home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 portrety

Artykuły opisujące horoskopy znanych osób, państw itp.

2016-11-11 Gronert Jarosław
Trump - Putin kosmogram kontaktowy

Jak sporządzić kosmogram kontaktowy dla ludzi urodzonych, lub przebywających w miejscach bardzo od siebie odległych? Możliwości jest kilka. Obliczamy kosmiczny diagram na miejsce urodzenia/pobytu wpierw jednej, a potem drugiej osoby. Możemy też uczynić to dla punktu, który jest półsumą współrzędnych geograficznych miejsc urodzenia/pobytu obu osób – podobnie jak czynimy przy wykonywaniu kosmogramu relacyjnego. Przykładowo: globalny midpunkt (po krótszym łuku) między położeniem Waszyngtonu i Moskwy wypada na Atlantyku i ma współrzędne 47N19’30” i 19W43’30”. Warto również sporządzać kosmogramy kontaktowe na dowolnie wybrane obszary na Ziemi, na których losy tych ludzi mogą się znacząco spleść – i oddziaływać na losy tychże miejsc.

W przypadku Donalda Trumpa (14.06.1946, 10:54 New York) i Władimira Putina (07.10.1952, 09:30 Leningrad) najbardziej istotny z naszego punktu widzenia jest ich kosmogram kontaktowy wykonany dla Polski. Jest to istotne nie tylko dlatego, że obaj są przywódcami mocarstw, których relacje wzmocnią albo zakłócą światowe bezpieczeństwo – a już z pewnością naszego kraju. Staje się to pierwszoplanowe także z racji położenia kontaktowego Słońca w 18°26´ Lwa i  Plutona 16°23´ tegoż znaku zodiaku. Słońce z Plutonem tworzą więc koniunkcję, i to wielkokalibrową – priorytetową w ich mandali kontaktowej. W Warszawie wypada ona dokładnie na ich kontaktowym Medium Coeli! W miejscu gdzie jest Ascendent kulturowego kosmogramu Polski! Zaś kontaktowy warszawski Ascendent Trumpa i Putina jest na początku Skorpiona – tam gdzie znajduje się Immum Coeli polskiej kosmicznej mandali kulturowej. Nie sposób wręcz znaleźć innych, potężniejszych wskaźników arcyważnego, wprost epokowego wpływu obecnych waszyngtońskich i moskiewskich włodarzy – na sprawy polskie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powyżej: Trump Putin horoskop kontaktowy w Warszawie

Pomimo słabego porównawczego trygonu Słońc (Bliźnięta-Waga) i trygonu Marsów (Lew-Strzelec) niełatwo będzie Donaldowi Trumpowi i Władimirowi Putinowi osiągnąć porozumienie. Każdy z nich ma wyraźnie dominującą lewą stronę kosmicznej mandali, czyli „nastawiony jest na nieusuwalność” swej samodzielności i zawarcie kompromisu (zamiast uzyskania hegemonii) traktuje jako niepowodzenie. Ponadto w kosmogramie Trumpa doniosłą rolę pełni Uran w złączeniu ze Światłami w Pełni i osią Węzłów Księżycowych oraz Mars przy Ascendencie, a u Putina nadrzędną rangę dzierży Saturn w koniunkcji ze Słońcem w kwadraturze z Uranem i Pluton przy Medium Coeli. A co za tym idzie – świat oglądany przez pryzmat potencjałów Urana jest zupełnie różny od oglądu saturnowo-plutonicznego. Tym bardziej ważkie jest trumpowo-putinowe złączenie Słońca z Plutonem w ich kosmicznym diagramie kontaktowym.

Co ciekawe, kosmogramy kontaktowe Donada Trumpa i Władimira Putina obliczone dla Waszyngtonu (po lewej) i Moskwy (po prawej) nie mają nawet tak wielkiego „kosmicznego ciężaru gatunkowego” – jak na Gdańsk, Warszawę i Kraków. Choć także osie waszyngtońsko-moskiewskich kosmogramów są mocno powiązane z osiami Asc-Desc (Lew-Wodnik) i MC-IC (Byk-Skorpion) w polskiej mandali kulturowej. Co tym bardziej podkreśla najwyższą rangę wyżej opisanej lokalizacji kontaktowej trumpowo-putinowskiej koniunkcji Słońca z Plutonem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powyżej: Trump Putin horoskopy kontaktowe, w Washington z lewej, w Moskwie z prawej

Kluczowe role wspólnej koniunkcji solarno-plutonicznej (Trump-Putin) można umiejscowić na mapie świata.  Na mapie astro kartograficznej będą to sinusoidalne linie, na których przy Asc lub Desc jest wymieniona koniunkcja oraz linie biegnące południkowe, gdzie złączenie Słońca z Plutonem jest na MC lub IC.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Linie ascendentowe Słońca i Plutona przebiegają od Kanady przez amerykańskie Wielkie Jeziora, i wschodnią część USA, dokładnie przez Guantanamo na Kubie i Amerykę Południową, po argentyńskie Buenos Aires. Linie descendentowe tych ciał niebieskich wiodą wschodnią częścią Azji, od Syberii po Indonezję. A dokładnie przez Szanghaj i Dżakartę. Ulokowane na Immum Coeli, prowadzą południkowo od zachodniej Alaski przez Hawaje. Zaś położone na Medium Coeli przebiegają przez Europę Środkową, w tym dokładnie przez Gdańsk, Warszawę, Kraków. Dalej wiodą przez Budapeszt i Belgrad. A w Afryce od Libii przez Kongo po RPA. Wytyczone na mapie astro-kartograficznej  linie wskazują obszary, na których u przywódców obu mocarstw najwyższa jest motywacja do osiągnięcia hegemonii. Ale co najważniejsze (i być może uspakajające) – przebieg tych linii – zależy od dokładności godzin urodzenia Donalda Trumpa i Władimira Putina!
 

Zobacz też:

Mars głównym rozgrywającym!
Horoskop Donalda Trumpa
https://astrologia.kaluski.net/portrety.php?id=1048

Wybory... wybory... w USA w 2016 roku
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1047
  

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com