home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 Kałuski Bogusław


Kontakt: http://astrologia.kaluski.net/kontakt.php

Bogusław Kałuski, ur. 1958, żonaty, 2 dzieci (ur. 1982 oraz 2007), wykształcenie filozoficzne z akcentem na komunikację społeczną i pedagogikę. Autor książki o filozofowaniu z dziećmi.

W sprawach astrologii, jak bardzo wiele innych osób w Polsce, zaczynałem od kursów Leszka Weresa w 1994, który ze swoim stylem mieści się w jednym z głównych nurtów astrologii zachodniej. Od lat 20-ych XX wieku, po zrewidowaniu klasyki astrologicznej, przeważająca większość astrologów wspiera się psychologią humanistyczną (zwłaszcza od drugiej połowy XX wieku). Jej ilustracją w Polsce są książki Leszka Weresa i Jarosława Gronerta. Obecnie korzystam wiele z astrologii niemieckiej, w której jest kilka nurtów własnych oraz tłumaczenia z równoległych lub oryginalnych nurtów amerykańskich.

Astrologia to wiedza dostępna każdemu, jeżeli tylko przyłożyć się do niej tak samo, jak do studiowania matematyki czy geografii. Nie ma tu potrzeby mówić o jakiejś tajemnej ezoteryce, ponieważ książki są do kupienia w księgarniach, listę szkół można otrzymać w kuratorium, a nauczyciele ogłaszają się w czasopismach fachowych. Trzeba "tylko" wykonać konkretną, wieloletnią pracę.

Wiedza, czy o sprawach najbardziej wewnętrznych naszej psychiki czy nawet o sprawach przyszłych, jak każde dobro, jest czymś, czym dzielić powinniśmy się chętnie.  Jeżeli do tego przyjmowanie wiedzy przez słuchaczy (klientów) odbywa się na drodze rozumienie i na zasadzie dobrowolności, to możemy być pewni, że będą uszanowane nasze osobiste granice i zachowamy też naszą ludzką wolność w podejmowaniu decyzji.

Od dziecka uczymy się przez doświadczanie, naśladowanie, czytanie, przez słuchanie swego wnętrza oraz z "księgi świata". Z latami nabieramy takiej wprawy, że z małych śladów zgadujemy przyczyny wydarzeń minionych, a z subtelnych zapowiedzi domyślamy się przyszłego rozwoju rzeczy. Na co dzień to przecież oczywiste, gdy przy torach słyszymy gwizd, to rozumiemy to jako  zapowiedź nadjeżdżającego z oddali pociągu, który jest dla nas jeszcze niewidoczny. - Symbole astrologiczne są do odczytania podobnie, tyle że we większej  i nieco subtelniejszej skali. Są bowiem zwiastunami nieba mieszczącego coś więcej niż pustkę fizyków i obiekty astronomów. Symbole tak przyjęte i studiowane (analizowane) mogą nam pomóc zrozumieć i uporządkować nasze życie.

Dla zapoznania się z moimi poglądami astrologicznymi zachęcam do przeczytania artykułu Astrologia – jak działa

.


  

Artykuły tego autora:

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com