ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2019-10-29 Gronert Jarosław
Wyjątkowość wczorajszego Nowiu w Warszawie i Szanghaju - 28.10.2019

 O wyjątkowości Nowiu  28.10.2019 roku o godzinie 3:28 GMT dla wszystkich Ziemian, stanowi jego bardzo dokładna  opozycja do Urana w Byku. Dodatkowo, złączenie Świateł w 04º25’ Skorpiona, to położenie w końcowej części dwadasamsy Strzelca – co odpowiada położeniu w 23º znaku Strzelca. A przecież niemal w tym samym miejscu był wtenczas Jowisz (22º37’) i Ceres (23º01’). Powiązania Nowiu z Uranem i Jowiszem wielce sprzyjają radykalnym wnioskom i poczynaniom, towarzyszącym dalekosiężnemu spoglądaniu na swoje sprawy prywatne oraz światowe. Zwłaszcza w obliczu nieuchronnych i coraz bardziej gęstniejących przemian na skalę pokoleniową oraz globalną. Co wynika z umiejscowienia Nowiu w znaku władanym przez Plutona, w ścisłej opozycji z Uranem w znaku władanym przez Prozerpinę. I to przy uściślanych niebawem aspektach Saturna z Plutonem w Koziorożcu, w kwadraturach do Prozerpiny w Baranie.

 

Powyżej nów w Warszawie, a poniżej nów w Szanghaju 28.10.2019.

Opozycja Świateł do Urana w linii początkowych stopni Skorpiona i Byka szczególnie mocno zaakcentowała  oś Immum Coeli (Skorpion) – Medium Coeli (Byk), w kosmogramie kulturowym Polski. Tym samym wskazała na konieczną transformację poczucia bezpieczeństwa (sektor czwarty) mieszkańców naszego kraju w odniesieniu do fundamentalnych zmian zarządzania państwem i jego miejsca w polityce międzynarodowej (sektor dziesiąty). I jak to przy zaskakujących intensywnych metamorfozach – u jednych poczucie bezpieczeństwa wzrosło, a u innych zostało zastąpione lękiem. W kosmogramie Nowiu obliczonym dla Warszawy, głęboka przebudowa potrzeby i kryteriów bezpieczeństwa symbolizowana jest Plutonem tuż przy IC, oraz solarno-lunarnym złączeniem w opozycji do Urana – gdzie Księżyc jest władcą MC, a Słońce władcą sektora jedenastego. Ponadto ulokowany na Ascendencie Mars (władający Descendentem) w kwadraturze z Saturnem, wraz z Plutonem przy IC skłania do wytężonych wysiłków wojsko i tajne służby – bo mnożą się do tego powody. Tym bardziej, że niewiele jest stolic, w których w trakcie Nowiu w Skorpionie, ściśle na osiach ulokowały się Mars i Pluton! Przed polskimi instytucjami i środowiskami marsowymi los postawił wyłącznie skomplikowane i, trudne zadania. Dlatego, że choć Mars położony jest w strategicznym miejscu kosmogramu, to jego potencjały są blokowane przez „pana na swoich włościach” mocarnego Saturna w Koziorożcu oraz rozpraszane i zmylane przez niezwykle silnego Neptuna w Rybach.

Jeszcze ciekawszy w dniu Nowiu jest rozkład kosmicznych potencjałów w Szanghaju, zamieszkałym przez już około 30 milionów ludzi. Miasto położone u ujścia rzeki Jangcy, jest wielce nowoczesnym portem o nieprawdopodobnie wielkich możliwościach przeładunkowych i wśród miast portowych ma pozycję światowego lidera. Aż ¼ transportu wychodzącego z Chin realizuje Szanghaj. Jest zatem stolicą gospodarczą ChRL (podobnie jak Nowy Jork w USA).

W szanghajskim kosmogramie Nowiu, Światła ulokowały się z największą dokładnością na Medium Coeli, Uran na IC, Saturn na Ascendencie, a Pluton w jego pobliżu. Dla 31 równoleżnika szerokości geograficznej północnej (leży na nim Szanghaj) raz na dobę osie kosmogramu ustawią się tak, że ascendent będzie w 16-17 stopniu Koziorożca a Medium Coeli w 4-5 stopniu Skorpiona. Ale jak wiele, wiele lat trzeba było czekać, by w określonym co do dnia i minuty momencie, w połowie Koziorożca ulokował się władający nim Saturn, w 5º zrealizował się Nów, a w 5º Byka znalazł się Uran – pospołu ściśle aspektujące Asc i oś MC-IC! To również świadczy o wyjątkowości, a właściwie o wybitności wczorajszej koniunkcji Słońca z Księżycem dla Chin.

Nie ma drugiego tak wielkiego i ważnego miasta na świecie o tak silnym kosmogramie wczorajszego solarno-lunarnego złączenia.  Tak jakby Kosmos wskazał wczoraj kluczowe miejsce na Ziemi sprzyjające kumulacji potencjałów, umożliwiających uzyskanie i utrzymanie jeszcze większej, wręcz niewyobrażalnej dominacji, hegemonii nad konkurencją. A co za tym idzie – niewyobrażalnej władzy! Władzy wyposażonej nie tylko w ambicje ale i w siłę sprzężoną z charyzmą. To nie w Pekinie, czy Hong Kongu, ale w Szanghaju Chiński Smok wybudzony w XX wieku (po dziewiętnastowiecznej drzemce) rozpościera skrzydła i patrzy daleko za horyzont, podczas Nowiu w Skorpionie w 2019 roku. Im więcej zapragnie latać, tym więcej będzie potrzebował miejsc do lądowania.

Nadchodzące wielkie przemiany gospodarcze i wynikające z nich kryzysogenne sytuacje na głównych morskich szlakach handlowych również zasygnalizowane są specyficznym rozkładem ciał niebieskich w strategicznych miejscach, w trakcie unikalnego Nowiu w Skorpionie w 2019 roku. W kosmogramie wczorajszego złączenia Świateł obliczonego dla cieśniny Malakka i Singapuru – (portu drugiego po Szanghaju pod względem ilości przeładowywanych towarów) Mars jest tuż przy Medium Coeli, a Saturn blisko Ascendentu, który jest w opozycji do natalnego Słońca USA w 13º20’ Raka. Natomiast w kosmogramie dla Panamy (i jej Kanału) Mars znajduje się na IC, a Saturn na Descendencie – także w opozycji do Słońca USA. Zatem nowiowa kwadratura Marsa z Saturnem, moc swej nieharmonijności skumulowała w cieśninie Malakka, Kanale Panamskim oraz Polsce i krajach bałtyckich.
 

* * *

[Uwaga redakcji: Powyżej mamy rozważania geopolityczne. Dla porównania przytoczę interpretację tego nowiu na poziomie codziennym i osobistym:

Nów w Skorpionie 28.10.2019, dokładny o godz. 04.38 czasu PL. – „Puścić" znaczy uwolnić, a nie „pozwolić upaśc".]

na górę