ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2018-12-31 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop na styczeń 2019. Prognoza astrologiczna na styczeń 2019
Jakość czasu w styczniu 2018. Konstelacje niebiańskie.

To, co wchodzi nam w drogę, wymaga poważnego potraktowania. Bolesne spostrzeżenia potraktujmy jako okazję do przemyślenia naszej strategii.

 

 

Powyżej 2019.01.01 w Brukseli i Warszawie

TRENDY OGÓLNE

W roku 2019 marzenia [sny] mogą się stawać prawdą [mogą się spełniać]. I to jest już w styczniu wyraźnie odczuwalne. Gdy więc udasię nam nawigować między snem i rzeczywistością, to będziemy mogli spełnić z dawna żywione marzenia [nadzieje]. Potrzebujemy zdolności rozróżniania, aby rozpoznać, gdzie powinniśmy objąć odpowiedzialność, a gdzie będzie lepiej, pozwolić rzeczom, aby się działy swoim biegiem. Bazą naszego powodzenia jest chwytanie dobrych okazji [szans] i realizowanie powiązanych z tym możliwości. Reguły dają się teraz tylko wtedy dotrzymywać, gdy dopuszczamy wyjątki. Najbardziej szkodzimy sobie, gdy ignorujemy fakty, tuszujemy własne niepowodzenia, a symulujemy efekty, których nie dokonaliśmy. Poza tym zrobi dobrze, gdy będziemy oddawać się tylko takim rauszom, które nas nie przerastają (Saturn w Koziorożcu sektyl do Neptuna w Rybach [dokładny 31.01.2019 [ale aktywny tydzień wcześniej i później]).

SPIRITS - DUCHY CZASU a SIŁA NASZEGO DUCHA

Los ukazuje się teraz od swojej nieubłagalnej strony (Markury w Koziorożcu koniunkcja Saturn i Pluton 13. / 18. 01.2019).  Nie tylko w aspekcie karmicznym nastąpi teraz rozliczenie wykroczeń przeszłości. Cokolwiek kiedyś byliśmy winni, nie powinniśmy byli pozostawiać tego bez zadośćuczynienia (Słońce w Koziorożcu na Węźle Zstępującym 17.01.2019). Korzystajmy z okazji, aby oczyszczać swe karmiczne konto, zanim zrobią to za nas inni.

CO DO ZROBIENIA JEST

„Całą mocą naprzód“ – to byłoby motto pasujące na starcie nowego roku (Mars przechodzi do Barana właśnie 01.01.2019 o godz. 03.24). Wymagana jest zarówno nasza odwaga jak i siła działania. Lecz zanim rozpoczniemy, jest parę spraw do zastanowienia (Słońce w Koziorożcu koniunkcja Saturn 02.01.2019). To, co wchodzi nam w drogę, wymaga poważnego potraktowania. Bolesne spostrzeżenia weźmy jako okazję do przemyślenia naszej strategii. Potrzebujemy perspektywy dalekosiężnej, aby nasze dobre postanowienia nie rozpłynęły się bez działania. Rozsądnie będzie nasze impulsy tam przyłożyć i stosować, gdzie jesteśmy pewni swojej sprawy.

KOMUNIKACJA

Niekiedy wystarczy jedno nieprzemyślane słowo i już za jednym zmachem zmienia się wszystko (od 06.01.2019 Uran w Byku przechodzi do ruchu do przodu). Ton rozkazujący wydaje się teraz dość rozpowszechnioną formą komunikacji. Unikajmy gorących głów, starających się głośnością zastąpić brakujące im argumenty. Nawet jasne „nie“ może nie być w stanie zatrzymać przebijającej siły impulsów działań sterowanych adrenaliną  (Merkury w Koziorożcu kwadratura Mars w Baranie 08.01.2010). Wiele możemy wygrać, gdy pozostaniemy rzeczowi, nawet jeżeli naszemu oponentowi zagotuje się krew [zakipi ze złości]. W korzystnym przypadku uda nam się teraz, przez szybkie i celowe akcje, stworzenie faktów dokonanych. Miejmy respekt przed istniejącymi stosunkami sił [mocy, władzy], aby nie sprowokować kłopotów [złości] (Słońce w Koziorożcu koniunkcja Pluton 11.01.2019).

OCHOTA, PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

Im głośniej teraz śpiewają syreny, tym wyższe jest prawdopodobieństwo rozbicia statku (Wenus w Strzelcu kwadratura Neptun w Rybach oraz koniunkcja Jowisz 21./22.01.2019). W aspekcie erotycznym nie ma na widoku szybkich sukcesów. Nęcić i odrzucać, tak wygląda teraz miłosny taniec [korowód] (Mars w Baranie kwadratura Saturn w Koziorożcu 21.01.2019). Albo uszlachetnimy nasze pożądanie w sposób twórczy, albo przekierujemy się jakoś inaczej. Bez talentu do usychania z tęsknoty i sublimacji nie możemy spodziewać się spełnienia naszych miłosnych pragnień. 

NOWIE i PEŁNIE w STYCZNIU 2019


Powyżej nów w Koziorożcu 06.01.2019. Dokładny o godz. 02.26. – [Czy poprzedniego wieczora, czy rano] Powaga życia domaga się swego trybutu [daniny]. Zważajmy na to, co istotne.

 

Powyżej pełnia w Lwie 21.01.2019. O godz. 04.55 Księżyc wchodzi do Lwa. Pełnia dokładna już o godz. 06.15. – Dopóki krąg naszych przyjaciół składa się z narcystów i egocentryków, nie potrzebujemy wrogów.

Zob. też prognozę na na cały rok 2019:
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php

Rysunki horoskopów pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

 

na górę