ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2008-12-30 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop. Co od 2008 zapowiada Pluton w Koziorożcu i opozycja Saturna z Uranem

Czasy ciągle się zmieniają. W okresach, gdy życie niesie nas tak, jak długa i spokojna rzeka, jest to słabo zauważane. Za to podczas kryzysów i przełomów wydarzenia zdają się wzajemnie przekrzykiwać. Jednak takie postrzeganie jest mylące, ponieważ wszystko, co się dzieje, ma swój korzeń w naszej historii i jest wyrazem cyklicznie przebiegających procesów życiowych. Wydarzenia nie spadają nagle z nieba i zwłaszcza teraz, wraz ze zmianą Plutona do Koziorożca, potężny wpływ przeszłości oraz bardziej przebija się do świadomości. Historii nie można zaprzeczyć, a za jej wypieranie się trzeba płacić wysoką cenę. W przyszłości wielu będzie zmuszonych do tego, aby sobie przypominać, ponieważ zapowiada się rozliczenie z przeszłością i przy tym zostaną wyrównane stare długi, a grzechy i zaniedbania rozliczone.

Gdy podczas pobytu Plutona w Koziorożcu rozpoznane zostaną przyczyny aktualnych problemów i trzeba będzie ponosić związaną z tym odpowiedzialność, wolna będzie droga dla nowych perspektyw i rozwiązań. Lecz nie zawsze i niekoniecznie doświadczania z przeszłości prowadzą do lepszej przyszłości. Aby stare błędy nie były powtarzane bez końca, musi dochodzić do mutacji, z których powstaje coś nowego. Konieczne do tego procesy są symbolizowane przez cykl Saturna z Uranem. Cykl ten w najbliższych dwóch latach w opozycji obu planet doświadczy swej fazy najwyższej. Związane z tym szanse i perspektywy nie dadzą się rozwijać przez proste „trzymać tak dalej!”. Kto jednak z błędów przeszłości będzie potrafił wyciągnąć odpowiednie wnioski i swoje postępowanie stosownie zmieni, ten z okresowego napięcia cyklu Saturna i Urana będzie mógł szczególnie profitować.

[Przypominam:
- opozycja Saturna i Urana jest teraz 5 krotna, od 11.2008 do przełomu 07/08.2010
- Pluton wszedł do Koziorożca pierwszy raz w 01.2008, a ostatecznie opuści go w 11.2024.]

Kryzysy bankowe, walka wyborcza, strąceni przywódcy – nagłówki minionych tygodni wyraźnie pokazują, że wreszcie musi zostać rozstrzygnięte, jak wiele przyszłości powinna posiadać przeszłość. Gdzie jest konieczne zerwanie z tradycją, aby mogło powstać nowe? Gdzie leżą granice indywidualnej wolności? Co musi się zmienić, aby to, co się sprawdziło, nadal trwało? To są tylko niektóre pytania, o których traktują również inne teksty tego wydania [Meridiana].

Tak, czasy się zmieniają, a my zmieniamy się razem z nimi, niezależnie od tego, czy to zauważamy, czy nie. Lecz jeżeli prześpimy przyszłość, to wkrótce będziemy mieć przeszłość, której nikt nie chciał.

* * *

Niniejszy tekst jest tłumaczeniem artykułu wstępnego wydawcy Meridiana.
Tytuł pochodzi od tłumacza.

Editorial, Meridian 6 / 2008 (November / Dezember), s. 1.
za uprzejma zgodą Markusa Jehle 
http://www.meridian-magazin.de
 

na górę