ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2019-04-30 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop na maj 2019. Prognoza astrologiczna na maj 2019
Jakość czasu w maju 2018. Konstelacje niebiańskie.

Maj 2019 ma dwie części.                                           

TRENDY OGÓLNE

Niezwykły nacisk na przemiany i transformacje, jaki miał miejsce w minionych tygodniach, utrzymuje się nadal w pierwszej połowie maja 2019 (Pluton od 24. oraz Saturn od 30.04.2019 w retrogradacji). Niektóre sprawy muszą wreszcie znaleźć swój koniec, nawet gdyby on przebiegał strasznie. Przy tym jest pożądany nasz spryt (Mars w Bliźniętach do 16.05.2019). W drugiej połowie maja istnieje ryzyko, że swoją złością na innych zranimy siebie w podobnej mierze. To nie są sprzyjające warunki, aby konflikty poprowadzić, w sensie roztrzygnąć, pewną ręką. Zaciskanie pięści w kieszeni byłoby jeszcze najmniejszym złem. Problem, że to może być nam poczytane za tchórzostwo. Aby uniknąć dylematu, którego oba rozwiązania nie są po naszej myśli, wycie i szczękanie zębami bywa pomocne tylko warunkowo (Mars w Raku kwadratura Chiron w Baranie 24.05.2019).

SPIRITS - DUCHY CZASU a SIŁA NASZEGO DUCHA

Można polegać na połączeniu z bogami pod koniec miesiąca, chociaż w tej sprawie nie można oczekiwać jakiegoś jednego poglądu. Będziemy musieli wpaść na jakiś dowcipny pomysł, aby utrzymać się w dobrym humorze. Za to jest sprzyjająca okazja, aby wymieniać się na poziomie transcendentalnym i dochodzić do wyższych rozpoznań (Merkury w Bliźniętach kwadratura Neptun w Rybach oraz opozycja Jowisz w Strzelcu 30./31.05.2019).

CO DO ZROBIENIA JEST

Aby czynić dobro, potrzeba cwanych czy filuternych strategii działania (Mars w Bliźniętach opozycja Jowisz w Strzelcu 05.05.2019). Wiele będzie możliwe – być moża nawet zbyt wiele. Pytanie, kto na końcu robi to, co właściwe, może wywoływać dyskuje. Za to będziemy zaopatrzeni w nowe pomysły, w poszukiwaniu drogi pójścia przez życie z lżejszym pakunkiem (Merkury w Byku od 06.05.2019, koniunkcja Uran 08.05.2019). Już od dłuższego czasu jest nam unaoczniane, jak nagle i szybko wartości mogą się zmieniać. To, co usłyszymy w pierwszej połowie maja, może wszystko postawić na głowie, a najpierw nasze myślenie o posiadaniu.

KOMUNIKACJA

Na początku miesiąca trzeba się liczyć z kiepskimi wiadomościami. Lepiej sami spójrzmy faktom w oczy, zanim inni zrobią to za nas (Merkury w Baranie kwadratura oś Węzłów Księżycowych, Saturn i Pluton w Koziorożcu 01./02.05.2019 jak też trygon Jowisz w Strzelcu 03.05.2019). Zawsze pozostaje nadzieja, że na końcu coś może wyjść na dobre. Całkiem wyraźnie pokazuje się, co stoi w naszej mocy, a co nie. Nie złośćmy się na sprawy, na które nie mamy niemal jakiegokolwiek wpływu.

Od ostatniego tygodnia maja będzie znowu prościej, żeby z odrobiną zręczności pertraktacyjnej przebić się z naszymi pomysłami. Ale to nie jest dobry pomysł, żeby tak sobie gadać lekkomyślnie. Co bowiem nieopatrznie nam się wymsknie, może się szybko zemścić (Słońce i Merkury w Bliźniętach kwadratura Lilith w Rybach 22./23.05.2019). Niektóre rzeczy, które teraz raczej przypadkowo wychodzą na światło dzienne, nie są tak nieszkodliwe, jak się wydają. To może spowodować gniew i przykrości w związkach.

OCHOTA, PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

W  miłości teraz zaczynać z czymś nowym oznacza pozostawanie wiernym starym problemom, chyba że naprawdę coś (od)puścimy i zmienimy się głęboko. Cokolwiek bowiem przydarzy się nam w losowych [przeznaczeniowych] spotkaniach, to może nas posunąć dalej [może nam pomóc] (Wenus w Baranie kwadratura oś WK, Saturn i Pluton oraz trygon do Jowisza 06-09.05.2019). Zażywajmy ochoty [przyjemności] zdobywania, zanim, pod koniec miesiąca, przełączymy z [działań] dziarskich i bezczelnych na zmysłowe i milutkie [przytulanki] (Wenus w Byku od 15.05.2019 oraz Mars w Raku od 16.05.2019). W erotycznym aspekcie wysoki kurs mają zarówno dbanie i troszczenie się, jak też dąsanie się i bycie urażonym.

Czego nie jesteśmy pewni, to szybko może pójść stracone. Być może zauważamy dopiero teraz, że nasze serce już nie przylega do ludzi i rzeczy, do których od dawna się przyzwyczailiśmy. Zatem byłoby pożądane, abyśmy umieli docenić odmianę (Wenus w Byku koniunkcja Uran 08.05.2019).


NOWIE i PEŁNIE w MAJU 2019


Powyżej nów w Byku 05.05.2019  (dokładny 00.44). – Gdy dzielimy to, co mamy, wszyscy mają więcej z tego. Tak powstaje prawdziwe bogactwo.

Powyżej pełnia w Skorpionie 18.05.2019 (dokładna 23.10, a 03.20 Ks. przechodzi do Strz.).  – W każdy początku mieszka czar, ale na końcu niekoniecznie.
 

Zob. też inne prognozy :
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php

Rysunki horoskopów pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

 

na górę