ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2016-09-30 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Prognoza astrologiczna na październik 2016
Jakość czasu w październiku 2016. Konstelacje niebiańskie.

TRENDY OGÓLNE

Nabrzmiewające konflikty siłowe [o władzę] na początku miesiąca zaostrzają się. Nie ulegnijcie Państwo teraz destruktywnej sile błędnych wyobrażeń i nie wyzywajcie losu za bardzo (Słońce kwadratura Pluton 07. października 2016). Niektóra karma musi mieć wreszcie jakiś koniec, nawet jeżeli nie jest łatwo nazwać to w sposób jasny.

Kierujcie Państwo swoje spojrzenie na to, co pozytywne i reprezentujcie swoje punkty widzenia w sposób dyplomatyczny, lecz bez przyzwalania, aby zaniknęła potrzebna siła przekonywania (Merkury koniunkcja Jowisz 11. paździenika 2016). Państwa ufność jest kluczem do tego, żeby również trudne tematy z powodzeniem wyjaśnić. Pewnych prawd nie da się ominąć. Poruszajcie Państwo to, co powiedziane być musi, nawet jeżeli będzie to kosztem sympatii. Zdrowy dystans do siebie samego wiele Państwu w tym czasie ułatwi. Odkryjcie Państwo, gdzie możecie także inaczej (Słońce opozycja Uran 15. października 2016).

Powyżej: tranzyty w październiku 2016

CO DO ZROBIENIA JEST

Nie popadajcie Państwo w stare przyzwyczajenia, lecz postawcie swoje działania w służbie jakiegoś większego zadania. Państwa możliwości kształtowania są wyczuwalnie większe, gdy zrezygnujecie z chęci zemsty, a od swoich przeciwników poduczycie się czegoś o swoich własnych słabościach. Możecie Państwo teraz wiele zdziałać – czy w dobrym, czy w złym (Mars w Koziorożcu od 27. września 2016).

KOMUNIKACJA

Tej jesieni niektóre sprawy znajdą się jak na ostrzu noża. Unikajcie Państwo konfliktów, w których nie macie niczego do zyskania, lecz koncentrujcie się na zabraniu się do ciężkich wyzwań, z dyscypliną i skoncentrowanymi siłami. Cierpliwością i  wytrwałością możecie Państwo teraz rozwiązać co niektóry z tych ciężkich węzłów (Mars koniunkcja Pluton 19. października 2016). Używajcie Państwo przy tym także dróg niekonwencjonalnych i szukajcie dialogu z ludźmi o podobnych zapatrywaniach. Możecie Państwo teraz zapunktować pomysłami (ideami), na jakie sami w ogóle byście nie wpadli. Dlatego słuchajcie Państwo przede wszystkim takich ludzi, których poglądy pomogą Państwu wasze własne punkty widzenia na nowo przemyśleć i zobaczyć rzeczy w innym świetle (Merkury opozycja Uran 20. październiaka 2016).

OCHOTA / PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

Co jest życzeniem, a co rzeczywistością? To pytanie stawia się Państwu zwłaszcza w obszarze stosunków międzyludzkich (Wenus kwadratura Neptun oraz koniunkcja Saturn 26./30. października 2016). Późną jesienią okaże się w całej okazałości, gdzie żywiliście zbyt wielkie oczykiwania. Potraktujcie to Państwo jako okazję, aby wyciągnąć konsekwencje i stworzyć sobie nowe obszary działania. Teraz już drobiazgi wystarczą, aby wszystko poszło inaczej niż w zamyśle. Do spraw partnerskich podchodźcie Państwo strategicznie i pozostawiajcie sobie odpowiednio dużo opcji otwartych, aby móc w każdym czasie reagować elastycznie.

NOWIE i PEŁNIE

Powyżej: nów w Wadze 01.10.2016 (dokładny już o godz. 02.11): [Grzecznościowy zwrot, wypowiadany wtedy, gdy kogoś przepuszczamy pierwszego czy przodem:] „proszę przede mną“ nie musi koniecznie oznaczać, że chodzimy za tym kimś [że staramy się o pozyskanie czyichś względów].

Powyżej: pełnia w Baranie 16.10.2016 (dokładna rano): Spowodowanie [dynamicznego] zwrotu uda się w tym czasie lepiej we dwójkę niż w pojedynkę. Tym niemniej to Państwo powinniście zrobić początek.

 

Powyżej: nów w Skorpionie 30.10.2016 (dokładny pod wieczór): Coś teraz musi znaleźć swój koniec, co jednak nie znaczy, że musi się przy tym roztrzaskać wiele porcelany.
 

c.d.n.

Zobacz:
Prognoza astrologiczna na rok 2016
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1026

Prognoza astrologiczna na wrzesień 2016
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1041

Publikacja tekstu prognozy za uprzejmą zgodą Markusa Jehle
http://www.astrologie-zentrum-berlin.de/index.php?menu=5&submenu=0
https://astrologia.kaluski.net/sylwetki.php?id=jehle

Grafika tranzytów padziernika 2016 pochodzi z kalendarza, który wydaje Martin Garms, wydawca czasopisma Meridian
http://shop.sternwerkstatt.de/Kalender/
http://meridian-magazin.de/autoren/garms/

Rysunki horoskopów nowiu i pełni pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

na górę