ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2019-10-30 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop na listopad i grudzień 2019. Prognoza astrologiczna na listopad i grudzień 2019
Jakość czasu w listopadzie i grudniu 2019. Konstelacje niebiańskie.

TRENDY OGÓLNE

Nasze możliwości wzrastania są ograniczone. A to, gdzie i w jaki sposób, pokazuje się wciąż wyraźniej (Jowisz przechodzi do Koziorożca 01.12.2019). Korzystnym jest pozyskać coś dobrego z faktów i rzeczy zachodzących czy dokonanych, przed którymi życiowo się znajdujemy [przed którymi stoimy, mogąc zrobić coś jednego lub drugiego]. Ćwiczenie się w wyrzeczeniach [rezygnacjach, poskramianiu] może nam otworzyć w nadchodzących miesiącach stabilizujące perspektywy. Zdobywanie jasności w aktualnej sytuacji, przy zachowaniu dalekowzroczności w obejściu z losowymi kwestiami, pomaga nam w pozostaniu na właściwej drodze (z Koziorożca Jowsz kwadratura do Chirona w Baranie, stacjonarnego, w ruchu prostym 09/13. grudnia 2019). Będziemy coraz bardziej konfrontowani z niesprawiedliwościami, wyzywającymi na próbę naszą ufność i wolę życia.

[ Aby zapoznać się z szerszym tłem, zobacz:
Atmosfera i energie lat 2019 - 2024
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1121  ]


SPIRITS - DUCHY CZASU a SIŁA NASZEGO DUCHA

Co nam teraz bogowie przydzielają, nie powinniśmy taktować jako monetę w złocie. Tym niemniej, w naszych staraniach o nowe drogi zabezpieczenia egzystencji, otrzymujemy mocny wiatr w plecy (z Koziorożca Jowisz trygon Uran w Baranie 15.12.2019). Gdy tylko okażemy nową i wolną świadomość wartości, drzwi stoją dla nas otworem i to takie, jakich nie szukaliśmy. Chwytanie korzystnych okazji możliwe jest nawet w zwolnionym tempie . Pozwolić im przepłynąć obok nas byłoby lekkomyślnością, ponieważ są jednorazowe pod każdym względem.

CO DO ZROBIENIA JEST

Roztrzygające uderzenia wyzwalające określają bieg wydarzeń (Mars w Skorpionie od 19.11.2019, w opozycji do Urana w Byku 24.11.2019). Ciągle obowiązuje wyciąganie wniosków [konsekwencji] z wydarzeń oraz dyplomatycznych aktywności minionych tygodni. W efekcie może to mieć zaskakujące i nieoczekiwane działania [akcje]. Jest też możliwe, że może być doprowadzane do sporów o nasz stan posiadania. Reagowanie na to, w sposób elastyczny i strategicznie mądry, stanowi wyzwanie wymagające konsekwentnych decyzji [roztrzygnięć].

KOMUNIKACJA

Szczere rozmowy są najlepszą drogą ku temu, żeby w ostatnim momencie zapobiec grożącym stratom (01.11.2019 w Skorpionie będący w koniunkcji z Wenus Merkury zacznie retrogradować). Im mniej mamy do stracenia, tym bardziej jesteśmy w stanie [możemy sobie pozwolić] być szczerym. Gdyby zostały odkryte nieprzyjemne rzeczy, istnieje nadzieja, że wynikłe z tego konieczności będziemy w stanie złagodzić. Jako że potrzebne są wspólne wysiłki, wiele będzie do zyskania, jeżeli pokonamy naszego wewnętrznego wroga, a do zawnętrznych uczestników sytuacji [kontrahentów układu] wyciągniemy rękę.

OCHOTA, PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

W sprawach, które leżą nam na sercu, potrzebna jest nasza lojalność oraz solidność (w Koziorożcu Wenus koniunkcja Saturn i Pluton 11/ 13. grudnia 2019). Obowiązuje zakończenie spraw przeszłych i kładzenie nowych fundamentów. To dotyczy przede wszystkim naszych stosunków międzyludzkich oraz partnerskich.


NOWIE i PEŁNIE w PAŹDZIERNIKU i GRUDNIU 2019

[Nowie i pełnie zwykle działają przez kilka godzin, choć oczywiście najsilniej w dokładnej godzinie.]


Powyżej pełnia w Byku 12.11.2019 (g. 14.34). – To właśnie zaniechanie [powściągnięcie się] uszlachetnia doznanie przyjemności.


Powyżej nów w Strzelcu 26.11.2019 (g. 16.25). – To, co my uważamy za słuszne, nie musi być dla wszystkich innych tak samo dobre.

Powyżej pełnia w Bliźniętach 12.12.2019 (g. 06.12). – Aby wykazać się własnym poczuciem humoru potrzebujemy przytomnej głowy [czujnego ducha].


 

Powyżej nów w Koziorożcu 26.12.2019 (g. 06.13). – Aby być radosnym, tym razem potrzeba tak niewiele jak rzadko kiedy.
 

Zob. też inne prognozy :
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php

Rysunki horoskopów pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

 

na górę