ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2014-12-15 Gronert Jarosław
Kiedyś mówiło się "do trzech razy sztuka" a dzisiaj "do siedmiu..."

Mamy przedostatnią (z siedmiu) kwadraturę tranzytującego Urana w Baranie do tranzytującego Plutona w Koziorożcu. W każdej z nich (za wyjątkiem przyszłej i jednocześnie ostatniej) Władca Przestworzy naprzemiennie z Władcą Podziemi byli w retrogradacji. Czyli ciało niebieskie będące w ruchu prostym występowało w roli ofensywnej, a to w ruchu wstecznym (będące w odwrocie) w roli defensywnej. Teraz w ruchu prostym jest Pluton. Jego powiązanie ze znakiem Koziorożca promuje wszechwładzę pieniądza. Wymaga ona wszechmocnych elit finansowych i politycznych, a te potrzebują wszechwładnych służb tajnych, jawnych oraz policji dla ochrony zdobytego bogactwa, uzyskanych przywilejów i posiadanej władzy. Przeciw tak funkcjonującemu porządkowi występują siły związane z Uranem w Baranie. Aby się do nich zaliczać, trzeba być co najmniej młodym duchem, a najlepiej i wiekiem. Takimi wszak byli i są odkrywcy, buntownicy, rewolucjoniści i chuligani. W świecie Zachodu coraz bardziej brakować będzie tych młodych wiekiem. Największą ich częścią są i zapewne będą młodzi imigranci z Azji, Afryki oraz ich dzieci. Pluton w Koziorożcu to w dużej mierze przyszli zasobni europejscy emeryci, a Uran w Baranie to niecierpliwie wyczekujący na okazję do buntu zmieniającego ich społeczny status młodzi niezamożni. Uran w Baranie działa z zapałem w oparciu o nagłe impulsy – z reguły intensywne a krótkotrwałe. Pluton w Koziorożcu planuje w ukryciu, działa konsekwentnie i wytrwale. Kontroluje każdą chwilę życia społeczeństwa w dzień i w nocy. Stosuje przymus i przemoc w sposób tajny i jawny. Uran w Baranie – jest jak nagle obudzony do biegu sprinter. Pluton w Koziorożcu – jak ubrany w maskujący strój i noktowizor maratończyk, chętniej poruszający się po zmierzchu.

Starciu między Uranem i Plutonem towarzyszy Neptun w Rybach. Nasyca ziemian powodziami telewizyjno-prasowej propagandy. Młodzi telewizji nie oglądają i są mniej podatni na kuszące medialne iluzje. Wiadomości i wiedzę zdobywają z ekranów komputerowych. Tak czy inaczej, osoby nie fascynujące się śledzeniem na bieżąco kalejdoskopowego życia celebryckich guru znalazły sobie innych przewodników duchowych obiecujących dostęp do równie kolorowych światów i zaświatów. Dla starszych telewizyjny ekran jest często jedynym oknem na bliski i daleki świat. Część ludzkości pochłaniająca neptunowe cudowności i „cudowności” jest dla plutonicznych elit niegroźna. Zachwyceni barwnymi popisami w TV nawet nie zauważą potęgującego się własnego zniewolenia. Groźni dla finansowych i politycznych elit są ci uranowi. Ci którzy coraz śmielej chcą wpływać na rzeczywistość, a przy tym kwestionują ustalony porządek rzeczy i podział dóbr. Dopiero w ostatniej siódmej kwadraurze na przedwiośniu 2015 roku Uran z Plutonem będą po społu w ruchu prostym! Dłużej pozostanie w nim Uran.

na górę