ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2003-04-29 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Prognoza. Jakość czasu w maju i czerwcu 2003

WSKAZÓWKI OGÓLNE

Po turbulencjach ostatkowych wydarzeń i procesów wybrzmiewającej opozycji Saturn / Pluton, w nadchodzących tygodniach nadarza się wiele okazji do odsapnięcia i przetrawiania (Merkury retrogradujący w Byku).

Powoli okaże się, jakie przełomy i radykalne kuracje rzeczywiście się opłaciły, a gdzie trzeba zaliczyć straty. Uwagę trzeba skierować na to, co się okazało solidnym i ma jakiś rdzeń.

Zalecana jest ostrożność z fałszywymi nadziejami, a zwłaszcza, że kosmos znowu pozwoli na nieco śmielszych życzeń (Jowisz opozycja Neptun 03. czerwca). Na ile nadzieje i tęsknoty spełnią się, będzie zależało od tego, jak nośne są wizje uskrzydlające duszę.

Rozczarowaniem mogą zaowocować również te marzenia, które niczym innym są, jak iluzją i wyrazem wyraźniej ucieczki od świata (Merkury porusza się przez wiele tygodni w kwadraturze do opozycji Jowisz / Neptun).

Trzeba pozostać realistą i, zwłaszcza w obszarze rodzinnym, okazać większą świadomość odpowiedzialności (Saturn w Raku od 04. czerwca). Opiekuńczość jest wskazana, w parze ze zdolnością wspierania tych, z którymi się zżyliśmy i którzy są nam bliscy.

Na początku lata mogą zostać poczynione zmiany oczekujące od dłuższego czasu. Do tego jest wymagane, żeby stare struktury przełamać i to, co się sprawdziło, dostosować tak, aby mogło służyć w przyszłości.

Odwaga dla przemian może się opłacić przed letnimi wakacjami również w dziedzinach politycznych i społecznych (Saturn trygon Uran 25. czerwca)

STRATEGIE DZIAŁANIA

Przy pilnowaniu własnych interesów w dalszym ciągu wymagana jest trzeźwa głowa. Trzeba dbać o zachowanie przeglądu sytuacji, działać rozsądnie i strategicznie (Mars w Wodniku do 17. czerwca).

Kto przy tym swoje siły przeceni lub swoje szczęście za bardzo wyzywać będzie, ten musi się z tym liczyć, że przestrzeli (Mars opozycja Jowisz 08. maja).

Kto zaś działać będzie niezależnie (suwerennie) i w swym wnętrzu pozostanie spokojny, ten będzie mógł powiększyć obszar swobodnego działania.

Jeżeli to się nie uda, istnieje niebezpieczeństwo porwania się na jakieś wyzwalające zrywy i przy tym zaszkodzenie własnym interesom (Mars koniunkcja Uran 23. czerwca).

Wraz z przejściem Marsa do Ryb 17. czerwca, aż do końca roku w działaniu potrzebne będzie wyczucie i współczucie. Pomaganie i ratowanie stoi na czele porządku dni. Trzeba zaangażować się w sprawy i cele socjalne, które służą nie tylko własnym interesom, lecz wielu na dobre wychodzą.

KOMUNIKACJA i WYMIANA

W maju trzeba zaplanować wiele czasu na zastanowienie i namyślenie się. Jest kilka całkiem konkretnych i praktycznych problemów, które muszą zostać ponownie przetrawione i przerobione. Opłaca się przy tym podejście od podstaw i pragmatycznie (Merkury retrogradujący w Byku od 26. kwietnia do 20. maja).

Jest wystarczająco dużo okazji, aby zdać sobie sprawę z własnej hierarchii wartości i rozstrzygnąć, co dalej chciałoby się posiadać, a czego już lepiej nie powinno się trzymać.

W nadchodzących tygodniach własne punkty widzenia i poglądy będą wielokrotnie wyzywane. To może prowadzić do sporów (Merkury kwadratura Mars 13. maja i 13. czerwca). Powstające konflikty, na styku własnych interesów, muszą w razie konieczności być wyjaśniane nawet ostrymi i zdecydowanymi słowy.

Przede wszystkim niejasności i nieporozumienia mogą przechodzić w spory. Trzeba więc chronić się przed fałszywymi obietnicami i uważać, aby ktoś nas nie podszedł (Merkury kwadratura Neptun 12. i 27. maja).

Nie wszystko, co zdaje się być tak wiele obiecujące, jest faktycznie coś warte. Dlatego jest wymaganym, aby się dokładnie zastanowić, pod czym składa się swój podpis (Merkury kwadratura Jowisz 20. i 24. maja).

O ile w pierwszej połowie czerwca myślenie przebiega zwykłymi torami, to od połowy miesiące pojawiają się zaskakujące widoki. Trzeba zbierać informacje, jak wiele się da i orientować (Merkury w Bliźniętach od 13. czerwca) w bierzącej sytuacji. Nieoczekiwane powiadomienia i paradoksalnie zachęcajace informacje mogą prowadzić do konieczności zmiany perspektywy (Merkury kwadratura Uran 15. czerwca).

Kto by jednak nie powiedział prawdy, ten musi się liczyć z tym, że zostanie przez innych wzięty w cęgi (Merkury opozycja Pluton 23. czerwca).

OCHOTA i MIŁOŚĆ

W sprawach miłosnych nadal poszukiwane są inicjatywa i odwaga do przygód. Trzeba do związków wpuścić nieco świeżego wiatru (Wenus w Baranie do 16. maja).

Strategiczne działanie, jak przedtem tak potem, obiecuje największy sukces, o ile własne możliwości nie zostaną przecenione (Mars z Wodnika opozycja do Jowisza 08. maja).

Komu się uda innych oczarować i przemówić do najgłębszych pragnień, tego sztuka uwodzenia niemal nie napotka granic (Mars koniunkcja Neptun 14. maja).

Najważniejsze, że nie brakuje możliwości użycia (Wenus w Byku od 16. maja). Jedyne, co może szkodzić, to za dużo dobrego (Wenus kwadratura Jowisz 26. maja).

Za to nadarza się wiele możliwości do prowadzenia zaufanych rozmów i opowiadania o swoich snach i wizjach (koniunkcja Merkury / Wenus w kwadraturze do Neptuna 27. maja).

W pierwszej połowie czerwca pojawiają się konflikty między płciami. Potrzeba bezpieczeństwa wyzywa życzenie wolności i niezależności (Wenus z Byka kwadratura Mars w Wodniku 06. czerwca).

Wielka jest ochota, żeby wyrwać się i pójść własnymi drogami, zwłaszcza gdy brak miesca na swobodne działania (Wenus kwadratura Uran 12. czerwca oraz Mars koniunkcja Uran 23. czerwca).

O intensywność będzie więc dobrze zadbane, ponieważ także w miłości, prędzej czy później, drogi nie omijają prawdy (Wenus opozycja Pluton 25. czerwca).

NOWIE i PEŁNIE

Podczas nowiu 01. maja (g. 14.15) trzeba używać bycia wszystkimi zmysłami i poczuć się, jak u siebie w domu (Słońce i Księżyc w Byku). Okazja jest dobra, aby swe marzenia i wizje tak w realności zakotwić, żeby mogły optymalnie wzrastać i rozkwitać (nów w kwadraturze do Jowisza i Neptuna).

Podczas pełni 16. maja (g. 05.36) będzie miało miejsce całkowite zaćmienie Księżyca. Czas do zastanowienia się na tym, co daje nam oparcie, pewność i bezpieczeństwo (Słońce w Byku)? Gdzie zaś duchowe uwikłania (Księżyc w Skorpionie) mącą nam przyjemność zmysłowych stron bycia, tam będzie na pewno warto uwolnić się od przyzwyczajeń i zakleszczeń.

Podczas nowiu 31. maja (g. 06.21) będzie miało miejsce pierścieniowe zaćmienie Słońca. Kto teraz posłucha wnętrza, ten również jutro będzie miał coś do powiedzenia (Słońce i Księżyc w Bliźniętach).

Podczas pełni 14. czerwca (g. 13.17) jest dozwolone wszystko, co prowadzi do odmiany (Słońce w Bliźniętach) i poprawia nastrój (Księżyc w Strzelcu). Jednak uwaga, bo lekkość życia łatwo może się skończyć (Pluton na osi pełni).

Podczas nowiu 29. czerwca (g. 20.40) przychodzi kolej na tematy rodzinne (Słońce i Księżyc w Raku). Trzeba uświadomić sobie swą odpowiedzialność w sprawach rodzinnych i postawić sobie pytanie o jakość własnej opiekuńczości (Saturn na nowiu).

na górę