ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2019-03-08 Gronert Jarosław
Nów w złączeniu z Neptunem w Rybach i ingres Urana do Byka, 6 marca 2019 roku

Każda koniunkcja tranzytujących ciał niebieskich jest zakończeniem ich cyklu i początkiem cyklu nowego. W kosmicznej bibliotece zamyka jedną księgę, z podsumowaniem jej zawartości oraz wyciągnięciem zeń wniosków – i zarazem otwiera księgę nową, gotową zarówno do odczytywania, jak i zapisywania jej treści. Im więcej ciał niebieskich jest w zodiakalnym złączeniu – tym więcej wątków zawiera kosmiczny scenariusz przeznaczony ludzkości. Tak jest w przypadku wymienionego marcowego złączenia Słońca, Księżyca z Neptunem w Rybach w dwadasamsie Panny.

Powyżej: Nów 06.03.2019 godzina 16:04 GMT, Warszawa.
 

Nowa zodiakalna księga otwiera się także wtedy, gdy następuje ingres planety do kolejnego z dwunastu znaków niebiańskiego zwierzyńca. Ta księga jest tym grubsza i ma więcej rozdziałów – im wolniejszy przebieg ma tranzytujące ciało niebieskie wstępujące do znaku zodiaku. 6 marca bieżącego roku przed południem, do znaku Byka (tak ważnego w kosmogramie Polski) przybył w gościnę tranzytujący Uran. Jego siedmioletnie wizyty w elektryzujący sposób przyspieszają wszelkie procesy przetasowujące potencjały goszczącego go znaku zodiaku. W miejsce stabilizacji, stagnacji lub powolnej ewolucji, wprowadza Uran tempo ekspresowe, metody rewolucyjne, a efekty „prądotwórczo-zwarciowe”. Znak Byka wyznaczający jak najbardziej trwałe systemy wartości i budujący jak najsolidniejsze fundamenty oraz ich zwieńczenia, jest niechętny gwałtownym i nieprzewidywalnym zmianom, a Uran specjalizuje się właśnie w takich.

W trakcie pobytu tranzytującego Neptuna w Rybach wystąpi w tym znaku zodiaku trzynaście złączeń Słońca z Księżycem. Pięciokrotnie Nów będzie miał miejsce w pobliżu władcy tego znaku, w odległości nie większej niż 5,5 stopnia. 21 lutego 2012 roku separacyjny Nów dzieliło od Neptuna 2 stopnie, 1 marca 2014 separacyjne złączenie Świateł nastąpiło 5,5 stopnia od Trójzęba Posejdona, 26 lutego 2017 roku aplikacyjne złączenie Nowiu z Neptunem miało ponad 3 stopnie, a 13 marca 2021 roku ścisłe złączenie Słońca z Księżycem i władcą Ryb znajdzie się w separacyjnej 2,5 stopniowej koniunkcji. Ale to wczoraj, 6 marca 2019 roku uformowany o godzinie 16:04 GMT solarno-lunarny Nów był najbliżej Neptuna. W odległości zaledwie 22 minut kątowych. Sprzyjało to generowaniu największej mocy Władcy Mórz i Oceanów hojnie objawianej miliardom Ziemian, w postaci wielorakich, wielowątkowych przekazów docierających do naszej świadomości, a zwłaszcza do nieświadomości. Mogły one jednych uwznioślić, nasycić wiarą w nadchodzenie lepszych czasów, a innych wypełnić zwątpieniem i „wodząc na pokuszenie” strącić w otchłanie beznadziei. Swoim magicznym Trójzębem władca znaku Ryb wzbudza zarówno zachwyt nad tym co jest, bądź wydaje się cudowne – jak i wprowadza zagubienie tam, gdzie nie ma nic pewnego. Urzeka ulotnym, wielobarwnym łukiem na niebie i wytwarza równie ulotne obłoki, opary i zamglenia.  Najgroźniejszym wytworem Neptuna jest gęsta, nieprzenikniona mgła, utrudniająca wydostanie się z niej, w której można brodzić przez całe życie. Stąd płynie przestroga: „uważaj na mgłę, bo jest tam to, czego nawet Bogowie nie chcą widzieć”.

Tym bardziej, że dzień wcześniej tranzytujący wszędobylski Merkury rozpoczął ruch wsteczny z ostatniego stopnia Ryb. Będzie się cofał aż do stacjonarności w… koniunkcji z Neptunem w 17 stopniu Ryb. W złączeniu w granicach 2 stopni z władcą tego znaku zodiaku pozostanie Merkury przez trzecią dekadę marca, aż do początku kwietnia. Będzie tym samym przypominał i ujawniał wielowątkowe programy wytworzone podczas solarno-lunarnego nowiu z Neptunem.

Spośród wymienionych wyżej pięciu złączeń Świateł z Neptunem, tylko w 2019 Słońce, Księżyc i Neptun znalazły się nie tylko najbliżej siebie, ale i w tym samym dekanacie, a przede wszystkim w tej samej dwadasamsie – dwadasamsie Pannny. Dodatkowo w znaku Panny był też Ascendent nie tylko dla obszaru Polski, ale i dla Europy Środkowej i Wschodniej. Powiązanie potencjałów Ryb i Panny umożliwia rozważania jak się ma świat realny, wymierny, materialny (Panna) – do świata pozamaterialnego, niewymiernego, nierealnego lub ponadrealnego (Ryby). Generuje dywagacje nad tym co wynika z relatywizacji wszystkiego (Ryby) – w odniesieniu do precyzyjnego określenia i przyporządkowania każdego detalu (Panna). Wyszukuje odpowiedzi na pytania: jak funkcjonować gdy niezbędne są szczegółowe wytyczne, a brak jest jakichkolwiek punktów odniesienia, bądź są one niewiarygodne.
W osi znaków Panna-Ryby podejmowane są próby zdefiniowania i uporządkowania chaosu, w którym jest wszystko i nic, w którym wszystko jest możliwe, a zarazem niemożebne. Pragnie się też znaleźć wzór matematyczny umożliwiający zaprogramowanie się na doświadczenie cudu – i to na zamówienie. Chce się zatem ustalić ściśle określone procedury pozwalające objaśniać to co ukryte i nieznane. Oś Panna-Ryby polaryzuje indywidualną i grupową służebność/służbistość z ofiarowaniem siebie oraz poświęceniem zbiorowości bądź dla zbiorowości. Stwarza także okazje lub zmusza do szczegółowego wyliczenia i oszacowania ułomności, krzywd, strat i cierpień – oraz pokuty, skruchy, rekompensat i zadośćuczynienia.

Z kolei w osi Ryby-Panna okazuje się, że „Czucie i wiara więcej mówi do mnie. Niż mędrca szkiełko i oko”. Świat niewidzialny otacza, przenika i wypełnia to, co nazywamy zdroworozsądkową, ściśle określoną i przewidywalną rzeczywistością. A owa nieuchwytność, bezobjawowość i niedostrzegalność wymyka się zdefiniowaniu na skalach i wskaźnikach naszych przyrządów i mierników. Sfery duchowe, uniesienia modlitewne, medytacyjne wglądy, stany natchnienia, doświadczenia transowe, mistyczne, są niezwykle trudne, a nawet niemożliwe do ujęcia w sprawdzalne i powtarzalne prawidłowości. Podobnie jest z efektami urojeń, doznań halucynacyjnych, upojeń alkoholowych, narkotycznych oraz chorób ducha i psyche.

6 marca 2019 roku o zmierzchu, najbliżej Descendentu oba Światła z Neptunem ulokowały się tuż przy północno-wschodniej granicy Polski, już po stronie litewskiej, białoruskiej i ukraińskiej. Także wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju, bardzo blisko ale po stronie naszych sąsiadów, biegnie linia Ceres znajdująca się na Immum Coeli i władająca Ascendentem w Pannie. Na obszarach tych  spotęgowane zostały więc do maksimum funkcje Neptuna i Ceres, wraz z początkowymi krawędziami sektora siódmego i czwartego – związanych z partnerstwem, sojuszami oraz bezpieczeństwem. Ponadto, na terenie Polski i europejskich krajów położonych wokół nas, perspektywy i możliwości generowane przez osie Ryby-Panna nabrały większego znaczenia niż w innych rejonach globu.
 

na górę