ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2017-12-31 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop na styczeń 2018. Prognoza astrologiczna na styczeń 2018
Jakość czasu w styczniu 2018. Konstelacje niebiańskie.

Poniżej opisane tendencje można określić lapidarnie jako wdarcie się rzeczywistości nie tylko przed przed oczy, ale wszędzie do życia. W taki sposób, jak gdy przestrzeń wypełnia pewien nowy, ostry rodzaj powietrza. Charakteryzuje to nie tylko styczeń, ale cały rok 2018.

TRENDY OGÓLNE

W roku 2018 nie da się w żaden sposób wyminąć twardości życia i związanych z tym faktów i realności. Niektóre rzeczy stają się teraz nie do zaprzeczenia konkretne, więc nikt nie wysmyknie się od gruntownego zajęcia się nimi. W efekcie końcowym może to się okazać zbawienne i dostarczyć Państwa egzystencji stabilny fundament. Lecz może to być niewygodne, w zależności od tego, jak bardzo zamknęliście się Państwo na niektóre rzeczywistości.

Oczekuje więc skoncentrowanie się na istotnym, a zwłaszcza tam, gdzie konieczność [brak] jest największa. W niektórych obszarach zderzycie się Państwo ze swoimi granicami [ograniczeniami], a zatem nie będziecie Państwo musieli długo szukać, gdzie Państwa zaangażowanie jest wymagane. Okażcie się Państwo odpowiedzialni i nie pozostańcie nikomu nic winni (Saturn w Koziorożcu).

Powyżej: Saturn ingres Koziorożec 20.12.2017


Nie tylko domy królewskie tego świata oczekuje w roku 2018 zmiana na tronie. Być może rezydujecie Państwo na tronie, który należy opuścić, albo gdzieś jesteście Państwo brani pod uwagę jako następca tronu i musicie zdecydować, czy i jaki ruch wykonać. To, żeby nad czymś panować albo rządzić innymi, jest jednak w tym roku tak trudne jak rzadko kiedy. Dobrze się więc Państwo zastanówcie, czy chcecie to sprowadzić na siebie.


 

 

Powyżej: horoskop Nowego Roku 2018 - z prawej strony na Warszawę

Pierwsze akapity charakteryzują nie tylko główne tendencje stycznia 2018, ale są również wstępem do przewidywań na cały rok 2018 (zob. w dziale Prognozy).

* * *


Zanim przejdziemy do dalszego opisu, wtrącę tu ogólną, lecz bardzo ważną uwagę z artykułu, którego autorem jest austriacki astrolog Stefan Hofbauer:
Przewidywania na rok 2018 [pierwszy wgląd, trailer, wstępny przegląd]
Zob: Jahresvorschau 2018
https://hofastro.com/2018/01/01/jahresvorschau-2018/

Chciałbym wymienić i pokrótce nazywać niektóre ważne tamaty, które będą nas interesować i zajmować w roku 2018. Wyraźnie nie używam tu słowa prognoza, ponieważ nie będę tu prognozował konkretnych wydarzeń - ani bowiem tego chcę, ani jest to dla mnie wykonalne. Jako astrologowie nie wiemy, co zajdzie w przyszłości i podobnie nie wiedzą tego analitycy ekonomiczni, ani futurolodzy [futures studies, czy trend analysis], ani badacze opinii publicznej [demoskopia]. Pokażę, jakie wydarzenia, nagłówki i przejawy [manifestacje] możliwe są w związku z występowaniem określonych konstelacji astrologicznych. I pamiętajmy, że leży w naturze rzeczy, że wypłynie przy tym moje ludzkie doświadczenie, mój światopogląd i zacienione części mojej osobowości, nawet jeżeli bardzo się staram, aby tego uniknąć." [Cień i ślepa plamka są terminami z psychologii Freuda i Junga wskazującymi na istnienie w nas mechanizmów zwierzęcych i obronnych, których na codzień sobie nie uświadamiamy, a mimo tego je stosujemy. To dzieje się tak, jak oddychanie powietrzem, którego nie widzimy.].


* * *


A zatem CO DO ZROBIENIA JEST

Im głębiej będzieci Państwo kopać, tym wyżej wejdziecie Państwo w pierwszych tygodniach nowego roku (Jowisz ze Skorpiona sekstyl Pluton w Koziorożcu 16. stycznia 2018). Nawet na skraju przepaści możliwe są rozwojowe postępy. Docierajcie Państwo do podstaw zła, zwłaszcza gdy tego dotąd unikaliście. Wszystko jest kwestią perspektywy, ponieważ nawet to, co wydaje się złem, jest na coś dobre.

KOMUNIKACJA

Słowo jest słowem, obietnice muszą być dotrzymane – tego musicie się Państwo trzymać (w Koziorożcu Merkury koniunkcja Saturn 13. stycznia 2018). Powadze życia stańcie Państwo teraz twarzą w twarz, bez popadania w depresje. Są realia, które bazują na faktach. Opłaci się orientowanie według nich.

Kiepskie nowości potraktujcie Państwo jako okazję, do dostosowania swoich wyobrażeń do rzeczywistości. Oczywiście możecie Państwo próbować narzucić światu swoje poglądy. Być może nawet osiągniecie w tym sukces (w Koziorożcu Merkury koniunkcja Pluton 24. stycznia 2018). Będzie Państwu naocznie zademonstrowane, w czym macie rację i co rzeczywiście macie do powiedzenia. Jakie to ma konsekwencje, to okaże się dla Państwa całkiem wyraźnie.

Powyżej ingres Wodnika 20.01.2018


OCHOTA, PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

Tylko wtedy, gdy robicie Państwo coś dobrego sobie, możecie Państwo uszczęśliwić także innych. Zazdrość i błędne wyobrażenia są trucizną miłości. Dostrzegajcie Państwo swoje skłonności i przyznawajcie się do nich, również do tych niedozwolonych (Słońce i Wenus koniunkcja Pluton oraz kwadratura do Urana między 09. a 14. stycznia 2018). W pierwszych tygodniach stycznia może dochodzić do przeznaczeniowych spotkań. Nie zdziwcie się Państwo, gdy nagle i ku Państwa zaskoczeniu całkowicie obcy ludzie wydadzą się Państwu znajomi.


NOWIE i PEŁNIE

Powyżej: pełnia w Raku 02.01.2018. Dokładna będzie o godz. 03.22. Jednak wobec tego, że w Koziorożcu znajduje się stellum – Saturn, Lilith, Wenus, Słońce, Pluton - można się spodziewać intensywnych przejawów już od wejścia Księżyca do Koziorożca i jego opozycji z Saturnem, aż do minięcia opozycji z Plutonem. Czasowo przypada to od dnia Nowego Roku 01.01.2018 godziny 09.11 aż do popołudnia 02.01.2018. – Cóż można zrobić? - Wprowadźcie Państwo porządek do rodzinnych spraw, lecz bez stawania się autorytarnym.

Powyżej nów w Koziorożcu. - Wyczuwalny już 16.01.2018, a dokładny 17.01.2018 o godz. 03.16 i trwający najpóźniej do godz. 10.30, gdy Księżyc przechodzi do Wodnika. – To, co istotne, leży w rzeczy rdzeniu. Dzisiaj skoncentrowanie się na tym powinno udać się Państwu szczególnie dobrze.

Powyżej pełnia w Lwie 31.01.2018. – Tak długo, jak długo krążycie Państwo tylko wokół siebie samych, tak długo nigdzie nie znajdujecie się Państwo w środku, nie licząc siebie.

Uwaga: Ostatnio powtarzają się zaćmienia na osi Lew - Wodnik. Rzecz jest w ukształtowaniu  mocnej struktury JA oraz transcendowaniu jej dla celów humanistycznych. Aktualnie sprawdzana jest dalsza użytkowość dotychczasowych. A to dzieje się w poszukiwaniu nowej żywotności.
- Zob. Stefan Hofbauer
https://hofastro.com/2018/01/29/mondfinsternis-31-1-2018/
https://hofastro.com/2017/05/03/die-loewe-wassermann-achse/

Publikacja tekstu prognozy na 01.2018 za uprzejmą zgodą Markusa Jehle
http://www.astrologie-zentrum-berlin.de/index.php?menu=5&submenu=0
https://astrologia.kaluski.net/sylwetki.php?id=jehle

Zob. też inne prognozy:
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php

Rysunki horoskopów ingresów, nowiu i pełni pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

na górę