home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy miesięczne

Zobacz także do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

 

2016-09-30 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Prognoza astrologiczna na październik 2016
Jakość czasu w październiku 2016. Konstelacje niebiańskie.

TRENDY OGÓLNE

Nabrzmiewające konflikty siłowe [o władzę] na początku miesiąca zaostrzają się. Nie ulegnijcie Państwo teraz destruktywnej sile błędnych wyobrażeń i nie wyzywajcie losu za bardzo (Słońce kwadratura Pluton 07. października 2016). Niektóra karma musi mieć wreszcie jakiś koniec, nawet jeżeli nie jest łatwo nazwać to w sposób jasny.

Kierujcie Państwo swoje spojrzenie na to, co pozytywne i reprezentujcie swoje punkty widzenia w sposób dyplomatyczny, lecz bez przyzwalania, aby zaniknęła potrzebna siła przekonywania (Merkury koniunkcja Jowisz 11. paździenika 2016). Państwa ufność jest kluczem do tego, żeby również trudne tematy z powodzeniem wyjaśnić. Pewnych prawd nie da się ominąć. Poruszajcie Państwo to, co powiedziane być musi, nawet jeżeli będzie to kosztem sympatii. Zdrowy dystans do siebie samego wiele Państwu w tym czasie ułatwi. Odkryjcie Państwo, gdzie możecie także inaczej (Słońce opozycja Uran 15. października 2016).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powyżej: tranzyty w październiku 2016

CO DO ZROBIENIA JEST

Nie popadajcie Państwo w stare przyzwyczajenia, lecz postawcie swoje działania w służbie jakiegoś większego zadania. Państwa możliwości kształtowania są wyczuwalnie większe, gdy zrezygnujecie z chęci zemsty, a od swoich przeciwników poduczycie się czegoś o swoich własnych słabościach. Możecie Państwo teraz wiele zdziałać – czy w dobrym, czy w złym (Mars w Koziorożcu od 27. września 2016).

KOMUNIKACJA

Tej jesieni niektóre sprawy znajdą się jak na ostrzu noża. Unikajcie Państwo konfliktów, w których nie macie niczego do zyskania, lecz koncentrujcie się na zabraniu się do ciężkich wyzwań, z dyscypliną i skoncentrowanymi siłami. Cierpliwością i  wytrwałością możecie Państwo teraz rozwiązać co niektóry z tych ciężkich węzłów (Mars koniunkcja Pluton 19. października 2016). Używajcie Państwo przy tym także dróg niekonwencjonalnych i szukajcie dialogu z ludźmi o podobnych zapatrywaniach. Możecie Państwo teraz zapunktować pomysłami (ideami), na jakie sami w ogóle byście nie wpadli. Dlatego słuchajcie Państwo przede wszystkim takich ludzi, których poglądy pomogą Państwu wasze własne punkty widzenia na nowo przemyśleć i zobaczyć rzeczy w innym świetle (Merkury opozycja Uran 20. październiaka 2016).

OCHOTA / PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

Co jest życzeniem, a co rzeczywistością? To pytanie stawia się Państwu zwłaszcza w obszarze stosunków międzyludzkich (Wenus kwadratura Neptun oraz koniunkcja Saturn 26./30. października 2016). Późną jesienią okaże się w całej okazałości, gdzie żywiliście zbyt wielkie oczykiwania. Potraktujcie to Państwo jako okazję, aby wyciągnąć konsekwencje i stworzyć sobie nowe obszary działania. Teraz już drobiazgi wystarczą, aby wszystko poszło inaczej niż w zamyśle. Do spraw partnerskich podchodźcie Państwo strategicznie i pozostawiajcie sobie odpowiednio dużo opcji otwartych, aby móc w każdym czasie reagować elastycznie.

NOWIE i PEŁNIE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powyżej: nów w Wadze 01.10.2016 (dokładny już o godz. 02.11): [Grzecznościowy zwrot, wypowiadany wtedy, gdy kogoś przepuszczamy pierwszego czy przodem:] „proszę przede mną“ nie musi koniecznie oznaczać, że chodzimy za tym kimś [że staramy się o pozyskanie czyichś względów].

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powyżej: pełnia w Baranie 16.10.2016 (dokładna rano): Spowodowanie [dynamicznego] zwrotu uda się w tym czasie lepiej we dwójkę niż w pojedynkę. Tym niemniej to Państwo powinniście zrobić początek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powyżej: nów w Skorpionie 30.10.2016 (dokładny pod wieczór): Coś teraz musi znaleźć swój koniec, co jednak nie znaczy, że musi się przy tym roztrzaskać wiele porcelany.
 

c.d.n.

Zobacz:
Prognoza astrologiczna na rok 2016
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1026

Prognoza astrologiczna na wrzesień 2016
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1041

 

Publikacja tekstu prognozy za uprzejmą zgodą Markusa Jehle
http://www.astrologie-zentrum-berlin.de/index.php?menu=5&submenu=0
https://astrologia.kaluski.net/sylwetki.php?id=jehle

Grafika tranzytów padziernika 2016 pochodzi z kalendarza, który wydaje Martin Garms, wydawca czasopisma Meridian
http://shop.sternwerkstatt.de/Kalender/
http://meridian-magazin.de/autoren/garms/

Rysunki horoskopów nowiu i pełni pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com