home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy długoterminowe

 

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

 

 

2003-01-16 Gronert Jarosław
Latawiec 1996 roku

Sytuacje najbliższych kilkunastu miesięcy będą rozgrywać się na tle unikalnej planetarnej konfiguracji, zwanej „latawcem”: pozycji Plutona w znaku Strzelca, Uranu w początkach znaku Wodnika, Saturna w początkach Barana z aktywnym początkiem znaku Lwa.

Mówiąc prościej, czeka nas czas głębokich reform ideologicznych, światopoglądowych, religijnych i gospodarczych.

W duchu szeroko rozumianego postępu zmienią się zasady funkcjonowania jednostki w społeczeństwie. Będzie to ogromnym zagrożeniem dla poczucia bezpieczeństwa budowanego na tradycyjnych wartościach.

Podobna i równie ważna konfiguracja planet miała miejsce w pierwszej połowie lat czterdziestych. Ściśle wiąże się ona z sytuacją drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych.

Znów jednostki dynamiczne, aktywne i agresywne będą dominować nad pragnącym spokoju lub zastoju, pasywnymi ludźmi.

Lawinowo wdzierająca się nowoczesność wstrząśnie podstawami bezpiecznego życia konserwatystów.

Niosąca olbrzymie możliwości, ale i zagrożenia najnowocześniejsza aparatura dostać się może w ręce nieprzygotowanych. Niestety, ludzie o żelaznej ręce i – co gorsza – sercu, będą bardziej niż kiedykolwiek dążyć do podporządkowania sobie innych. Efektem będzie zachwianie kodu moralnego ludzkości, zanik wartości i moda na konsumpcyjny styl życia.

Z tym większym poparciem i sympatią należy powitać wszelkie działania propagujące zdrowy tryb życia, ruchy ekologiczne itp., będące przecież najlepszą terapią dla coraz bardziej zwariowanego świata.

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com