ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2019-01-29 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop na luty 2019. Prognoza astrologiczna na luty 2019
Jakość czasu w lutym 2018. Konstelacje niebiańskie.

Gdy pomagamy innym dojść do sił, to możemy swoje własne sprawy lepiej prowadzić.                             

TRENDY OGÓLNE

Początki wszystkich spraw są trudne, zwłaszcza wtedy, gdy podążamy wyłącznie za własnymi sprawami [interesami; tym co nas obchodzi] i przez to zaraz jesteśmy konfrontowani z naszymi punktami zranień. To wygląda niemal tragicznie, że my, mimo iż jesteśmy dzielnymi wojownikami, zaraz i to często zawodzimy, gdy przechodzimy do ataku (Chiron zmienia znak na Barana 17. lutego 2019). Tak to się wydaje, jakby nam było zabronione posiadać własną wolę i wyrażać spontaniczne pożądania. Może to być spowodowane tym, że czasem już nie wiemy dokąd mamy skierować nasze wszystkie siły i nasz gniew, i że przez to ranimi innych, i dopuszczamy do pęknięć. Ale za to łatwo przychodzi nam wstawiać się za innych i dawać odpowiednie impulsy. W ten sposób pomożemy naszym współ-ludziom otrzymać to, czego chcą, a siebie uzdrowiemy choć trochę z naszego „bycia wojownikiem w pojedynkę“ i wynikających z tego zranień.

SPIRITS - DUCHY CZASU a SIŁA NASZEGO DUCHA

W roku 2019 musimy się przemóc [przezwyciężyć siebie] do robienia rzeczy, które są bolesne. Gdy pomagamy innym dojść do sił, to możemy swoje własne sprawy [zainteresowania, interesy] lepiej prowadzić. A każda forma egoizmu szkodzi najbardziej właśnie nam samym.

CO DO ZROBIENIA JEST

Na początku miesiąca nie mocujmy się z siłami, do których nie dorośliśmy (Mars w  Baranie kwadratura Pluton w Koziorożcu 02. lutego 2019). Nasza wola może się spełnić [zadziać] tylko wtedy, gdy będziemy wolni od błędnych wyobrażeń. Oczywiście łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Niecierpliwość oraz przeskakiwanie do działań mało sensownych w danej sytuacji są teraz naszym największym wrogiem. Nie będzie wielką niespodzianką, jeżeli sięgniemy po takie środki jak uderzenie wyzwalające [walka wyzwoleńcza] (w Baranie Mars koniunkcja Uran 13. lutego 2019).

Aby nie odgrywać wariata potrzebujemy możliwości innego popuszczenia ciśnienia. W zamian za to możemy robić i przyzwalać, co chcemy, najważniejsze żeby to się opłacało. Spokojna ręka może nam oszczędzić wiele złości. Beztrosko wrzućmy niższy bieg  i koncentrujmy się na zabezpieczeniu tego, co mamy (14. lutego Mars zmienia znak i przechodzi do Byka). Są pragnienia [chciwości], którym teraz nie jesteśmy w stanie się przeciwstawić. One podpadają pod prawo zwyczajowe i dotyczą ochoty [przyjemności] i wieczności.

KOMUNIKACJA

Dni w środku miesiąca zapraszają nas do marzeń (w Rybach Merkury koniunkcja Neptun 19. lutego 2019). ...Gdyby tylko nie ta zakłócająca realność... Pozwalajmy uwieść się do tylko takich myśli, które ani nam ani innym nie czarują czymś, czego nie ma.


OCHOTA, PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

Respekt i przyzwoitość są aktualnie najlepszymi drogami, aby okazać się godnym piękna (Wenus zmienia znak i przechodzi do Koziorożca 03. lutego 2019). Gdyby jednak brakowało nam równouprawnienia i samostanowienia, to oczekują nas dni pełne wysiłku. Wszędzie tam, gdzie leżymy na dole, mamy teraz dość powodów aby wstąpić na barykady (w Wodniku Merkury i Słońce koniunkcja Lilith 05 / 09. lutego 2019). Ćwiczmy się w tolerancji i budujmy mosty, aby pomóc sprawiedliwości w lepszym obowiązywaniu. Gdy troszczymy się o wypchnięte i zaniedbane potrzeby, sprawiamy także naszym współ-ludziom coś dobrego (w Koziorożcu Wenus koniunkcja Saturn i Pluton 18 / 23. lutego 2019). Zamiast na wykręty [wybiegi] jest popyt na lojalność i uczciwość [szczerozłotość]. Zróbmy kreskę pod związkami, do których nie jesteśmy przekonani, w których nie jesteśmy szczerzy, których nie wspieramy, których nie reprezentujemy na zewnątrz. W międzyludzkim byciu osiągnięty jest punkt krytyczny [granica wytrzymałości, potrzeba przełomu], za którymi otwierają się niepojęte wolności.

NOWIE i PEŁNIE w LUTYM 2019

Powyżej nów w Wodniku 04.02.2019. – Możemy także inaczej. Teraz byłby dobry moment, żeby to zrobić.

Powyżej pełnia w Pannie 19.02.2019 (T Słońce w Rybach od godz. 00.04, ale T Księżyc w Panie dopiero od godz. 15.48) – To, co doskonałe, samo z siebie się teraz wpasowuje. Ufność w to [poleganie na tym] jest prawdziwą sztuką życia.
 

Zob. też prognozy na kolejne miesiące oraz na cały rok 2019:
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php

Rysunki horoskopów pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

 

na górę