home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy długoterminowe

 

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

 

 

2014-12-27 Kałuski Bogusław
Horoskop - kluczowe daty i tranzyty w latach 2015 - 2023
Trendy - jakiego rodzaju tranzyty i daty powinniśmy uwzględniać w naszym myśleniu

Chociaż zwykle trzeba je badać jednocześnie, to jednak należy odróżnić przewidywania dotyczące  wszystkich ludzi ogólnie i dziejów świata od przewidywań dotyczących postaw i działań poszczególnych osób. Jeżeli chodzi o ludzi, to ważny jest ich radix (horoskop urodzeniowy) oraz to, ile mają lat, bo to może wpływać na ich decyzję, a w szczególności, czy (mają czas) czekać na lepsze czasy, czy raczej powinni kalkulować ryzyko i robić to, co jest do udźwignięcia (materialnie i psychicznie) nawet wtedy, gdyby się waliło. Dla spraw światowych szczególne znaczenie mają koniunkcje oraz główne aspekty planet pokoleniowych i społecznych, a także ich ingresy i pobyty w znakach.

My ludzie jesteśmy jak wóz (wehikuł) z woźnicą razem. Trzeba patrzeć na pozostawiane koleiny i dalej na drogę, ale także na horyzont i na niebo.

Nasze oczy patrzą odruchowo pod nogi i na drogę, ale nasz umysł powinien widzieć horyzont(y), a także powinien zdawać sobie sprawę z tego, że za horyzontem (za horyzontami) są kolejne (podobne i inne) ziemie i jeziora, lasy i góry.

Ten horyzont, to kluczowe daty – najważniejsze (aktualne i przyszłe) tranzyty (na niebie oraz do horoskopu urodzeniowego).

Jak to rozumieć? Ano podobnie jako to, że trzeba starać się, aby mieć co jeść teraz, ale także o to, aby nie zjeść wszystkiego teraz, lecz aby przeznaczyć i użyć ziarna także do siewu, w ten sposób dbając ciągle o to, by mieć co jeść później, za jakiś czas. Chodzi więc o rozłożenie środków i sił oraz celów w czasie; zasoby, timing.

Zawsze jesteśmy w trakcie bardzo wielu różnych cykli (każda z 12 planet z inną planetą). Nasza codzienność, wręcz każda chwila polega na tym, że jesteśmy w trakcie cykli planet szybkich i wolnych. Zdajemy sobie jednak sprawę raczej jedynie z wahań opisywanych przez tranzyty planet szybkich. Najczęściej dopiero po latach zauważamy, że byliśmy w trakcie potężnych i tługotrwałych procesów, które zmieniły trwale naszą codzienność i nasze życie. Te największe procesy to tranzyty planet wolnych. Ich fragmenty są nam relacjonowane we wiadomościch jako m.in. jako epokowe wynalazki, wojny i pokoje.

Aktulnie jesteśmy zwłaszcza w trakcie siedmiu kwadratur Urana z Plutonem – trwających od 2012 do „przedwiośnia 2015“. Pisze o nich wielokrotnie Jarosław Gronert, ostatnio w:
Kiedyś mówiło się "do trzech razy sztuka" a dzisiaj "do siedmiu..."
http://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=992


Następnie, najwcześniej po kwadraturze Urana z Plutonem, czeka nas:
Uran koniunkcja Prozerpina (władczyni Byka)
1927-28
2016-2017
2106
Koniunkcja 2016-2017 w Baranie to jedna z dwóch koniunkcji planet pokoleniowych w całym XXI wieku (ta druga koniunkcja to Neptun / Prozerpina, też w Baranie, 2037-38).


Jesteśmy oczywiście także w trakcie cyklu Saturn – Pluton, najczęściej przywoływanym jako wytłumaczenie, gdy mowa o gospodarce (ekonomii) światowej. Raymond Merriman, najbardziej znany astrolog zajmujący się ekonomią, wyjaśniał wielokrotnie, że w fazie od ich opozycji do koniunkcji (jak obecnie) gospodarka się zacieśnia (i raczej stracą ci, którzy działają wprost wbrew tej tendencji). Wzrost na skalę globalną nastąpi w czasie od ich koniunkcji w roku 2020 do ich opozycji 2035/36 (za takim wzrostem trzeba koniecznie, często forsownie nadążać, aby nie znaleźć się poza grą lub na jej marginesie / obrzeżach).

Saturn koniunkcja Pluton (wspomniany wyżej cykl ważny gospodarczo):
1947
1982 w Wadze
2020 w Koziorożcu

Dodatkowo mają miejsce następujące spotkania planet:

Jowisz koniunkcja Saturn:
1980-1981
2000 w Byku
2020 w Wodniku

Jowisz koniunkcja Pluton:
1994
2007 w Strzelcu
2020 w Koziorożcu


Oprócz w/w koniunkcji szczególnej uwagi wymaga
kwadratura Plutona i Prozerpiny 2020 - 2021 (z Koziorożca do Barana).
Ich jednorazowa koniunkcja miała miejsce w połowie XVIII w, a dokładnie w1756 roku, jednak poruszały się wtedy blisko siebie przez kilka lat.


Poza tym warto przywołać:
Jowisz koniunkcja Prozerpina:
1999
2011 w Baranie
2023 w Baranie

A także okoliczne:
12.2022 koniunkcja Jowisza z Neptunem
04.2024 koniunkcja Jowisza z Uranem


Jak widać, czasowo blisko koniunkcji Saturn / Pluton w roku 2020 ma miejsce kilka innych koniunkcji oraz gigantyczna kwadratura Plutona i Prozerpiny. Pluton i Prozerpina są archetypowo w opozycji, jako władcy przeciwległych znaków, Skorpiona i Byka. Najpierw (aktualnie) siedmiokrotna, rozbieżna kwadratura Urana z Plutonem koryguje efekty dokonanego rozwoju od czasu ich koniunkcji w roku 1968 (Uran = zmiana, wolność; Pluton = wspólne zasoby, władza; Uran / Pluton = „zmiana władzy“). Następnie, właśnie od roku 1920 roku nakładające się koniunkcje tranzytującego Jowisza, Saturna i Urana oraz kwadratura tranzytującego Plutona z Prozerpiną rozpoczną i ustalą ODMIENNY styl najbliższych conajmniej wielu dziesiątków lat. Odczuje go większość z nas, a także nasi młodsi najblizsi, tj. nasze dzieci i wnuki. Trzeba więc przezornie myśleć o sobie i o nich. Nasza troska o dzieci wynika z istoty naszego człowieczeństwa – astrologia opisuje jedynie (i aż) to, jak to się dzieje, a więc każdorazowo indywidualny rodzaj związków i skłonności.

Przy tej okazji zauważmy, że inaczej należy interpretować tranzyt Urana do Słońca jakiejś osoby 10 lat temu, a inaczej dzisiaj, gdy tranzytujący Uran jest w kwadraturze do tranzytującego Plutona. Poza tym pytania skierowane do astrologów mogą mieć podwójne dno. Pozornie trywialne pytania zawierają często w podtekście (mało kiedy uświadamianym) wiele założeń lub dodatkowych pytań. Przykładowo pytanie „Czy rok 2015 jest dla mnie dobry na budowę domu / hali produkcyjnej?“ może zawierać w sobie „ukryte“, zupełnie inne pytanie, a mianowicie: „czy to jest dla mnie dobry czas na wzięcie kredytu na taką budowę?“. Zdając sobie z tego sprawę, trzeba uwzględnić zarówno tendencje osobiste, jak i światowe.


Zob.:

Jarosław Gronert
Kiedyś mówiło się "do trzech razy sztuka" a dzisiaj "do siedmiu..."
http://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=992

Bogusław Kałuski
Tabela ruchów i układów planet od 2006 do 2028
http://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=872

Początki cyklów planet wolnych wokół roku 2012
http://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=949

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com