ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2018-06-29 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop na lipiec i sierpień 2018. Prognoza astrologiczna na lipiec i sierpień 2018
Jakość czasu w lipcu i sierpniu 2018. Konstelacje niebiańskie

Również w czasie wakacji panuje duże zapotrzebowanie na reformy.                            

TRENDY OGÓLNE

Potyczki będące częścią odwrotów wyznaczają w miesiącach letnich przebieg wydarzeń. Być może w niektórych dziedzinach poważyliście się Państwo zbyt dziarsko i teraz stwierdzacie, że dogania [dopada] Was przeszłość. Dochodzi teraz co trochę do sytuacji, w których wybuchają stare konflikty, a uraza i gniew, których Państwo nie ujawniacie [do których się nie przyznajecie], sprawiają trudności [sprawiają kłopoty, troski; obciążają] (Mars retrogradujący od 26. czerwca do 27. sierpnia 2018). O tyle, o ile potraktujecie to Państwo jako sposobność, aby do gruntu zbadać powody swoich wewnętrznych konfliktów, możecie Państwo wiele oczyścić z tego, co po części całymi latami się zbierało [wzbierało]. Jest przy tym pomocnym, swoją złość skierować na konstruktywne tory, zamiast przez nierozważne działania dalej pogłębiać okopy. Stosując dobrze przemyślaną strategię możecie Państwo w tej gorącej porze roku najwięcej zapunktować, a w korzystnym przypadku zadbać o pozytywne niespodzianki.

DUCHY CZASU a SIŁA NASZEGO DUCHA – SPIRITS

Jeszcze możecie mieć Państwo życzenia (Wielki Trygon w znakach wodnych od Słońca w Raku do Jowisza w Skorpionie i Neptuna w Rybach od 05 do 08. lipca 2018). Zróbcie Państwo bilans nadziei, które się już spełniły, a które nie. Nawet gdyby Państwu brakowało metafizycznych predyspozycji, drzwi do wyższych wymiarów osobistego Istnienia [Bytu] są teraz szeroko otwarte. Dostęp jest w każdym czasie możliwy.

CO DO ZROBIENIA JEST

Również w czasie wakacji panuje nadal duże zapotrzebowanie na reformy. Nie odsuwajcie Państwo na[d]chodzących zmian, lecz przestawcie zwrotnice wszędzie tam, gdzie już od dłuższego czasu drepczecie Państwo w miejscu. Zmiany, któreście Państwo starannie zaplanowali i przemyśleli, przyniosą Państwu sukces. Także prawa własności, które wydawały się wieczne, są w obecnym czasie do nowego pertraktowania. Zrezygnujcie Państwo z pretensji posiadania i przez to stwórzcie nowe obszary działania. Właśnie to, czego się Państwo teraz trzymacie, bierze Państwa w posiadanie.

KOMUNIKACJA

Korzystajcie Państwo z okazji, aby rozpoznać, co Państwu rzeczywiście leży na sercu (Merkury w Lwie od 29. czerwca do 06. września 2018). Gdybyście Państwo mieli coś ważnego do powiedzenia, możecie Państwo teraz zatroszczyć się o znalezienie pasującej publiczności. Centralne pytanie przy wszystkim, co dociera do Państwa uszu, brzmi: co mnie to obchodzi? Wyróżniająco słuchajcie Państwo tego, co dla Państwa faktycznie ma znaczenie. To, co Państwa nie zachwyca od razu, możecie Państwo bez obaw zapomnieć. Potrzebujecie Państwo wolnej głowy oraz idei zapalnych. Nie zatrzymujcie się Państwo przy sprawach pobocznych i wyfiltrowujcie dla siebie decydujące przekazy. Aby Państwa pogląd został usłyszany, nie powinny panować braki kreatywnych idei. Obwieszczcie Państwo, co Wam leży na sercu.

OCHOTA, PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

Z pragmatyzmem w sprawach miłości możecie Państwo osiągnąć dobre postępy (10. lipca 2017 Wenus zmienia znak na Panne). Jest sporo do odkrycia, co może się okazać uzdrawiające. Zostawcie Państwo swoją stara karmę za sobą i nie zastawiajcie sobie drogi w przyszłość, o jaką opłaca się walczyć. Im bardziej staniecie się Państwo świadomi odprysków swoich podzielonych uczuć, tym bardziej Państwa życie w relacjach [związkach] będzie kształtować się rozprężająco. To może dziać się całkiem pięknie [miło] i namiętnie, gdyby tylko nie było zamykania się w przeszłości [trzymanie się czegoś z przeszłości]. Państwa pożądania są teraz uformowane przede wszystkim przez wcześniejsze doświadczenia (Słońce w Lwie opozycja do Marsa w Wodniku 27. lipca 2018). To może się okazać [przejawić] szczęśliwie albo jako nawrót. Całowanie problemów, które mają dwie nogi i wydają się Państwu znajome, nie posunie Państwa do przodu. Interesującym pytaniem jednak jest, czy wobec tego są jakieś alternatywy?

NOWIE i PEŁNIE w LIPCU i SIERPNIU 2018Powyżej nów w Raku 13.07.2018, dokładny o świcie. – Jeżeli rodziny, tak jak Tołstoj o tym pisze, każdorazowo są nieszczęśliwe na swój sposób, to jaki jest Państwa sposób?

Powyżej pełnia w Wodniku 27.07.2018, dokładna późnym wieczorem. – Gdzie nie ma zdobyczy na widoku, myśliwi przegrywają [zostają z tyłu, ale też: sami mogą się stać zwierzyną, łupem].

Powyżej  nów w Lwie 11.08.2018. – Sytuacje, w których coś zależy tylko od Państwa są raczej rzadziej spotykane, niż Państwo myślicie.

Powyżej  pełnia w Rybach 26.08.2018. – Dla pocałunku muzy nie ma żadnych tabel kalkulacyjnych.

Publikacja tekstu prognozy na 07 i 08.2018 za uprzejmą zgodą Markusa Jehle

Zob. też inne prognozy:
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php

Rysunki horoskopów ingresów, nowiu i pełni pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

na górę