ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2019-10-29 Kałuski Bogusław
Atmosfera i energie lat 2019 - 2024

W najbliższych kilku latach każda prognoza długo- czy krótkoterminowa powinna być poprzedzona wstępem przedstawiającym tło. Otóż wszyscy – astrolodzy, politycy, demografowie i ekonomiści - są zgodni, że znajdujemy się w okresie przełomowym i na zakręcie dziejów. W dawnych czasach astrolodzy na pewno zapowiadaliby kataklizmy dziejowe, z wojnami włącznie, ponieważ w aktualnych konstelacjach uczestniczą 2 planety, z których Saturn symbolizuje m.in. koncentrację, hamowanie, ograniczenia czy zacieśnienia, a Pluton symblizuje przymusy i przemoc, uderzenia losu i bezsilność. Europa, pomijając wojnę na Bałkanach i agresję rosyjską na Ukrainie, wykształciła nową kulturę polityczną, której przykładem jest grzeczy rozwód Czech i Słowacji oraz tworzenie Unii Europejskiej, wewnątrz której panuje pokój i która, jako całość, jest jednym z biegunów polityki światowej i członkiem G7.

Holger Fass w artykule wstępnym czasopisma Merdian 2019/6 poświęconemu koniunkcji Saturn –Pluton przytacza z tej okazji opinie inne niż dotąd propagowane przez nurt darwinistyczny, akcentujący przetrwanie przez walkę. Otóż Frans B.M. de Waal – który w roku 2007 został  wybrany przez Time na listę 100 najbadziej wpływowch ludzi roku - w swoim badaniach i książkach stwierdza i opisuje, jak empatia, wzgląd na innych oraz pomaganie sobie, są czynnikami ewolucji i postępu. A zatem zachowania solidarne wzmacniają zwierzęta i czynią je odporniejszymi. I to daje także nam nadzieję w tych czasach licznych wyzwań.

Przypominam, że od 2019 w Koziorożcu będą tranzytować 3 powolne planety: Jowisz (od 02.12.2019), Saturn (od 20.12.2017) i Pluton (od 26.01.2008).

Chorobą Jowisza jest przesadny, niekontrolowany rozrost, a także ekstrawagancja czy ekscesy. Natomiast jego siłą jest mądry rozwój w ramach sytuacji i w ramach narzucających się perspektyw czasowych.

2019/20

Koniunkcja Saturna z Plutonem.  - W tym cyklu gospodarczym, generalnie od każdej koniunkcji do opozycji zalecany jest rozwój przez rozbudowę. Natomiast w latach od opozycji do koniunkcji zalecane jest stabilizowanie przez bazowanie na stanie posiadania i przez korekty przerostów. A kto nie robi tego na ochotnika, ten może zostać przymuszony do lekcji wchodzącej głębiej niż tylko pod skórę.

Pamiętajmy więc dla swego dobra, że Saturn to także stabilna struktura i dojrzałość, a Pluton to wspólne dobro i zdolność regeneracji.

2020

Koniunkcja Jowisza z Plutonem.  - Cykl Jowisza z Plutonem należy odczytywać w kategoriach ekspansji, przesady, siły, ideologii i prawa.

Uwaga: powyższym koniunkcjom, jakie Jowisz i Saturn tworzą z Plutonem, towarzyszą doniosłe konstelacje planet pokoleniowych, co symbolizuje, że warunki startowe i czasowe właściwe dla w/w koniunkcji zostaną zmodyfikowane co do jakości, rodzaju i czasu. Zapowiada się, że będą inne niż zwykle.

2020 - 2021

Pluton kwadratura Prozerpina symbolizuje transformację wartości, która, ze względu na długość cyklu idącego w setki lat, w oczywisty sposób zapowiada dalekosiężne, wręcz epokowe transformacje (głębokie zmiany, korekty) i ustalenia.

Spójrzmy w tych kategoriach na życie własne, na stan firm, państw, na stan Europy, na gospodarkę i ekonomię światową oraz na stosunki polityczne i mocarstwowe na świecie. Zbadajmy te własne oraz powszechne dziedziny poważnie.

Aktualizacja 2020.01.27: Cały okres szczególnie licznych koniunkcji tworzonych przez Jowisza i Saturna potrwa tak długo, aż Saturn minie Prozerpinę i wejdzie do Byka w r 2028.

Zob:
Horoskop do roku 2024. Perspektywy ogólnoświatowe - prognoza wieloletnia do 2024
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1074
 

na górę