home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy długoterminowe

 

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

 

 

2014-12-15 Gronert Jarosław
Kiedyś mówiło się "do trzech razy sztuka" a dzisiaj "do siedmiu..."

Mamy przedostatnią (z siedmiu) kwadraturę tranzytującego Urana w Baranie do tranzytującego Plutona w Koziorożcu. W każdej z nich (za wyjątkiem przyszłej i jednocześnie ostatniej) Władca Przestworzy naprzemiennie z Władcą Podziemi byli w retrogradacji. Czyli ciało niebieskie będące w ruchu prostym występowało w roli ofensywnej, a to w ruchu wstecznym (będące w odwrocie) w roli defensywnej. Teraz w ruchu prostym jest Pluton. Jego powiązanie ze znakiem Koziorożca promuje wszechwładzę pieniądza. Wymaga ona wszechmocnych elit finansowych i politycznych, a te potrzebują wszechwładnych służb tajnych, jawnych oraz policji dla ochrony zdobytego bogactwa, uzyskanych przywilejów i posiadanej władzy. Przeciw tak funkcjonującemu porządkowi występują siły związane z Uranem w Baranie. Aby się do nich zaliczać, trzeba być co najmniej młodym duchem, a najlepiej i wiekiem. Takimi wszak byli i są odkrywcy, buntownicy, rewolucjoniści i chuligani. W świecie Zachodu coraz bardziej brakować będzie tych młodych wiekiem. Największą ich częścią są i zapewne będą młodzi imigranci z Azji, Afryki oraz ich dzieci. Pluton w Koziorożcu to w dużej mierze przyszli zasobni europejscy emeryci, a Uran w Baranie to niecierpliwie wyczekujący na okazję do buntu zmieniającego ich społeczny status młodzi niezamożni. Uran w Baranie działa z zapałem w oparciu o nagłe impulsy – z reguły intensywne a krótkotrwałe. Pluton w Koziorożcu planuje w ukryciu, działa konsekwentnie i wytrwale. Kontroluje każdą chwilę życia społeczeństwa w dzień i w nocy. Stosuje przymus i przemoc w sposób tajny i jawny. Uran w Baranie – jest jak nagle obudzony do biegu sprinter. Pluton w Koziorożcu – jak ubrany w maskujący strój i noktowizor maratończyk, chętniej poruszający się po zmierzchu.

Starciu między Uranem i Plutonem towarzyszy Neptun w Rybach. Nasyca ziemian powodziami telewizyjno-prasowej propagandy. Młodzi telewizji nie oglądają i są mniej podatni na kuszące medialne iluzje. Wiadomości i wiedzę zdobywają z ekranów komputerowych. Tak czy inaczej, osoby nie fascynujące się śledzeniem na bieżąco kalejdoskopowego życia celebryckich guru znalazły sobie innych przewodników duchowych obiecujących dostęp do równie kolorowych światów i zaświatów. Dla starszych telewizyjny ekran jest często jedynym oknem na bliski i daleki świat. Część ludzkości pochłaniająca neptunowe cudowności i „cudowności” jest dla plutonicznych elit niegroźna. Zachwyceni barwnymi popisami w TV nawet nie zauważą potęgującego się własnego zniewolenia. Groźni dla finansowych i politycznych elit są ci uranowi. Ci którzy coraz śmielej chcą wpływać na rzeczywistość, a przy tym kwestionują ustalony porządek rzeczy i podział dóbr. Dopiero w ostatniej siódmej kwadraurze na przedwiośniu 2015 roku Uran z Plutonem będą po społu w ruchu prostym! Dłużej pozostanie w nim Uran.

 

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com