home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy długoterminowe

 

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

 

 

2012-11-03 Kałuski Bogusław
Horoskop na rok 2012 i lata następne - hasłowo. Aktualizacja 27.12.2012

Recepcja Saturna i Plutona zapowiada, że nastąpi podliczenie tego co dobre i tego, co złe.

                                         

* * *

Saturn jest wywyższony w Wadze, a władcą u siebie jest w Koziorożcu. To dwa znaki kardynalne i początki dwóch pór roku: (u nas) jesieni - Waga i zimy - Koziorożec. Widać, że przygotowania do zimy muszą się przezornie rozpocząć jesienią, gdy aktywowana jest Waga. Gdy bowiem aktywowany będzie Koziorożec, to będzie sprawdzane, co ludzie razem zrobili jesienią, aby dobrze trwać przez zimę. - Teraz Saturn jest w Skorpionie, a więc trwa historyczna jesień. - Werner W. Damm, Saturnische Pruefungen, Meridian 5/2012, s. 20-22.

 

* * *

Niektórzy ludzie, wierzący kalendarzom, oczekują końca świata w dniu 21.12.2012, co wynika z tego, że utożsamiają koniec jednego ze sposobów liczenia czasu z końcem świata w ogóle. Lecz przecież po końcu Kalandarza Majów, świat nadal kręci się w kółko.

[ fragment z Prognozy astrologicznej na listopad i grudzień 2012 >> ]

 

* * *

 

W każdym roku jest wiele procesów, na które trzeba zwracać uwagę. Tylko niektóre są z pierwszych stron gazet. - Markus Jehle, Jahresthemen 2013, Meridian 1/2013,

 

* * * 

 

Od 11.06.2012 do 25.06.2013 tranzytujący Jowisz przebywa w znaku Bliźniąt. Jowisz jest u swego syna Merkurego. Czego się w tym czasie nauczymy, tego kiedyś będziemu mogli nauczać. - Werner W. Damm, Meridian 4/2012, s. 10-11.

 

* * *


Od 05.10.2012 Saturn przebywa w Skorpionie do 18.09.2015, a więc mamy recepcję z Plutonem. Krytyczny przegląd obszarów wspólnych i spraw zaległych, zasobów i długów. Obraz struktury świata będzie ulegać zmianie. Czas korekty błędnie posadowionych fundamentów. Blokujące i zacieśniające przywiązania mogą puszczać. Na odczuwane lęki egzystencjalne, obawy przed stratami oraz związane z nimi manipulacje sposobami są jedność i trzeźwość. Aby się nie bać, trzeba się samemu zmienić, a wtedy łatwiej będzie pokonywać zewnętrzne i wewnętrzne przymusy. - Markus Jehle, Meridian 5/2012, s. 2.

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com