home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy długoterminowe

 

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

 

 

2005-01-01 Weiss Claud, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop i prognoza astrologiczna na rok 2005.
Rozeznanie ważniejszych konstelacji.

Jak zwykle w wydaniu grudniowym, zajmujemy się krótkim przeglądem nadchodzącego roku.
Wyczerpująca analiza konstelacji roku 2005 znajdzie się w wydaniu lutowym.
Niniejszy krótki przegląd obejmuje następujące tematy główne najbliższego roku:

Zaćmienia z października 2004. – Konstelacje zaćmienia pokazują dla „starej” Europy intensywne zajęcie się pytaniami ekonomicznymi. Ujmując istotę rzeczy, idzie o zabezpieczenie dobrobytu (zaćmienia w drugim domu) z uwagi na doświadczane ograniczenia oraz obaw o miejsca pracy (Asc. Panny zaćmienia Słońca), które wskazywane są przez napięcie zaćmienia Słońca do Saturna i Chirona. W USA ta konstelacja nałoży się na dom 4., przez co poruszone będą sprawy bezpieczeństwa, co wyraża się również przez Asc. Raka zaćmień Słońca i Księżyca.

Saturn i Chiron zmieniają oś. – Planetoida Chiron zmienia znak właśnie w lutym i do lipca, z Koziorożca do Wodnika, podczas gdy Saturn od lipca 2005 dokonuje podobnej zmiany przechodząc z Raka do Lwa. Oś Lew – Wodnik ma do czynienia z wolnością i indywidualnością.

Faza kwadratury cyklu pary Jowisz - Saturn. – Cykl Jowisza i Saturna, który zaczął się w roku 2000, wejdzie pod koniec roku 2005 w krytyczny punkt kwadratury. Jest to temat, który może się zapowiadać i być wyczuwalny w lutym i marcu 2005 przy jeszcze dość odległej kwadraturze. Pierwsza dokładna kwadratura będzie miała miejsce dopiero 17. grudnia 2005 w 11 stopniu Skorpiona i Lwa – praktycznie w tym samym czasie, kiedy Mars znowu przejdzie do ruchu prostego w stopniu 8.

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com