ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2012-11-03 Kałuski Bogusław
Horoskop na rok 2012 i lata następne - hasłowo. Aktualizacja 27.12.2012

Recepcja Saturna i Plutona zapowiada, że nastąpi podliczenie tego co dobre i tego, co złe.

                                         

* * *

Saturn jest wywyższony w Wadze, a władcą u siebie jest w Koziorożcu. To dwa znaki kardynalne i początki dwóch pór roku: (u nas) jesieni - Waga i zimy - Koziorożec. Widać, że przygotowania do zimy muszą się przezornie rozpocząć jesienią, gdy aktywowana jest Waga. Gdy bowiem aktywowany będzie Koziorożec, to będzie sprawdzane, co ludzie razem zrobili jesienią, aby dobrze trwać przez zimę. - Teraz Saturn jest w Skorpionie, a więc trwa historyczna jesień. - Werner W. Damm, Saturnische Pruefungen, Meridian 5/2012, s. 20-22.

* * *

Niektórzy ludzie, wierzący kalendarzom, oczekują końca świata w dniu 21.12.2012, co wynika z tego, że utożsamiają koniec jednego ze sposobów liczenia czasu z końcem świata w ogóle. Lecz przecież po końcu Kalandarza Majów, świat nadal kręci się w kółko.

[ fragment z Prognozy astrologicznej na listopad i grudzień 2012 >> ]

* * *

W każdym roku jest wiele procesów, na które trzeba zwracać uwagę. Tylko niektóre są z pierwszych stron gazet. - Markus Jehle, Jahresthemen 2013, Meridian 1/2013,

* * * 

Od 11.06.2012 do 25.06.2013 tranzytujący Jowisz przebywa w znaku Bliźniąt. Jowisz jest u swego syna Merkurego. Czego się w tym czasie nauczymy, tego kiedyś będziemu mogli nauczać. - Werner W. Damm, Meridian 4/2012, s. 10-11.

* * *


Od 05.10.2012 Saturn przebywa w Skorpionie do 18.09.2015, a więc mamy recepcję z Plutonem. Krytyczny przegląd obszarów wspólnych i spraw zaległych, zasobów i długów. Obraz struktury świata będzie ulegać zmianie. Czas korekty błędnie posadowionych fundamentów. Blokujące i zacieśniające przywiązania mogą puszczać. Na odczuwane lęki egzystencjalne, obawy przed stratami oraz związane z nimi manipulacje sposobami są jedność i trzeźwość. Aby się nie bać, trzeba się samemu zmienić, a wtedy łatwiej będzie pokonywać zewnętrzne i wewnętrzne przymusy. - Markus Jehle, Meridian 5/2012, s. 2.

na górę