ASTROLOGIA

wydarzenia komentarze

Motto: Bóg stworzył morze, a my łódź. Bóg stworzył wiatr, a my żagiel. Bóg stworzył ciszę bezwietrzną, a my wiosła. - Przysłowie afrykańskie.

2017-04-08 Gronert Jarosław
T-Krzyż Słońce-Jowisz-Pluton 7-8 kwietnia 2017

Na niebie (zwłaszcza dziś i jutro) najintensywniej „przyświeca” nam T-Krzyż, tworzony przez opozycję Słońca w Baranie do Jowisza w Wadze, aspektującą kwadraturami Plutona w Koziorożcu.                    

Konfiguracja ta pozwala dostrzec jak między „nowe a stare” przebiega bezpardonowa walka o pieniądze i wpływy (Pluton) przy użyciu różnych ideologii (Jowisz). Używają one nośnych, często górnolotnych haseł (Jowisz), które mają uzasadnić komu ma przypaść dostęp do wielkiego skarbca cennych dóbr (Pluton). Zgodnie z astrologicznymi kanonami, gdy te wymienione ciała niebieskie znajdą się na tranzytujących osiach kosmogramu, to role i znaczenie owych planet zmaksymalizują się.

7 kwietnia 2017 w Warszawie, kwadrans przed godziną jedenastą na Descendencie znalazł się Pluton będący w ognisku T-Krzyża. A o godzinie 12:38 w naszej stolicy nastąpiło górowanie Słońca, tworzącego jedno z ramion Półkrzyża. W obu przypadkach nastąpiło to, gdy w polskim sejmie przywódcy ugrupowań politycznych występowali w debacie nad wnioskiem o votum nieufności dla rządu. Od godziny 10:44 przez 10 minut przemawiał Paweł Kukiz (urodzony 24.06.1963). I z woli Kosmosu jemu przypadło w udziale być na mównicy w astrologicznie najciekawszym i najpoważniejszym momencie – czyli z Plutonem na tranzytującym Descendencie – oraz bieżącą osią Asc-Desc ściśle połączoną z osią Węzłów Księżycowych w jego kosmogramie. Ponadto Słońce tranzytujące ulokowało się dziś między jego natalnym a progresywnym Jowiszem. Dlatego równie ciekawe i poważne były też poruszane przez niego kwestie. Kilka minut przed koniunkcją Słońca z MC zakończyło się wystąpienie premier Beaty Szydło i ogłoszono przerwę w sejmowych obradach. O godzinie 13:34 z Ascendentem 18°37´ Lwa i MC w 2°38´ Byka – czyli dokładnie na osiach kulturowego kosmogramu Polski odbyło się głosowanie nad votum nieufności dla rządu. W efekcie głosowania, rząd rządzi nadal.

A co w świecie, ale blisko nas?

W odpowiedzi na niedawny atak armii syryjskiej przy użyciu broni chemicznej w wojnie domowej, w nocy z czwartku na piątek wojsko USA rakietami Tomahawk (59 sztuk) ostrzelało jedno z 6 lotnisk w tym kraju. Stacjonujące w bazie Shayrat koło Homs  samoloty zostały zniszczone. Rzecznik prezydenta Putina powiedział, że atak „wyrządza znaczące szkody stosunkom rosyjsko-amerykańskim”. Rzecznik rządu brytyjskiego oznajmił: „Rząd brytyjski w pełni popiera operację USA, która w naszej ocenie była właściwą odpowiedzią na barbarzyński atak reżimu syryjskiego z użyciem broni chemicznej i ma na celu zapobieżenie dalszym atakom.” Z kolei szef niemieckiej dyplomacji (z pewnością bardzo wyczulonej na kwestię broni chemicznej) – w następujący sposób odniósł się do ataku przy użyciu trującego sarinu, przeprowadzonego przez rząd syryjski i amerykańskiej nań rakietowej odpowiedzi  – „To, że Stany Zjednoczone zareagowały teraz atakiem na wojskowe struktury reżimu Asada, które są odpowiedzialne za tę okrutną zbrodnię wojenną, jest zrozumiałe”.

A dziś w Sztokholmie tuż przed godziną piętnastą, młody mieszkaniec Szwecji wjechał skradzioną wcześniej ciężarówką w tłum ludzi. Są zabici i ranni. Stało się to z Księżycem i Głową Smoka na Ascendencie w Pannie w półtora-kwadraturach do Plutona i Słońca, w półkwadraturze do Jowisza oraz z Marsem i Ceres przy MC w Byku. Szwedzki tabloid „Aftonbladet” napisał: „pojazd jechał prosto w tłum”. Z całą pewnością zjednoczeni w bezradności Europejczycy potępią ten akt terroru. Być może nawet kolorową kredą na chodnikach.

na górę