home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 Wydarzenia

Artykuły astrologiczne opisujące horoskopy ważnych wydarzeń

Aktualne motto: Bóg stworzył morze, a my łódź. Bóg stworzył wiatr, a my żagiel. Bóg stworzył ciszę bezwietrzną, a my wiosła. - Przysłowie afrykańskie.

 

2017-04-08 Gronert Jarosław
T-Krzyż Słońce-Jowisz-Pluton 7-8 kwietnia 2017

Na niebie (zwłaszcza dziś i jutro) najintensywniej „przyświeca” nam T-Krzyż, tworzony przez opozycję Słońca w Baranie do Jowisza w Wadze, aspektującą kwadraturami Plutona w Koziorożcu.                    

Konfiguracja ta pozwala dostrzec jak między „nowe a stare” przebiega bezpardonowa walka o pieniądze i wpływy (Pluton) przy użyciu różnych ideologii (Jowisz). Używają one nośnych, często górnolotnych haseł (Jowisz), które mają uzasadnić komu ma przypaść dostęp do wielkiego skarbca cennych dóbr (Pluton). Zgodnie z astrologicznymi kanonami, gdy te wymienione ciała niebieskie znajdą się na tranzytujących osiach kosmogramu, to role i znaczenie owych planet zmaksymalizują się.

7 kwietnia 2017 w Warszawie, kwadrans przed godziną jedenastą na Descendencie znalazł się Pluton będący w ognisku T-Krzyża. A o godzinie 12:38 w naszej stolicy nastąpiło górowanie Słońca, tworzącego jedno z ramion Półkrzyża. W obu przypadkach nastąpiło to, gdy w polskim sejmie przywódcy ugrupowań politycznych występowali w debacie nad wnioskiem o votum nieufności dla rządu. Od godziny 10:44 przez 10 minut przemawiał Paweł Kukiz (urodzony 24.06.1963). I z woli Kosmosu jemu przypadło w udziale być na mównicy w astrologicznie najciekawszym i najpoważniejszym momencie – czyli z Plutonem na tranzytującym Descendencie – oraz bieżącą osią Asc-Desc ściśle połączoną z osią Węzłów Księżycowych w jego kosmogramie. Ponadto Słońce tranzytujące ulokowało się dziś między jego natalnym a progresywnym Jowiszem. Dlatego równie ciekawe i poważne były też poruszane przez niego kwestie. Kilka minut przed koniunkcją Słońca z MC zakończyło się wystąpienie premier Beaty Szydło i ogłoszono przerwę w sejmowych obradach. O godzinie 13:34 z Ascendentem 18°37´ Lwa i MC w 2°38´ Byka – czyli dokładnie na osiach kulturowego kosmogramu Polski odbyło się głosowanie nad votum nieufności dla rządu. W efekcie głosowania, rząd rządzi nadal.

A co w świecie, ale blisko nas?

W odpowiedzi na niedawny atak armii syryjskiej przy użyciu broni chemicznej w wojnie domowej, w nocy z czwartku na piątek wojsko USA rakietami Tomahawk (59 sztuk) ostrzelało jedno z 6 lotnisk w tym kraju. Stacjonujące w bazie Shayrat koło Homs  samoloty zostały zniszczone. Rzecznik prezydenta Putina powiedział, że atak „wyrządza znaczące szkody stosunkom rosyjsko-amerykańskim”. Rzecznik rządu brytyjskiego oznajmił: „Rząd brytyjski w pełni popiera operację USA, która w naszej ocenie była właściwą odpowiedzią na barbarzyński atak reżimu syryjskiego z użyciem broni chemicznej i ma na celu zapobieżenie dalszym atakom.” Z kolei szef niemieckiej dyplomacji (z pewnością bardzo wyczulonej na kwestię broni chemicznej) – w następujący sposób odniósł się do ataku przy użyciu trującego sarinu, przeprowadzonego przez rząd syryjski i amerykańskiej nań rakietowej odpowiedzi  – „To, że Stany Zjednoczone zareagowały teraz atakiem na wojskowe struktury reżimu Asada, które są odpowiedzialne za tę okrutną zbrodnię wojenną, jest zrozumiałe”.

A dziś w Sztokholmie tuż przed godziną piętnastą, młody mieszkaniec Szwecji wjechał skradzioną wcześniej ciężarówką w tłum ludzi. Są zabici i ranni. Stało się to z Księżycem i Głową Smoka na Ascendencie w Pannie w półtora-kwadraturach do Plutona i Słońca, w półkwadraturze do Jowisza oraz z Marsem i Ceres przy MC w Byku. Szwedzki tabloid „Aftonbladet” napisał: „pojazd jechał prosto w tłum”. Z całą pewnością zjednoczeni w bezradności Europejczycy potępią ten akt terroru. Być może nawet kolorową kredą na chodnikach.

 

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com