ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2019-06-30 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop na lipiec i sierpień 2019. Prognoza astrologiczna na lipiec i sierpień 2019
Jakość czasu w lipcu i sierpniu 2019. Konstelacje niebiańskie.

Trendy                                                

Przemiany i przewalcowania, które już dłuższy czas się zapowiadają, spiętrzają się w miarę upływania tego lata  (Uran retrogradujący od 11. sierpnia 2019). Jest korzystnym wykazać się silnymi nerwami, gdy sprawy powinny przebiegać jednak inaczej, niż my sobie pomyśleliśmy. Przy tym mogą się nadarzyć całkiem przyjemne rozwoje spraw i niespodzianki, które nam umożliwiają poważenie się na takie czy inne wysokie loty duchowe (w Strzelcu Jowisz w ruchu prostym od 11. sierpnia 2019). W sprawach, które leżą nam na sercu możemy pójść do przodu dużymi krokami. Okazja jest sprzyjająca, aby naszą ufność skierować na wielkie cele, a nasz entuzjazm dzielić z możliwie wieloma ludźmi. Co nam osobiście sprawia radość, działa w szczególnym stopniu zaraźliwie i umożliwia nam czerpanie z pełni [całości]. Tak więc w sposób zabawowy możemy zadbać o to, aby dobrze szło nam i innym. Tolerancja jest naszym kluczem do sukcesu i gdy spokojnie nie będziemy zważać na małe słabości i niedociągnięcia, nasz kreatywny potencjał może się swobodnie rozwijać.

SPIRITS - DUCHY CZASU a SIŁA NASZEGO DUCHA

Gdybyśmy tylko myśleli pozytywnie, promieniowali ufnością i byli mądrzejsi. Gdybyśmy właściwym bogom stawiali ołtarze i rezygnowali z adorowania bogów fałszywych. Gdyby otwarły się nowe horyzonty i gdybyśmy już nie błądzili w świątyni konsumpcji. Gdybyśmy wiedzieli, gdzie można znaleźć szczęście. Gdyby nasze działanie miało [dawało] więcej sensu, a nasze bycie [życie] było bardziej spełnione. Gdyby była sprawiedliwość dla wszystkich i gdybyśmy żyli w najlepszym z możliwych światów. Gdyby udało nam się przejść od trybu łączącego (coniunctivus, subiunctivus) do trybu orzekającego (indicativus) [od gdybania do stwierdzania], to tego lata oświecenie byłoby prawie już w zasięgu (Jowisz w Strzelcu i Neptun w Rybach).

CO DO ZROBIENIA JEST

Dzielne i autentyczne działanie jest ukoronowane sukcesem, a skierowanie na siebie uwagi zapewnia nam korzyści, które trzeba całym sercem [odważnie] wykorzystać (w Lwie Mars trygon do Jowisza w Strzelcu 25. lipca 2019). Gdy obejmiemy wzrokiem wielkie cele, być może tego lata przewyższymy samych siebie. Nie pozostawmy tego bez spróbowania, jeżeli mamy doznać zachwytu żywiołową radością życia.

KOMUNIKACJA

W lipcu niektóre sprawy docierają do naszej świadomości i opłaca się nad tym zastanawić (w Raku retrogradujący Merkury koniunkcja Słońce 21. lipca i koniunkcja Wenus 25. lipca 2019). Moglibyśmy wykorzystać okazję, aby nadrobić zaniedbane rozmowy i wysłać oferty pokoju, pochodzące z serca. To, co uważamy za ważne, powinno być jednak dobrze przemyślane (Merkury, po retrogradacji, przechodzi ponownie do Lwa 11. sierpnia 2019). Dobrze zrobimy, gdy nie wszystko weźmiemy osobiście, co do uszu dojdzie naszych. Za to praca przekonywania innych udaje się nam szczególnie łatwo. Gdy zaś jeszcze robimy to, co uważamy za właściwe, to możemy posłużyć innym jako świetlany przykład. Gdyby zaś nam się to nie udało, to by znaczyło, że prawdopodobnie w czymś błądzimy, więc nie powinniśmy zwlekać lecz dać się pouczyć czegoś lepszego (w Lwie Merkury trygon Jowisz w Strzelcu 21. sierpnia 2019).

OCHOTA, PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

W miłości zaczyna się w sierpniu nowy cykl (Mars i Wenus w koniunkcji w Pannie 24. sierpnia 2019). Teraz rozum [rozsądek] rozkazuje naszym hormonom. W aspekcie erotycznym potrzebna jest szczególna troska i uwaga, aby strzała Amora rzeczywiście trafia w czarne. W razie konieczności cel uświęca środki, żeby płcie znalazły swoje spełnienie.


NOWIE i PEŁNIE w LIPCU i SIERPNIU 2019

 Powyżej: nów w Raku 02.07.2019 (dokładny 21.15). – Dlaczego tylko w przypadkach katastrof mówi się: „kobiety i dzieci najpierw“?

 

Powyżej: pełnia w Koziorożcu 16.07.2019 (dokładna 23.38).  – Nigdy nie jest za późno, aby stać się dorosłym.

Powyżej: nów w Lwie 01.08.2019 (dokładny o wschodzie Słońca). -  Aby czuć się jak prawdziwi królowie, musimy sobie sami zdobyć nasze własne królestwo.


Powyżej: pełnia w Wodniku 15.08.2019. – Zaskoczmy sami siebie, zanim inni nas w tym uprzedzą.

Powyżej: nów w Pannie 28.08.2019. – Gdyby świat był kierowany rozumem [rozsądkiem], byłby zachowany dla nas jeszcze nieco dłużej.


Zob. też inne prognozy :
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php

Rysunki horoskopów pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

 

na górę