ASTROLOGIA

portrety

Horoskopy znanych osób, państw itp.

2016-11-11 Gronert Jarosław
Trump - Putin kosmogram kontaktowy

Jak sporządzić kosmogram kontaktowy dla ludzi urodzonych, lub przebywających w miejscach bardzo od siebie odległych? Możliwości jest kilka. Obliczamy kosmiczny diagram na miejsce urodzenia/pobytu wpierw jednej, a potem drugiej osoby. Możemy też uczynić to dla punktu, który jest półsumą współrzędnych geograficznych miejsc urodzenia/pobytu obu osób – podobnie jak czynimy przy wykonywaniu kosmogramu relacyjnego. Przykładowo: globalny midpunkt (po krótszym łuku) między położeniem Waszyngtonu i Moskwy wypada na Atlantyku i ma współrzędne 47N19’30” i 19W43’30”. Warto również sporządzać kosmogramy kontaktowe na dowolnie wybrane obszary na Ziemi, na których losy tych ludzi mogą się znacząco spleść – i oddziaływać na losy tychże miejsc.

W przypadku Donalda Trumpa (14.06.1946, 10:54 New York) i Władimira Putina (07.10.1952, 09:30 Leningrad) najbardziej istotny z naszego punktu widzenia jest ich kosmogram kontaktowy wykonany dla Polski. Jest to istotne nie tylko dlatego, że obaj są przywódcami mocarstw, których relacje wzmocnią albo zakłócą światowe bezpieczeństwo – a już z pewnością naszego kraju. Staje się to pierwszoplanowe także z racji położenia kontaktowego Słońca w 18°26´ Lwa i  Plutona 16°23´ tegoż znaku zodiaku. Słońce z Plutonem tworzą więc koniunkcję, i to wielkokalibrową – priorytetową w ich mandali kontaktowej. W Warszawie wypada ona dokładnie na ich kontaktowym Medium Coeli! W miejscu gdzie jest Ascendent kulturowego kosmogramu Polski! Zaś kontaktowy warszawski Ascendent Trumpa i Putina jest na początku Skorpiona – tam gdzie znajduje się Immum Coeli polskiej kosmicznej mandali kulturowej. Nie sposób wręcz znaleźć innych, potężniejszych wskaźników arcyważnego, wprost epokowego wpływu obecnych waszyngtońskich i moskiewskich włodarzy – na sprawy polskie.

 

Powyżej: Trump Putin horoskop kontaktowy w Warszawie

Pomimo słabego porównawczego trygonu Słońc (Bliźnięta-Waga) i trygonu Marsów (Lew-Strzelec) niełatwo będzie Donaldowi Trumpowi i Władimirowi Putinowi osiągnąć porozumienie. Każdy z nich ma wyraźnie dominującą lewą stronę kosmicznej mandali, czyli „nastawiony jest na nieusuwalność” swej samodzielności i zawarcie kompromisu (zamiast uzyskania hegemonii) traktuje jako niepowodzenie. Ponadto w kosmogramie Trumpa doniosłą rolę pełni Uran w złączeniu ze Światłami w Pełni i osią Węzłów Księżycowych oraz Mars przy Ascendencie, a u Putina nadrzędną rangę dzierży Saturn w koniunkcji ze Słońcem w kwadraturze z Uranem i Pluton przy Medium Coeli. A co za tym idzie – świat oglądany przez pryzmat potencjałów Urana jest zupełnie różny od oglądu saturnowo-plutonicznego. Tym bardziej ważkie jest trumpowo-putinowe złączenie Słońca z Plutonem w ich kosmicznym diagramie kontaktowym.

Co ciekawe, kosmogramy kontaktowe Donada Trumpa i Władimira Putina obliczone dla Waszyngtonu (po lewej) i Moskwy (po prawej) nie mają nawet tak wielkiego „kosmicznego ciężaru gatunkowego” – jak na Gdańsk, Warszawę i Kraków. Choć także osie waszyngtońsko-moskiewskich kosmogramów są mocno powiązane z osiami Asc-Desc (Lew-Wodnik) i MC-IC (Byk-Skorpion) w polskiej mandali kulturowej. Co tym bardziej podkreśla najwyższą rangę wyżej opisanej lokalizacji kontaktowej trumpowo-putinowskiej koniunkcji Słońca z Plutonem.

 

Powyżej: Trump Putin horoskopy kontaktowe, w Washington z lewej, w Moskwie z prawej

Kluczowe role wspólnej koniunkcji solarno-plutonicznej (Trump-Putin) można umiejscowić na mapie świata.  Na mapie astro kartograficznej będą to sinusoidalne linie, na których przy Asc lub Desc jest wymieniona koniunkcja oraz linie biegnące południkowe, gdzie złączenie Słońca z Plutonem jest na MC lub IC.

Linie ascendentowe Słońca i Plutona przebiegają od Kanady przez amerykańskie Wielkie Jeziora, i wschodnią część USA, dokładnie przez Guantanamo na Kubie i Amerykę Południową, po argentyńskie Buenos Aires. Linie descendentowe tych ciał niebieskich wiodą wschodnią częścią Azji, od Syberii po Indonezję. A dokładnie przez Szanghaj i Dżakartę. Ulokowane na Immum Coeli, prowadzą południkowo od zachodniej Alaski przez Hawaje. Zaś położone na Medium Coeli przebiegają przez Europę Środkową, w tym dokładnie przez Gdańsk, Warszawę, Kraków. Dalej wiodą przez Budapeszt i Belgrad. A w Afryce od Libii przez Kongo po RPA. Wytyczone na mapie astro-kartograficznej  linie wskazują obszary, na których u przywódców obu mocarstw najwyższa jest motywacja do osiągnięcia hegemonii. Ale co najważniejsze (i być może uspakajające) – przebieg tych linii – zależy od dokładności godzin urodzenia Donalda Trumpa i Władimira Putina!
 

Zobacz też:

Mars głównym rozgrywającym!
Horoskop Donalda Trumpa
https://astrologia.kaluski.net/portrety.php?id=1048

Wybory... wybory... w USA w 2016 roku
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1047
  

na górę