ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2003-01-16 Gronert Jarosław
Latawiec 1996 roku

Sytuacje najbliższych kilkunastu miesięcy będą rozgrywać się na tle unikalnej planetarnej konfiguracji, zwanej „latawcem”: pozycji Plutona w znaku Strzelca, Uranu w początkach znaku Wodnika, Saturna w początkach Barana z aktywnym początkiem znaku Lwa.
 

Mówiąc prościej, czeka nas czas głębokich reform ideologicznych, światopoglądowych, religijnych i gospodarczych.

W duchu szeroko rozumianego postępu zmienią się zasady funkcjonowania jednostki w społeczeństwie. Będzie to ogromnym zagrożeniem dla poczucia bezpieczeństwa budowanego na tradycyjnych wartościach.

Podobna i równie ważna konfiguracja planet miała miejsce w pierwszej połowie lat czterdziestych. Ściśle wiąże się ona z sytuacją drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych.

Znów jednostki dynamiczne, aktywne i agresywne będą dominować nad pragnącym spokoju lub zastoju, pasywnymi ludźmi.

Lawinowo wdzierająca się nowoczesność wstrząśnie podstawami bezpiecznego życia konserwatystów.

Niosąca olbrzymie możliwości, ale i zagrożenia najnowocześniejsza aparatura dostać się może w ręce nieprzygotowanych. Niestety, ludzie o żelaznej ręce i – co gorsza – sercu, będą bardziej niż kiedykolwiek dążyć do podporządkowania sobie innych. Efektem będzie zachwianie kodu moralnego ludzkości, zanik wartości i moda na konsumpcyjny styl życia.

Z tym większym poparciem i sympatią należy powitać wszelkie działania propagujące zdrowy tryb życia, ruchy ekologiczne itp., będące przecież najlepszą terapią dla coraz bardziej zwariowanego świata.

na górę