home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 Wydarzenia

Artykuły astrologiczne opisujące horoskopy ważnych wydarzeń

Aktualne motto: Bóg stworzył morze, a my łódź. Bóg stworzył wiatr, a my żagiel. Bóg stworzył ciszę bezwietrzną, a my wiosła. - Przysłowie afrykańskie.

 

2017-10-26 Gronert Jarosław
Donald Trump a John F. Kennedy

Kilka dni temu amerykański prezydent Donald Trump ogłosił, że odtajni w czwartek 26.10.2017 roku (wszystkie?!) dokumenty dotyczące zabójstwa Johna Kennedy’ego w Dallas.                    

A więc ma się to stać właśnie dziś. A dzisiaj o 20:10 czasu polskiego (14:10 w Waszyngtonie) jest koniunkcja Słońca z Jowiszem w 4° Skorpiona w dwadasamsie Strzelca, wraz z wcześniejszym złączeniem Księżyca z Plutonem w Koziorożcu, w dwadasamsie Raka. Co ciekawe, w znaku Raka jest przecież natalne Słońce USA (z Wenus, Jowiszem i Merkurym) a w znaku Strzelca znajduje się amerykański Ascendent. A jeszcze ciekawsze jest, że w dokładnie w momencie dzisiejszego złączenia Słońca z Jowiszem – jest owa koniunkcja ściśle na Medium Coeli… obliczonym dla Dallas!


Ponadto, agencja Reutera poinformowała o tej decyzji prezydenta Trumpa 21.10.2017 roku o godzinie 15:23, z Ascendentem w amerykańskiej stolicy w 20° Wodnika – dokładnie w tym samym stopniu gdzie był Ascendent w Dallas, gdy padły strzały do JFK!

Zamach w Dallas był 22.11.1963 roku o godzinie 12:30, (18:30 GMT). Śledczy oznajmili, że w odstępie 4,8-7,9 sekundy Harvey Lee Oswald (ur. 18.10.1939r. o godz. 21:55 w Nowym Orleanie) oddał 3 lub 4 strzały (2 trafne) do poruszającego się celu, z karabinu z zamkiem czterotaktowym i z ponoć źle ustawionym celownikiem teleskopowym. Komisja Warrena badała okoliczności morderstwa przez 11 miesięcy. 24.09.1964 roku w raporcie komisji napisano, że Oswald był jedynym zabójcą Kennedy’ego i działał sam. Pełna dokumentacja z prac komisji badającej zamach na amerykańskiego prezydenta została złożona do Archiwum Narodowego w Waszyngtonie i utajniona podobno do 2029 i 2039 roku.

Gdy z kosmogramu zamachu na JFK i momentu dzisiejszej koniunkcji Słońca z Jowiszem sporządzimy mandalę kontaktową dla Dallas to… nie sposób znów nie zadziwić się i nie zadumać się nad kosmicznymi cyklami i rytmami. Na Ascendencie kosmogramu kontaktowego w 1° Wodnika jest Księżyc w koniunkcji z „Ogonem Smoka. Czyli oś Węzłów Księżycowych pokrywa się dokładnie z osią Asc-Desc. Zaś tuż przy kontaktowym Medium Coeli znajdują się Wenus i Słońce w koniunkcji z Plutonem. Oznacza to, że Niebo nad Dallas chce nam powiedzieć dziś coś ważnego!

Do kosmicznych ciekawostek należy również to, że John Kennedy miał w Dallas Plutona blisko relokowanego MC, a Donald Trump ma Plutona na Ascendencie relokowanym na to miasto!

Donald Trump miał w drugiej dekadzie października (trzecią w tym roku) opozycję tranzytującego Saturna do natalnego Słońca. Musiał wtedy po długotrwałych naradach, przemyśleniach i podjąć szereg trudnych decyzji o poważnych i długofalowych skutkach. Mają one wywołać określone i zamierzone efekty – porządkujące rzeczywistość. Jedną z decyzji jest ta o odtajnieniu całego archiwum dotyczącego zamachu w Dallas.

Biorąc pod uwagę potęgującą się ilość afer (na styku polityki, biznesu, tajnych służb i środowisk przestępczych) ujawnianych w naszym kraju po ingresie tranzytującego Jowisza do Skorpiona, możemy się spodziewać, że i w innych miejscach świata wielkie tajemnice – zostaną zastąpione wielkimi wyjaśnieniami.

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com