ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2018-09-28 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop na październik 2018. Prognoza astrologiczna na październik 2018
Jakość czasu w październiku 2018. Konstelacje niebiańskie.

Tej jesieni będzie Państwu przypominane o wszystkim, co z rzeczy pięknych oraz spotkań nie powinno zostać zapomniane                          


TRENDY OGÓLNE

Są takie upodobania, które teraz mają koniec oraz takie, których przyszłość dopiero się zaczyna (Słońce koniunkcja Wenus retrogradująca w Skorpionie 26. października 2018). Nie wszystko jednak, w czym teraz znajdujecie Państwo przyjemność, ma przeszłość już za sobą. Żyjcie Państwo swoimi namiętnościami, nawet gdy to Państwu szkodzi. Teraz przede wszystkim ciemne strony miłości są tym, co działa jako szczególny bodziec. Im ulec nie jest znakiem słabości, ale uwaga - to wymaga obecnie siły i mocy [realnej mocy wykonawczej]. Na siłowni czy w fitness studio możecie Państwo tych sił szukać daremnie, ale za to we własnym sercu możecie je znaleźć szybko.

DUCHY CZASU a SIŁA NASZEGO DUCHA – SPIRITS

Na początku miesiąca archaiczne siły życiowe dodają zarówno kobietom jak i mężczyznom nowego wigoru [elan, entuzjazm, zachwyt] (Mars w Wodniku koniunkcja Lilith 01. października 2018). Nieposkramialna chęć [domaganie się] wzywa do przejawienia się wszystkiego, co w obszarze pożądań trwa w ukryciu. Odkryjcie Państwo, czy coś Państwa powstrzymuje przed tym, aby swój apetyt przeżywać z całą siłą i samemu decydując. W duchowym sensie Eros wywiera wpływ nadzwyczajnie uwalniający i ożywiający. Lepszego antydepresanta na jesiennego blusa nigdzie Państwo nie dostaniecie.

CO DO ZROBIENIA JEST

To, żeby się okazało, że mieliście Państwo rację, może mieć wysoką cenę. Abyście Państwo mogli sobie na to pozwolić [być w stanie], potrzebujecie obok dobrych pomysłów także odpowiedniej dalekowzroczności (Merkury w Skorpionie koniunkcja Jowisz 29. października 2018). Miejcie Państwo raczej swoje interesy na oku, niż gdybyście dali się przekonać do czegoś, co nie odpowiada Państwa przekonaniom. Czynienie wielkich obietnic to teraz żadna wielka sztuka, ale ich realizacja, to już na pewno. Pewników jest teraz jak z taśmy, a to sprawy wcale nie ułatwia.

KOMUNIKACJA

Rozmowy, zwłaszcza o związkach, mogą tej jesieni łatwo wyradzać się w przesłuchania (Merkury w Skorpionie oraz Wenus ze Skorpiona kwadratura Lilith w Wodniku 15./ 17. października 2018). Najlepiej sami zdecydujecie Państwo jakimi tajemnicami się przechwalać, a jakimi nie. To, co teraz Państwu wpadnie w ucho, może Państwa wprawić w ekstaze, albo zakończyć dotychczasowe życie miłosne. Brzmi to dramatycznie, ale nie musi tak być. Niektóre prawdy doprowadzą Państwa znowu do współbrzmienia z potrzebami, do których od dawna się nie przyznawaliście.

OCHOTA, PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

Tej jesieni będzie Państwu przypominane o wszystkim, co z rzeczy pięknych oraz spotkań nie powinno zostać zapomniane (Wenus retrogradująca w Skorpionie od 05. października 2018). Na ile nawiązanie do starych kontaktów będzie Państwu dobrze robić, a gdzie  lepiej będzie przeciągnąć definitywną kreskę? To nie jest łatwe do zdecydowania, wobec pokus jakie Państwa wabią. Nie wszystko, co się Państwu podoba, ma dłuższą trwałość (Wenus w Skorpionie opozycja Uran w Byku 31. października 2018). Zachowajcie Państwo swoją niezawisłość i unikajcie ramion, w których objęciach możecie Państwo zostać uduszeni.

NOWIE i PEŁNIE w PAŹDZIERNIKU 2018

Powyżej nów w Wadze 09.10.2018, dokładny wcześnie rano. - Są dwa rodzaje kompromisów: albo mądrzejszy ustępuje, albo jest przekupny i robi dobry interes.
 

Powyżej pełnia w Byku 24.10.2018, dokładna wieczorem (Ks. w Byku od godz 16.44). - Czy to szaleństwo, czy przypadek, gdy z „moje“ i ‚twoje“ nagle jest „nasze“? Obojętnie, najważniejsze, że powstaje karma.

Publikacja tekstu prognozy na 10.2018 za uprzejmą zgodą Markusa Jehle

Zob. też prognozy dlugoterminowe:
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php

Rysunki horoskopów ingresów, nowiu i pełni pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

na górę