ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2016-10-27 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Prognoza astrologiczna na listopad 2016
Jakość czasu w listopadzie 2016. Konstelacje niebiańskie.

TRENDY OGÓLNE

Teraz działajcie Państwo wierni motto „Sprawiedliwym jest to, co wszystkim tak samo sprawia ból“. Bolesne cięcia tak czy owak nie dadzą się uniknąć. Ale zaciskać pasa wspólnie przychodzi teraz istotnie łatwiej niż samemu. Postępy dadzą się najlepiej osiągać wspólnie (Jowisz w Wadze). Pozostańcie Państwo fair, nawet wtedy gdy popadniecie pod presję. Środkami dyplomacji możecie Państwo teraz najlepiej dochodzić (wysuwać roszczenia) w sprawach swoich wyobrażeń o prawie i sprawiedliwości. Jednak nikomu nie wmuszajcie Państwo swoich przekonań, chyba że dzieje się to z korzyścią wszystkich uczestników. Z odrobiną szczęścia możecie Państwo teraz wyciągnąć wielki los, lecz gdy tylko zdradzicie Państwo swoje wartości, możecie szybko popaść w niełaskę. Podajcie Państwo rękę swoim kontrahentom – tak najlepiej możecie pomóc swemu szczęściu [zwłaszcza na początku] i spowodować coś prawdziwie wielkiego. Swoje najambitniejsze cele osiągniecie Państwo teraz najlepiej razem z innymi, czy z przyjaciółmi czy z wrogami (Jowisz kwadratura Pluton 16.11.2016).

Powyżej ruchy planet w listopadzie 2016

DUSZE, DUCHOWOŚĆ

Umysłowe i duchowe procesy wzrastania są obecnie sprawą nader sprzeczną (Neptun koniunkcja Węzły Księżycowe 17. listopada 2016). Jeżeli Państwo teraz po prostu podażacie za swoimi tęsknotami, pozostaniecie być może jak w areszcie starych wzorców. Za to oddanie i zaufanie są najlepszą drogą, aby rozpuścić przykrą [nieprzyjemną, uciążliwą] karmę. Uczyńcie się Państwo wolnymi od więzi i tęsknot, które przywiązują do minionego i w tym przeszkadzają, aby żyć [wykorzystać, spełnić] duchowy potencjał. Sprowadzajcie Państwo inspirację z tego, co wam się wydaje możliwym, a nie z tego, co raz już było. Możecie Państwo teraz zyskać interesujące wglądy zarówno w swoją przeszłość, jak i w przyszłość (Merkury kwadratura Neptun i Wstępujący Węzeł Księżycowy 18. listopada 2016).

CO DO ZROBIENIA JEST

W listopadzie [bierzcie się Państwo do działania i] chwytajcie okazję, aby odwrócić role [np. zaatakować kogoś jego własną bronią; dosłownie: odwrócić dzidę]. Macie Państwo do dyspozycji o wiele więcej przestrzeni do użycia w rozgrywce i należy z niej korzystać z ufnością. Obejmijcie Państwo swoim spojrzeniem większe cele i zabierajcie się do dzieła ze świeżym entuzjazmem (także: z zamachem). Wprawdzie są Państwu nałożone pewne obowiązki (zobowiązania), przed którymi nie wolno się wykręcić, ale poza tym możecie Państwo w wysokim stopniu tak działać, jak wam się podoba.

KOMUNIKACJA

Słowo to słowo – to jest motto, z którym z pewnością przejdziecie Państwo przez drugą połowę listopada. Unikajcie Państwo wykrętów, a zamiast tego udawadniajcie swoją niezawodność (także: wiarygodność). Aby mieć sukces (osiągnięcia), powinniście Państwo swoje zobowiązania tak sumiennie jak to tylko możliwe wypełnić. Nie wymawiajcie się Państwo przed wyzwaniami [także: nie leserujcie] wobec wyzwań, które wydają się trudne i nieprzyjemne (Merkury koniunkcja Saturn 23. listopada 2016).


OCHOTA / PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

W partnerskim razem [także: w współistnieniu, w współżyciu] jest coraz wyraźniejsze, co stoi na drodze spełnienia Państwa życzeń (Słońce koniunkcja Lilith 11. listopada 2016). Miłość teraz pokazuje się raz od swojej czekoladowej strony, a raz od tej z cieniem. Mało kogo będzie stać [któż sobie będzie mógł na to pozwolić], by nabrzmiewające konflikty o władzę nadal spychać poza pole widzenia [wypychać]. Lecz niektóre straty mogą się teraz okazać zyskiem (Wenus koniunkcja Pluton i kwadratura Jowisz 25. listopada 2016). Nie opłakujcie [nie żałujcie] Państwo przegapionych szans, lecz wykorzystujcie te, które pozostały.

NOWIE i PEŁNIE

Powyżej: pełnia w Byku 14.11.2016: Delektowanie się jest sztuką, która dopiero przez rezygnowanie [wyrzeczenie się] staje się doskonała.
 

Powyżej: nów w Strzelcu 29.11.2016: Wzniosłe uczucia nie muszą być koniecznie górnolotne [napuszone].
 

[...]

Zobacz:
Prognoza astrologiczna na rok 2016
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1026

Prognoza astrologiczna na październik 2016
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1043

Publikacja tekstu prognozy za uprzejmą zgodą Markusa Jehle
http://www.astrologie-zentrum-berlin.de/index.php?menu=5&submenu=0
https://astrologia.kaluski.net/sylwetki.php?id=jehle

Grafika tranzytów padziernika 2016 pochodzi z kalendarza, którego autorem jest Martin Garms, wydawca czasopisma astrologicznego Meridian
http://shop.sternwerkstatt.de/Kalender/
http://meridian-magazin.de/autoren/garms/

Rysunki horoskopów nowiu i pełni pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

na górę