ASTROLOGIA

2006-04-02 Kałuski Bogusław
Horoskop i ciąża. Naturalny kalendarz płodności. Kalendarz kosmobiologiczny.
Kalendarz Jonasa. Cykl Jonasa.

Można uniknąć dużej niepewności z nieregularnymi miesiączkami. Można astrologicznie wyliczyć, kiedy możliwość zajścia w ciążę jest większa, a kiedy taka możliwość jest niewielka. Można zaplanować taką ciążę, aby urodzić dziewczynkę lub chłopca. Można tak zaplanować ciążę, aby zwiększyć szanse urodzenia zdrowego dziecka.

W tym przypadku, zamiast nagrania, klientka otrzymuje wydrukowany kalendarz z zaznaczonymi dniami oraz instrukcję stosowania kalendarza.

Istnieje kilka metod wyznaczających dni płodne i niepłodne. Stosuje się je, aby zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko lub aby uniknąć ciąży. Niektóre metody umożliwiają wybór płci dziecka.

Najbardziej rozpowszechniona jest metoda termiczna, w której przez pomiar temperatury wnioskuje się o dniach płodnych.

Znaną staje się też metoda Amerykanki Louise Lacey, zwana koncepcją księżycową czy też poczęcia księżycowego. Bazuje ona na starych przekazach, wg. których fazy zmieniają się w zależności od rodzaju światła Księżyca.

Tutaj szerzej zostanie omówiona metoda kosmobiologiczna (astrologiczna) znana również jako cykle Jonasa. Wydaje się, że jest ona najlepszym sposobem planowania rodziny i świadomego macierzyństwa. Umożliwia ona:

- dobranie dat dogodnych do zajścia w ciążę,
- zwłaszcza gdy zajście w ciążę przeciąga się lub gdy miały miejsce poronienia,
- wybór płci dziecka,
- uniknięcie zajścia w ciążę.

Dr Eugen Jonas, czeski lekarz i naukowiec, jest autorem naturalnej i całościowej metody poczęcia. Prowadził swe badania w Czechosłowacji, w  państwowym instytucie Astra. Swą pracę zaczął w roku 1956 i swe życie poświęcił badaniom i propagowaniu dodatkowego - raczej jednak, jak sie okazało, głównego - cyklu płodności kobiet, który przebiega niezależnie od cyklu menstruacyjnego. 

Dr Jonas dokonał ponad 30 tysięcy obliczeń. Były one analizowane przez niezależną komisję w Budapeszcie. Została stwierdzona kwota trafności między 98 a 100%. Wielu ginekologów pracuje z tą metodą, a liczne wyniki badań zostały opublikowane w międzynarodowych czasopismach kobiecych oraz astrologicznych.

Dr Jonas odkrył, że również w tym drugim cyklu regularnie odbywa się jajeczkowanie (dodatkowe). Ma ono miejsce wtedy, gdy u kobiety powtarza się faza Księżyca z chwili jej urodzenia. 

To tłumaczy wiele niechcianych ciąży, gdy poczęcie ma miejsce podczas dni płodnych indywidualnego cyklu Księżyca, które mogą przypadać w czasie dni niepłodnych cyklu menstruacyjnego, nawet w czasie miesiączki, której dni (w tzw. naturalnej metodzie zapobiegania ciąży) dotąd uchodziły za „pewne” pod względem niepłodności. 
 
Największa trafność poczęć ma miejsc wtedy, gdy oba cykle płodności nakładają się na siebie.
 
Dodatkową zaletą cyklu kosmobiologicznego jest to, że informuje o płci poczętego dziecka. Wskazuje na to znak Zodiaku, w jakim znajduje się Księżyc w chwili poczęcia. Wg. opracowań dr Jonasa, metoda kosmobiologiczna daje 98% pewności wyboru płci dziecka, o ile czas stosunku będzie dobierany tak, aby wypadał w środku życzonego (żeńskiego lub męskiego) znaku i w najpłodniejszym okresie kobiety.

Gdy więc Księżyc znajduje się w którymś ze znaków żeńskich, jak Byk, Rak, Panna, Skorpion, Koziorożec czy Ryby, poczęta będzie dziewczynka.

Gdy Księżyc znajduje się w którymś ze znaków męskich, a więc w Baranie, Bliźniętach, Lwie, Wadze, Strzelcu czy Wodniku, poczęty zostanie chłopiec.  – Księżyc zmienia znak co dwa i pół dnia. – Dla płci dziecka decydujący jest moment faktycznego zapłodnienia komórki jajowej.

Astrologicznie można obliczyć w miesiącu cztery dni płodne cyklu kosmobiologicznego.

Dla obliczeń potrzebne są:
- data urodzenia przyszłej matki,
- godzina urodzenia (dokładnie do minuty),
- miejsce urodzenia (przy małych miejscowościach trzeba podać powiat lub gminę).
Zachęcam do sprawdzenia godziny swych urodzin w Urzędzie Stanu Cywilnego.


Z pomocą metody kosmobiologicznej można wskazać kiedy będą występowały dni płodne cyklu kosmobiologicznego (aż 85% wszystkich zapłodnień w ogóle).
Jeżeli dodatkowo kobieta dostarczy astrologowi swój kalendarz menstruacyjny, czyli gdy będzie wiadomo, kiedy będą występowały dni płodne cyklu menstruacyjnego (tylko 15% wszystkich zapłodnień w ogóle), to można wskazać czy i kiedy możliwe jest nałożenie się obu cyklów.

Wszystko to ułatwia świadome poczęcie, o ile w czasie stosunku występuje faktyczna płodność obojga potencjalnych rodziców.

Oprócz kalendarza dni płodnych można do przodu obliczyć, z jaką płcią dziecka związane są poszczególne dni płodne, co daje możliwość wyboru płci dziecka.

Podobnie możliwe jest też obliczenie kalendarza dni bezpłodnych. Potrzebne wtedy są:
- kalendarz menstruacyjny oraz
- kalendarz księżycowy
aby wskazać dni, kiedy nie ma fazy płodnej ani w jednym ani w drugim cyklu.
W tym przypadku stosowane są szerokie marginesy bezpieczeństwa, więc trafność jest równie wysoka. 

Obliczone kalendarze zawierają również godziny w ciągu dnia, stosownie do tego, jak Księżyc zmienia znaki Zodiaku.

Uwaga:

W tych przypadkach, zamiast nagrania, klient/ka otrzymuje wydrukowany kalendarz z zaznaczonymi dniami oraz instrukcję stosowania kalendarza.

Warunkiem obliczania takiego kalendarza jest otrzymanie kalendarza menstruacyjnego dla przynajmniej 3 minionych miesięcy. 

Kalendarz ten wymaga uściślania każdego miesiąca, w zależności od ewentualnych zmian cyklu menstruacyjnego. Wynika to z tego, że cykl menstruacyjny kobiet często bywa nieregularny. - Comiesięczne uściślanie można wykonywać samemu (w otrzymanej tabelce według instrukcji).

Do każdego kalendarza dołączana jest instrukcja.
 

Więcej o cyklach astrologicznych oraz o świadomym rodzicielstwie zobacz:
Kałuski Bogusław
Ciąża chciana. Świadome macierzyństwo. Świadome rodzicielstwo.
http://www.astrologia.kaluski.net/uslugi.php?id=837


 

na górę