośród wymienionych wyżej pięciu złączeń Świateł z Neptunem, tylko w 2019 Słońce, Księżyc i Neptun znalazły się nie tylko najbliżej siebie, ale i w tym samym dekanacie, a przede wszystkim w tej samej dwadasamsie – dwadasamsie Pannny. Dodatkowo w znaku Panny był też Ascendent nie tylko dla obszaru Polski, ale i dla Europy Środkowej i Wschodniej. Powiązanie potencjałów Ryb i Panny umożliwia rozważania jak się ma świat realny, wymierny, materialny (Panna) – do świata pozamaterialnego, niewymiernego, nierealnego lub ponadrealnego (Ryby). Generuje dywagacje nad tym co wynika z relatywizacji wszystkiego (Ryby) – w odniesieniu do precyzyjnego określenia i przyporządkowania każdego detalu (Panna). Wyszukuje odpowiedzi na pytania: jak funkcjonować gdy niezbędne są szczegółowe wytyczne, a brak jest jakichkolwiek punktów odniesienia, bądź są one niewiarygodne.
W osi znaków Panna-Ryby podejmowane są próby zdefiniowania i uporządkowania chaosu, w którym jest wszystko i nic, w którym wszystko jest możliwe, a zarazem niemożebne. Pragnie się też znaleźć wzór matematyczny umożliwiający zaprogramowanie się na doświadczenie cudu – i to na zamówienie. Chce się zatem ustalić ściśle określone procedury pozwalające objaśniać to co ukryte i nieznane. Oś Panna-Ryby polaryzuje indywidualną i grupową służebność/służbistość z ofiarowaniem siebie oraz poświęceniem zbiorowości bądź dla zbiorowości. Stwarza także okazje lub zmusza do szczegółowego wyliczenia i oszacowania ułomności, krzywd, strat i cierpień – oraz pokuty, skruchy, rekompensat i zadośćuczynienia.

Z kolei w osi Ryby-Panna okazuje się, że „Czucie i wiara więcej mówi do mnie. Niż mędrca szkiełko i oko”. Świat niewidzialny otacza, przenika i wypełnia to, co nazywamy zdroworozsądkową, ściśle określoną i przewidywalną rzeczywistością. A owa nieuchwytność, bezobjawowość i niedostrzegalność wymyka się zdefiniowaniu na skalach i wskaźnikach naszych przyrządów i mierników. Sfery duchowe, uniesienia modlitewne, medytacyjne wglądy, stany natchnienia, doświadczenia transowe, mistyczne, są niezwykle trudne, a nawet niemożliwe do ujęcia w sprawdzalne i powtarzalne prawidłowości. Podobnie jest z efektami urojeń, doznań halucynacyjnych, upojeń alkoholowych, narkotycznych oraz chorób ducha i psyche.

6 marca 2019 roku o zmierzchu, najbliżej Descendentu oba Światła z Neptunem ulokowały się tuż przy północno-wschodniej granicy Polski, już po stronie litewskiej, białoruskiej i ukraińskiej. Także wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju, bardzo blisko ale po stronie naszych sąsiadów, biegnie linia Ceres znajdująca się na Immum Coeli i władająca Ascendentem w Pannie. Na obszarach tych  spotęgowane zostały więc do maksimum funkcje Neptuna i Ceres, wraz z początkowymi krawędziami sektora siódmego i czwartego – związanych z partnerstwem, sojuszami oraz bezpieczeństwem. Ponadto, na terenie Polski i europejskich krajów położonych wokół nas, perspektywy i możliwości generowane przez osie Ryby-Panna nabrały większego znaczenia niż w innych rejonach globu.
 

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com