strona główna
kontakt
aktualności
horoskopy
częste pytania
 
prognozy
wydarzenia
ludzie i instytucje
teorie astro
grafiki
refleksje
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy

W dziale PROGNOZY znajdują się artykuły opisujące tendencje ogólne przewidywane na podstawie pozycji planet na aktualnym niebie

 

Aktualne motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co ma zwrócić uwagę przy własnym planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, wtedy prognoza może być rodzajem palety pomysłów czy wskazaniem typów działań, za jakie warto lub nawet należy się zabrać.

 

 

2015-03-13 Gronert Jarosław
W marcu 2015 ostatnia z siedmiu kwadratur Urana w Baranie do Plutona w Koziorożcu!

Rozleniwiony wenusjańsko-lunarnym dobrobytem Zachód sądzi, że można żyć bez ognistej asertywności Marsa i żelaznej dyscypliny Saturna. Bez budzenia szacunku i respektu wobec innych kultur, przy użyciu zsynchronizowanych marsowo-saturnowych potencjałów. Letargicznym spojrzeniem Elojów ocenia zmieniający się dynamicznie świat. Zajęty jest bezpiecznym (Księżyc, Rak) konsumowaniem swego dobrostanu i wygodnictwa (Wenus, Waga). A przecież „kraj bez uzbrojonych mężczyzn jest marzeniem każdego agresora”. Wydaje się, iż reszta mieszkańców naszego globu w inny sposób uległa baśniowym pokusom i sennym iluzjom Neptuna w Rybach. Ale Uran w Baranie i Pluton w Koziorożcu boleśnie przypomni o istnieniu Marsa i Saturna i odnowi oraz przywróci ich kosmiczną rangę.

W każdej z poprzednich kwadratur w retrogradacji były na przemian Pluton albo Uran. Rolę defensywną pełniła zawsze planeta retrogradująca. Teraz oba wolnobieżne ciała niebieskie pełnią już misje ofensywne i takie przesłanie pozostawią na przyszłość. Co będzie dalej?  Wystarczy pamiętać, że w polityce, gospodarce, tak jak i w przyrodzie napastnik podporządkuje sobie i wykorzysta każdego, kto nie stawi mu wystarczającego oporu. Gdy ponoszone koszty są zdecydowanie wyższe niż zdobywane łupy – działanie, akcja, atak nie mają sensu. Odwieczne prawa natury są jakie są…. Czy człowiek naprawdę myśli, że jest ponad Naturą i porządkiem Wszechświata?

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com