ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2018-12-31 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop na rok 2019. Prognoza na rok 2019. Tematy roku 2019. Trendy i cykle z perspektywy astrologicznej.

Gdy myślimy o naszym życiu, naszych rodzinach, to myślimy tez o całym bożym świecie, bo przecież nie byłoby nas bez świata. - Rozumiemy to wszystko osobiście  odczytując symbolikę planet osobistych. Natomiast w skali makro patrzymy na planety wolne. Dlatego poniżej przedstawiam 2 horoskopy: na początek roku 2019 i jego koniec, aby można było zobaczyć drogę, jaką przebywają planety społeczne i pokoleniowe.

10 spraw, z których w roku 2019 powinniśmy koniecznie zrezygnować:


1. Winę za to, że się samemu zawiodło, zwalać na innych
(Saturn w Koziorożcu)

2. Liczyć w niewłaściwej walucie
(Uran w Byku)

3. Pewniki i mądrość innych uważać za błędne
(Jowisz w Strzelcu)

4. Zaprzeczać naszemu losowi rodzinnemu.
(Saturn koniunkcja Pluton)

5. Ciąć życiowo ważne fundamenty
(Pluton w Koziorożcu)

6. Sięgać do gwiazd, które znajdują się poza zasięgiem
(Jowisz kwadratura Neptun)

7. Ofiarować nas w błędnych sprawach
(Neptun w Rybach)

8. Symulować dokonania, które nie istnieją
(Saturn sekstyl Neptun)

9. Budzić gniew Achillesa
(Chiron w Baranie)

10. Rokładać / rozszczepiać związki
(Lilith w Wodniku)

Wobraźmy sobie, co w roku 2019 byłoby możliwe, gdybyśmy mieli przed oczyma właściwe cele i gdybyśmy dysponowali prawą moralnością. Gdybyśmy wiedzieli, jak moglibyśmy sprawić więcej dobrego i jak stać się jeszcze lepszym człowiekiem. Gdybyśmy podjęli się spraw dobrze się zapowiadających i w tym przewyższyli samych siebie. Gdybyśmy myśleli pozytywnie, promieniowali ufnością i byli rozsądniejsi. Gdybyśmy ustawili ołtarze bogom właściwym, a zaprzestali wznoszenia modłów do tych fałszywych. Gdyby otwarły się nowe horyzony i gdybyśmy już nie błądzili w świątyniach konsumu. Gdybyśmy wiedzieli, gdzie można znaleźć szczęście. Gdyby nasze działanie dawało więcej sensu i gdyby nasze bycie było bardziej spełnione. Gdyby sprawiedliwość była dla wszystkich i gdybyśmy żyli w najlepszym z możliwych światów. Gdyby nam się udało zmienić tryb warunkowy w dokonany... (Jowisz w Strzelcu).
 

Rzeczywistość i możliwość

To graniczy prawie z cudami, z jakimi życzeniami i tęsknotami tworzymy naszą rzeczywistość. Lecz często żyjemy w światach ułudy i jesteśmy daleko oddaleni od tego, żeby to w ogóle zauważać. W roku 2019 możemy dostrzec, w jaki sposób udajemy przed sobą samym i przed innymi. Okazuje się, jakich faktów nie chcieliśmy uznać i jakie realia straciliśmy z oczu. Kolejny wielki krąg się zamyka i ponownie styka nas z życzeniami i nadziejami lat 1989/90. Cóż mogliśmy urzeczywistnić od tamtego czasu? Gdzie zostaliśmy rozczarowani lub zawiedliśmy? Jakie jest nasze następne najważniejsze życzenie? Odnalezienie właściwych odpowiedzi jest sztuką, która może nam się powieść w tym roku. Dajmy szansę naszemu wyczuciu możliwości, aby doprowadziło do spełnienia naszej rzeczywistości (Saturn z Koziorożca sekstyl z Neptunem w Rybach).

Przyczyna i oddziaływanie

Koniec końców są fakty i konieczności, których w 2019 nie da się wyminąć i obejść. Niektóre sprawy tak się rozwinęły konkretnie i tak się manifestują, że czujemy się przez nie prawie przyduszeni. Lecz pod wysokim ciśnieniem powstają jasne / wyraźne kryształki struktur. Z tego względu możemy oczekujące wyzwania użyć do tego, aby szlifować nasze wewnętrzne diamenty i pokazać swój profil. To, na ile jesteśmy obciążalni i co nas niesie, to się okaże wyraźniej w ciągu roku. Możliwe, że nasze zasoby są bardziej ograniczone niż myślelismy, a ciężar odpowiedzialności większy. Tym niemniej nie wolno nam obarczać się zbyt mocno, bo przypłacimy depresją. Rozpoznanie, że życie nie dysponuje biegiem wstecznym, może nas trafić jak cios. Współzależności przyczyn i skutków staną się dla nas wyraźne i dostrzeżemy, że mogą oddziaływać przez lata i lat dziesiatki. Niektóre procesy osiągną teraz swój naturalny koniec. Na ile nam się uda to rozpoznać i zaakceptować, w tym okaże się nasze mistrzostwo (Saturn w Koziorożcu).

Ewolucja i rewolucja

Jak bardzo to, czego chcemy, uwarunkowane jest materialnie i w instynktach, tego w 2019 już nie da się dłużej skrywać. Gdyby w sprawach naszego chcenia i pożądania iść za naszą wolą, to może się to okazać dużym wyzwaniem. Kim jesteśmy, gdy nasze życie nie kręci się głównie wokół zakupów, jedzenia, seksu i spełniania zmysłowych potrzeb? Cóż zostaje z Bycia, gdy nie ma tego, co się ma? Być może wolność większa, niż dotychczas mogliśmy to sobie wyobrażać. Wolna miłość, równoprawne związki, sprawiedliwe stosunki własnościowe oraz podstawowy dochód dla wszystkich – dość spraw, aby uruchomić małe i duże rewolucje, które w perspektywie ewolucji ludzkości są już od dawna potrzebne czy wręcz zaległe. To właśnie podstawowe  warunki materialne i erotyczne naszej egzystencji są tym, w czym okaże się, na ile faktycznie wolna jest nasza wola i nasze pożądania. Udowodnimy naszym hormonom, kto tu ma coś do powiedzenia, czy ulegniemy ich wpływom ponownie i nieustannie? Odpowiedź na to pytanie zmienia bieg świata daleko silniej niż myślimy (Uran w Byku).
 
Wina i pokuta

[Uwaga: Pokuta znaczy dosłownie: odmienienie serca. „Zrobić coś na pokutę“ znaczy: zrobić coś po to, aby odmienić / uzdrowić swoje serce]

W aspekcie karmicznym oczekuje w roku 2019 wielkie rozliczenie. Sumienie wielkiej rodziny zabiera głos i musimy złożyć rachunek, w czym uchybiliśmy i co jesteśmy winni naszym przodkom. Im wyraźniejsze zajmiemy stanowisko i odgraniczmy się od przesadnych oczekiwań, tym gruntowniej możemy oczyścić stół i zamknąć przeszłość. Być może będziemy musieli rozliczać się ze spraw, których sami nie spowodowaliśmy, aby niektóre dusze wreszcie znalazły spokój. Tak wreszcie będzie wolno duchom i upiorom przeszłości się uspokoić, a i my będziemy wolni i będziemy mogli się zatroszczyć o spełnienie własnych potrzeb. Współczuć i dać pocieszenie czyni wiele łatwiejszym. Lecz co i kogo byśmy pod nasze skrzydła wzięli, decydującym jest, aby w rezultacie nie skutkowało to nowymi zależnościami (uzależnieniami). Gdy dobrze staramy się o nas i o innych, i gdy emocjonalnie jesteśmy poruszeni, wymazujemy nasze karmiczne długi / winy (Saturn i Pluton na Węźle Zstępującym).

Moc Losu

To jak stabilne i pewne są nasze fundamenty życia, okaże się w roku 2019 z całą wyrazistością. Nasze życiowe struktury są wystawione na silne obciążenia, więc to, co nie dysponuje wystarczającą substancją, ulegnie załamaniu. Zarówno doświadczenia strat jak i przeżycia sukcesów naocznie zademonstrują nam, co jest nośne. Znalezienie w tych czasach schronienia i bezpieczeństwa stanowi wielkie wyzwanie. Stoimi przed koniecznością stworzenia nowych fundamentów i wykonywania długoterminowych budów [robót budowlano-konstrukcyjnych]. W związku z tym będą od nas wymagane wielkie wysiłki oraz bolesne cięcia, które jednak opłacą się na dłuższą metę. Moce, które ustalają nasz Los, domagają się trubutu (daniny). Koncentrując się na naszych rdzeniowych kompetencjach i na istocie spraw możemy uruchamiać procesy, które prowadzą do nośnych struktur i porządków (Saturn koniunkcja Pluton).

Publikacja tekstu prognozy za uprzejmą zgodą Markusa Jehle
http://www.astrologie-zentrum-berlin.de/index.php?menu=5&submenu=0
http://astrologia.kaluski.net/sylwetki.php?id=jehle

Zob. inne prognozy dlugoterminowe oraz comiesięczne:
http://astrologia.kaluski.net/prognozy.php

Rysunki horoskopów pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

na górę