home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy miesięczne

Zobacz także do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

 

2019-04-30 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop na maj 2019. Prognoza astrologiczna na maj 2019
Jakość czasu w maju 2018. Konstelacje niebiańskie.

Maj 2019 ma dwie części.                                           

TRENDY OGÓLNE

Niezwykły nacisk na przemiany i transformacje, jaki miał miejsce w minionych tygodniach, utrzymuje się nadal w pierwszej połowie maja 2019 (Pluton od 24. oraz Saturn od 30.04.2019 w retrogradacji). Niektóre sprawy muszą wreszcie znaleźć swój koniec, nawet gdyby on przebiegał strasznie. Przy tym jest pożądany nasz spryt (Mars w Bliźniętach do 16.05.2019). W drugiej połowie maja istnieje ryzyko, że swoją złością na innych zranimy siebie w podobnej mierze. To nie są sprzyjające warunki, aby konflikty poprowadzić, w sensie roztrzygnąć, pewną ręką. Zaciskanie pięści w kieszeni byłoby jeszcze najmniejszym złem. Problem, że to może być nam poczytane za tchórzostwo. Aby uniknąć dylematu, którego oba rozwiązania nie są po naszej myśli, wycie i szczękanie zębami bywa pomocne tylko warunkowo (Mars w Raku kwadratura Chiron w Baranie 24.05.2019).

SPIRITS - DUCHY CZASU a SIŁA NASZEGO DUCHA

Można polegać na połączeniu z bogami pod koniec miesiąca, chociaż w tej sprawie nie można oczekiwać jakiegoś jednego poglądu. Będziemy musieli wpaść na jakiś dowcipny pomysł, aby utrzymać się w dobrym humorze. Za to jest sprzyjająca okazja, aby wymieniać się na poziomie transcendentalnym i dochodzić do wyższych rozpoznań (Merkury w Bliźniętach kwadratura Neptun w Rybach oraz opozycja Jowisz w Strzelcu 30./31.05.2019).

CO DO ZROBIENIA JEST

Aby czynić dobro, potrzeba cwanych czy filuternych strategii działania (Mars w Bliźniętach opozycja Jowisz w Strzelcu 05.05.2019). Wiele będzie możliwe – być moża nawet zbyt wiele. Pytanie, kto na końcu robi to, co właściwe, może wywoływać dyskuje. Za to będziemy zaopatrzeni w nowe pomysły, w poszukiwaniu drogi pójścia przez życie z lżejszym pakunkiem (Merkury w Byku od 06.05.2019, koniunkcja Uran 08.05.2019). Już od dłuższego czasu jest nam unaoczniane, jak nagle i szybko wartości mogą się zmieniać. To, co usłyszymy w pierwszej połowie maja, może wszystko postawić na głowie, a najpierw nasze myślenie o posiadaniu.

KOMUNIKACJA

Na początku miesiąca trzeba się liczyć z kiepskimi wiadomościami. Lepiej sami spójrzmy faktom w oczy, zanim inni zrobią to za nas (Merkury w Baranie kwadratura oś Węzłów Księżycowych, Saturn i Pluton w Koziorożcu 01./02.05.2019 jak też trygon Jowisz w Strzelcu 03.05.2019). Zawsze pozostaje nadzieja, że na końcu coś może wyjść na dobre. Całkiem wyraźnie pokazuje się, co stoi w naszej mocy, a co nie. Nie złośćmy się na sprawy, na które nie mamy niemal jakiegokolwiek wpływu.

Od ostatniego tygodnia maja będzie znowu prościej, żeby z odrobiną zręczności pertraktacyjnej przebić się z naszymi pomysłami. Ale to nie jest dobry pomysł, żeby tak sobie gadać lekkomyślnie. Co bowiem nieopatrznie nam się wymsknie, może się szybko zemścić (Słońce i Merkury w Bliźniętach kwadratura Lilith w Rybach 22./23.05.2019). Niektóre rzeczy, które teraz raczej przypadkowo wychodzą na światło dzienne, nie są tak nieszkodliwe, jak się wydają. To może spowodować gniew i przykrości w związkach.

OCHOTA, PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

W  miłości teraz zaczynać z czymś nowym oznacza pozostawanie wiernym starym problemom, chyba że naprawdę coś (od)puścimy i zmienimy się głęboko. Cokolwiek bowiem przydarzy się nam w losowych [przeznaczeniowych] spotkaniach, to może nas posunąć dalej [może nam pomóc] (Wenus w Baranie kwadratura oś WK, Saturn i Pluton oraz trygon do Jowisza 06-09.05.2019). Zażywajmy ochoty [przyjemności] zdobywania, zanim, pod koniec miesiąca, przełączymy z [działań] dziarskich i bezczelnych na zmysłowe i milutkie [przytulanki] (Wenus w Byku od 15.05.2019 oraz Mars w Raku od 16.05.2019). W erotycznym aspekcie wysoki kurs mają zarówno dbanie i troszczenie się, jak też dąsanie się i bycie urażonym.

Czego nie jesteśmy pewni, to szybko może pójść stracone. Być może zauważamy dopiero teraz, że nasze serce już nie przylega do ludzi i rzeczy, do których od dawna się przyzwyczailiśmy. Zatem byłoby pożądane, abyśmy umieli docenić odmianę (Wenus w Byku koniunkcja Uran 08.05.2019).


NOWIE i PEŁNIE w MAJU 2019


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powyżej nów w Byku 05.05.2019  (dokładny 00.44). – Gdy dzielimy to, co mamy, wszyscy mają więcej z tego. Tak powstaje prawdziwe bogactwo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powyżej pełnia w Skorpionie 18.05.2019 (dokładna 23.10, a 03.20 Ks. przechodzi do Strz.).  – W każdy początku mieszka czar, ale na końcu niekoniecznie.
 

Zob. też inne prognozy :
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php

Rysunki horoskopów pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

 

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com