home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy długoterminowe

 

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

 

 

2008-12-30 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop. Co od 2008 zapowiada Pluton w Koziorożcu i opozycja Saturna z Uranem

Czasy ciągle się zmieniają. W okresach, gdy życie niesie nas tak, jak długa i spokojna rzeka, jest to słabo zauważane. Za to podczas kryzysów i przełomów wydarzenia zdają się wzajemnie przekrzykiwać. Jednak takie postrzeganie jest mylące, ponieważ wszystko, co się dzieje, ma swój korzeń w naszej historii i jest wyrazem cyklicznie przebiegających procesów życiowych. Wydarzenia nie spadają nagle z nieba i zwłaszcza teraz, wraz ze zmianą Plutona do Koziorożca, potężny wpływ przeszłości oraz bardziej przebija się do świadomości. Historii nie można zaprzeczyć, a za jej wypieranie się trzeba płacić wysoką cenę. W przyszłości wielu będzie zmuszonych do tego, aby sobie przypominać, ponieważ zapowiada się rozliczenie z przeszłością i przy tym zostaną wyrównane stare długi, a grzechy i zaniedbania rozliczone.

Gdy podczas pobytu Plutona w Koziorożcu rozpoznane zostaną przyczyny aktualnych problemów i trzeba będzie ponosić związaną z tym odpowiedzialność, wolna będzie droga dla nowych perspektyw i rozwiązań. Lecz nie zawsze i niekoniecznie doświadczania z przeszłości prowadzą do lepszej przyszłości. Aby stare błędy nie były powtarzane bez końca, musi dochodzić do mutacji, z których powstaje coś nowego. Konieczne do tego procesy są symbolizowane przez cykl Saturna z Uranem. Cykl ten w najbliższych dwóch latach w opozycji obu planet doświadczy swej fazy najwyższej. Związane z tym szanse i perspektywy nie dadzą się rozwijać przez proste „trzymać tak dalej!”. Kto jednak z błędów przeszłości będzie potrafił wyciągnąć odpowiednie wnioski i swoje postępowanie stosownie zmieni, ten z okresowego napięcia cyklu Saturna i Urana będzie mógł szczególnie profitować.

[Przypominam:
- opozycja Saturna i Urana jest teraz 5 krotna, od 11.2008 do przełomu 07/08.2010
- Pluton wszedł do Koziorożca pierwszy raz w 01.2008, a ostatecznie opuści go w 11.2024.]

Kryzysy bankowe, walka wyborcza, strąceni przywódcy – nagłówki minionych tygodni wyraźnie pokazują, że wreszcie musi zostać rozstrzygnięte, jak wiele przyszłości powinna posiadać przeszłość. Gdzie jest konieczne zerwanie z tradycją, aby mogło powstać nowe? Gdzie leżą granice indywidualnej wolności? Co musi się zmienić, aby to, co się sprawdziło, nadal trwało? To są tylko niektóre pytania, o których traktują również inne teksty tego wydania [Meridiana].

Tak, czasy się zmieniają, a my zmieniamy się razem z nimi, niezależnie od tego, czy to zauważamy, czy nie. Lecz jeżeli prześpimy przyszłość, to wkrótce będziemy mieć przeszłość, której nikt nie chciał.

* * *

Niniejszy tekst jest tłumaczeniem artykułu wstępnego wydawcy Meridiana.
Tytuł pochodzi od tłumacza.

Editorial, Meridian 6 / 2008 (November / Dezember), s. 1.
za uprzejma zgodą Markusa Jehle 
http://www.meridian-magazin.de
 

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com