home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy miesięczne

Zobacz także do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

 

2003-04-29 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Prognoza. Jakość czasu w maju i czerwcu 2003

WSKAZÓWKI OGÓLNE

Po turbulencjach ostatkowych wydarzeń i procesów wybrzmiewającej opozycji Saturn / Pluton, w nadchodzących tygodniach nadarza się wiele okazji do odsapnięcia i przetrawiania (Merkury retrogradujący w Byku).

Powoli okaże się, jakie przełomy i radykalne kuracje rzeczywiście się opłaciły, a gdzie trzeba zaliczyć straty. Uwagę trzeba skierować na to, co się okazało solidnym i ma jakiś rdzeń.

Zalecana jest ostrożność z fałszywymi nadziejami, a zwłaszcza, że kosmos znowu pozwoli na nieco śmielszych życzeń (Jowisz opozycja Neptun 03. czerwca). Na ile nadzieje i tęsknoty spełnią się, będzie zależało od tego, jak nośne są wizje uskrzydlające duszę.

Rozczarowaniem mogą zaowocować również te marzenia, które niczym innym są, jak iluzją i wyrazem wyraźniej ucieczki od świata (Merkury porusza się przez wiele tygodni w kwadraturze do opozycji Jowisz / Neptun).

Trzeba pozostać realistą i, zwłaszcza w obszarze rodzinnym, okazać większą świadomość odpowiedzialności (Saturn w Raku od 04. czerwca). Opiekuńczość jest wskazana, w parze ze zdolnością wspierania tych, z którymi się zżyliśmy i którzy są nam bliscy.

Na początku lata mogą zostać poczynione zmiany oczekujące od dłuższego czasu. Do tego jest wymagane, żeby stare struktury przełamać i to, co się sprawdziło, dostosować tak, aby mogło służyć w przyszłości.

Odwaga dla przemian może się opłacić przed letnimi wakacjami również w dziedzinach politycznych i społecznych (Saturn trygon Uran 25. czerwca)

STRATEGIE DZIAŁANIA

Przy pilnowaniu własnych interesów w dalszym ciągu wymagana jest trzeźwa głowa. Trzeba dbać o zachowanie przeglądu sytuacji, działać rozsądnie i strategicznie (Mars w Wodniku do 17. czerwca).

Kto przy tym swoje siły przeceni lub swoje szczęście za bardzo wyzywać będzie, ten musi się z tym liczyć, że przestrzeli (Mars opozycja Jowisz 08. maja).

Kto zaś działać będzie niezależnie (suwerennie) i w swym wnętrzu pozostanie spokojny, ten będzie mógł powiększyć obszar swobodnego działania.

Jeżeli to się nie uda, istnieje niebezpieczeństwo porwania się na jakieś wyzwalające zrywy i przy tym zaszkodzenie własnym interesom (Mars koniunkcja Uran 23. czerwca).

Wraz z przejściem Marsa do Ryb 17. czerwca, aż do końca roku w działaniu potrzebne będzie wyczucie i współczucie. Pomaganie i ratowanie stoi na czele porządku dni. Trzeba zaangażować się w sprawy i cele socjalne, które służą nie tylko własnym interesom, lecz wielu na dobre wychodzą.

KOMUNIKACJA i WYMIANA

W maju trzeba zaplanować wiele czasu na zastanowienie i namyślenie się. Jest kilka całkiem konkretnych i praktycznych problemów, które muszą zostać ponownie przetrawione i przerobione. Opłaca się przy tym podejście od podstaw i pragmatycznie (Merkury retrogradujący w Byku od 26. kwietnia do 20. maja).

Jest wystarczająco dużo okazji, aby zdać sobie sprawę z własnej hierarchii wartości i rozstrzygnąć, co dalej chciałoby się posiadać, a czego już lepiej nie powinno się trzymać.

W nadchodzących tygodniach własne punkty widzenia i poglądy będą wielokrotnie wyzywane. To może prowadzić do sporów (Merkury kwadratura Mars 13. maja i 13. czerwca). Powstające konflikty, na styku własnych interesów, muszą w razie konieczności być wyjaśniane nawet ostrymi i zdecydowanymi słowy.

Przede wszystkim niejasności i nieporozumienia mogą przechodzić w spory. Trzeba więc chronić się przed fałszywymi obietnicami i uważać, aby ktoś nas nie podszedł (Merkury kwadratura Neptun 12. i 27. maja).

Nie wszystko, co zdaje się być tak wiele obiecujące, jest faktycznie coś warte. Dlatego jest wymaganym, aby się dokładnie zastanowić, pod czym składa się swój podpis (Merkury kwadratura Jowisz 20. i 24. maja).

O ile w pierwszej połowie czerwca myślenie przebiega zwykłymi torami, to od połowy miesiące pojawiają się zaskakujące widoki. Trzeba zbierać informacje, jak wiele się da i orientować (Merkury w Bliźniętach od 13. czerwca) w bierzącej sytuacji. Nieoczekiwane powiadomienia i paradoksalnie zachęcajace informacje mogą prowadzić do konieczności zmiany perspektywy (Merkury kwadratura Uran 15. czerwca).

Kto by jednak nie powiedział prawdy, ten musi się liczyć z tym, że zostanie przez innych wzięty w cęgi (Merkury opozycja Pluton 23. czerwca).

OCHOTA i MIŁOŚĆ

W sprawach miłosnych nadal poszukiwane są inicjatywa i odwaga do przygód. Trzeba do związków wpuścić nieco świeżego wiatru (Wenus w Baranie do 16. maja).

Strategiczne działanie, jak przedtem tak potem, obiecuje największy sukces, o ile własne możliwości nie zostaną przecenione (Mars z Wodnika opozycja do Jowisza 08. maja).

Komu się uda innych oczarować i przemówić do najgłębszych pragnień, tego sztuka uwodzenia niemal nie napotka granic (Mars koniunkcja Neptun 14. maja).

Najważniejsze, że nie brakuje możliwości użycia (Wenus w Byku od 16. maja). Jedyne, co może szkodzić, to za dużo dobrego (Wenus kwadratura Jowisz 26. maja).

Za to nadarza się wiele możliwości do prowadzenia zaufanych rozmów i opowiadania o swoich snach i wizjach (koniunkcja Merkury / Wenus w kwadraturze do Neptuna 27. maja).

W pierwszej połowie czerwca pojawiają się konflikty między płciami. Potrzeba bezpieczeństwa wyzywa życzenie wolności i niezależności (Wenus z Byka kwadratura Mars w Wodniku 06. czerwca).

Wielka jest ochota, żeby wyrwać się i pójść własnymi drogami, zwłaszcza gdy brak miesca na swobodne działania (Wenus kwadratura Uran 12. czerwca oraz Mars koniunkcja Uran 23. czerwca).

O intensywność będzie więc dobrze zadbane, ponieważ także w miłości, prędzej czy później, drogi nie omijają prawdy (Wenus opozycja Pluton 25. czerwca).

NOWIE i PEŁNIE

Podczas nowiu 01. maja (g. 14.15) trzeba używać bycia wszystkimi zmysłami i poczuć się, jak u siebie w domu (Słońce i Księżyc w Byku). Okazja jest dobra, aby swe marzenia i wizje tak w realności zakotwić, żeby mogły optymalnie wzrastać i rozkwitać (nów w kwadraturze do Jowisza i Neptuna).

 

Podczas pełni 16. maja (g. 05.36) będzie miało miejsce całkowite zaćmienie Księżyca. Czas do zastanowienia się na tym, co daje nam oparcie, pewność i bezpieczeństwo (Słońce w Byku)? Gdzie zaś duchowe uwikłania (Księżyc w Skorpionie) mącą nam przyjemność zmysłowych stron bycia, tam będzie na pewno warto uwolnić się od przyzwyczajeń i zakleszczeń.

 

Podczas nowiu 31. maja (g. 06.21) będzie miało miejsce pierścieniowe zaćmienie Słońca. Kto teraz posłucha wnętrza, ten również jutro będzie miał coś do powiedzenia (Słońce i Księżyc w Bliźniętach).

 

Podczas pełni 14. czerwca (g. 13.17) jest dozwolone wszystko, co prowadzi do odmiany (Słońce w Bliźniętach) i poprawia nastrój (Księżyc w Strzelcu). Jednak uwaga, bo lekkość życia łatwo może się skończyć (Pluton na osi pełni).

 

Podczas nowiu 29. czerwca (g. 20.40) przychodzi kolej na tematy rodzinne (Słońce i Księżyc w Raku). Trzeba uświadomić sobie swą odpowiedzialność w sprawach rodzinnych i postawić sobie pytanie o jakość własnej opiekuńczości (Saturn na nowiu).

 

tłumaczenie: Bogusław Kałuski, boguslaw.kaluski@note.pl

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com