ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2018-04-26 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop na maj 2018. Prognoza astrologiczna na maj 2018
Jakość czasu w maju 2018. Konstelacje niebiańskie.

Niektóre rzeczy nagle zmieniają wartość.                                                   

Tuż przed miesiącem majem: pełnia w Skorpionie 30.04.2018. - Bezpieczeństwo [zabezpieczenie] ma swoją cenę i to także w emocjonalnym aspekcie. Nie domagajcie się Państwo za wiele, bo inaczej wyjdzie, że na końcu przepłacicie. (Aspekt dokładny o godz. 02.56).

TRENDY OGÓLNE

Przygotujcie się Państwo na niespodzianki, zwłaszcza pod kątem swego majątku stałego i ruchomego. To nie musi być koniecznie nieprzyjemne - 15. maja 2018 Uran przechodzi do Byka. To, że niektóre rzeczy nagle tracą wartość albo właśnie zyskują, odtąd staje się coraz wyraźniej zauważalne we wszystkich obszarach życia. Nie ma czegoś takiego, jak gwarancja stabilności, a na dodatek szybko zmienia się samo pojęcie własności. Ściśle rzecz biorąc, wszystko co nazywacie Państwo swoją własnością, jest tylko użyczone. Jak wiadomo, ostatnia koszula nie ma kieszeni. Sharing und leasing [dzielenie się, współużywanie i dzierżawienie], dzielenie i użyczanie należą do przyszłości. Nie dajcie się Państwo zaskoczyć tym, jakie nowe formy korzystanie z czegoś są dla Państwa możliwe, jeżeli Państwo rzeczy nie >>macie<<, lecz tak po prostu, przez chwilę, odprężeni, >>jesteście<< [pobędziecie] z nimi, a następnie znowu się z nimi pożegnacie. Mówicie Państwo „cześć“ i stwarzacie Państwo przestrzeń na „nowe“, oczywiście tylko w formie pożyczenia.

DUCHY CZASU a SIŁA NASZEGO DUCHA – SPIRITS

Ciagle jeszcze zdarzają się małe i duże cuda. Obecnie nawet nie musicie Państwo zbyt długo za czymś takim szukać (Jowisz w Skorpionie tworzy trygon do Neptuna w Rybach 25. maja 2018). Na poziomie uczuć wiele wchodzi w stan płynny, co może się okazać uzdrawiające, nawet jeżeli najpierw jest odczuwane jako chaotyczne. Wystartujcie Państwo teraz ze swoim osobistym koncertem życzeń i pomyślcie przy tym także o zdrowiu duszy [czy choćby psychiki].

W aspekcie duchowym możecie Państwo teraz dokonać dobrych postępów. Okażcie się Państwo empatyczni i gotowi do pomocy, a w razie własnej potrzeby przyjmijcie Państwo wsparcie swoich towarzyszy życiowych [współ-ludzi, osób ze swego otoczenia życiowego]. Im bardziej czujecie się Państwo związani wewnętrznie z innymi, tym większe jest Państwa momentalne poczucie szczęścia. Czy to cud? Być może.

CO DO ZROBIENIA JEST

Tej wiosny okaże się, na ile prawidłowy jest kierunek Państwa życia. Uwolnijcie się Państwo od oczekiwań, które okazują się nieuzasadnione [nie mające podstaw]. Natychmiastowe korekty kursów okazują się opłacalne. Mimo tego musicie Państwo się liczyć z wiatrem przeciwnym. To, żeby wszyscy byli takiego samego zdanie, jest niemal wykluczone (Markury w Baranie kwadratura Mars w Koziorożcu oraz koniunkcja Uran 12 / 13. maja 2018). Nie dajcie Państwo wywierać na siebie presji ani doprowadzać się do wariactwa. Niektóre sprawy nagle ukazują się w innym świetle. Zmieńcie Państwo perspektywę, aby problemy stawały się rozwiązaniami. Gdyby mimo oczekiwań to nie pomogło, to postawcie Państwo sprawy na głowie... albo siebie, w zależności co Państwu łatwiej wykonać.

KOMUNIKACJA

Jeżeli chodzi o prawdę, to nie bierzcie Państwo jej szczególnie dokładnie (Merkury w Baranie kwadratura Lilith w Koziorożcu oraz Pluton 06 / 07. maja 2018). Wystarczy jedno błędne [fałszywe] słówko, aby przez takie gadanie narazić swoją głowę. Jest możliwe, że wydacie Państwo teraz jakieś sekrety, nie uświadamiając sobie, że to robicie. Jest możliwe, że po popełnieniu jednej gafy palniecie Państwo drugą. Im więcej macie Państwo do ukrycia, tym bardziej możecie Pastwo podpaść i dostać się w krzyżowy ogień pytań. Zamiast tego grajcie Państwo w otwarte karty i nie stawiajcie nikogo pod pręgierzem, bo na końcu sami możecie tam wylądować.

OCHOTA, PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

W drugiej połowie miesiąca dziać się może w miłości całkiem romantycznie i sentymentalnie. Hormony przytulania występują wtedy w obfitości (Wenus przechodzi do Raka 19. maja 2018). Pozwólcie Państwo rozpieszczać się wszystkim, czego pragnie Wasze serce i nie wahajcie się Państwo również Waszym ukochanym uczynić coś dobrego. Nie dziwcie się Państwo jednak, że Eros chodzi swoimi drogami (Mars przechodzi do Wodnika 16. maja 2018). Wierność, która nie bazuje na dobrowolności, będzie w nadchodzących tygodniach wystawiona na twardą próbę. Każde staranie, aby udomowić wolę [chcenie, chęć] i pożądanie, może teraz spowodować coś przeciwnego.

NOWIE i PEŁNIE

Powyżej nów w Byku 15.05.2018 (do g. 22.40). – Kto ma, temu zostanie wzięte.

Powyżej pełnia w Strzelcu 29.05.2018. -  Odmiana dobrze robi, im częściej, tym lepiej.
 

Publikacja tekstu prognozy na 05.2018 za uprzejmą zgodą Markusa Jehle

Zob. też inne prognozy:
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php

Rysunki horoskopów ingresów, nowiu i pełni pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

na górę