ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2019-03-27 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop na kwiecień 2019. Prognoza astrologiczna na kwiecień 2019.
Jakość czasu w kwietniu 2018. Konstelacje niebiańskie.

W kwietniu stoimy przed roztrzygnięciami, których nie możemy uniknąć. Patrzenie faktom w oczy może pomóc uniknąć niedoróbek.

TRENDY OGÓLNE

Są skłonności (przymusy), które musimy pilnie pokonać. Trzymanie się nadal błędnych wyobrażeń może nas drogo kosztować. Pod powierzchnią (pod naskórkiem) siła Losu działa szczególnie intensywnie. Aby przeciągnąć kreskę za przeszłością, musimy teraz pójść daleko wstecz. Jak bardzo jest to pilne, pokaże się w tych dniach w całej wyrazistości (w Koziorożcu Pluton koniunkcja Zstępujący Węzeł Księzycowy 04. kwietnia 2019).

Jest nam coś coraz bardziej unaoczniane [wprowadzane przed nasze oczy, abyśmy zobaczyli, od czego musimy się odłączyć [uwolnić, co puścić], z czym pożegnać się musimy (Słońce w Baranie kwadratura Saturn / Pluton w Koziorożcu 10/13. kwietnia 2019). Obowiązuje przy tym wykazanie się odpowiedzialnością oraz spokojne [opanowane] obchodzenie się z własnymi lękami dotyczącymi strat. Nacisk na to, abyśmy się zmienili [transformowali], przybiera stale w tych tygodniach (Pluton retrogradujący od 24. kwietnia, a Saturn od 30. kwietnia 2019). Potrzebujemy teraz [używać] zwłaszcza dalekosiężnych perspektyw, aby rozpoznać, w jakich miejscach możemy kłaść nowe fundamenty i wykonywać sensowne prace budowlane.

SPIRITS - DUCHY CZASU a SIŁA NASZEGO DUCHA

Nasze działanie powinno owocować sensem, abyśmy zachowali zaufanie. Trzymajmy kurs - tak długo, jak długo nadzieja iskierkami błyska (Słońce w Baranie trygon Jowisz w Strzelcu 14. kwietnia 2019). Nasze zmagania o dobra mogą przechodzić w sukcesy o ile tylko nasze ego, nie przerośnie naszej głowy [i utracimy na nie wpływ, jak na dzieci, które wyrosły].

CO DO ZROBIENIA JEST

Podczas tygodnia wielkanocnego rozpowszechnia się optymizm [nastrój wyruszenia, wymarszu] (Merkury i Wenus przechodzą 17/20. kwietnia do Barana). Idealne warunki [założenia], aby się uaktywnić [rozpocząć przedsięwzięcie]. To, co nam się podczas tego przydaża, dotyka jednak bolesnych punktów [zranień], które mogą nas wyhamowywać. Stawianie na swoim siłą woli może szybko sciągnąć gwałtowne debaty, na końcu których wszyscy uczestnicy ostaną się jako przegrani [ponoszący straty]. Dar wchodzenia w kompromisy może w niektórych sytuacjach być odczuwany jako przegrana. Dlatego postarajmy się o to, żeby pytania sporne przedyskutować w sposób fair i znaleźć rozwiązania, przy których wszyscy zaksięgują zysk / wygraną. Prezentowanie jasnych punktów widzenia [stanowisk] może się teraz okazać ponad wszystko [na końcu] skuteczne [zbawienne, leczące] (Merkury i Wenus koniunkcja Chiron 20/23. kwietnia 2019).

KOMUNIKACJA

Obojętnie, jakie zamieszanie panowało w ostatnich tygodniach, nic nie trwa wiecznie (w Rybach Merkury od 28. marca 2019 w ruchu prostym). W kwietniu wiele może się wydawać znajomym, a pomyłki minionych tygodni ujawniają się jak w świetle dnia (w Rybach Merkury koniunkcja Neptun 02. kwietnia 2019). Pokusa jest wielka, aby sobie i innym coś udać. Zrezygnowanie z tego skrywa ryzyko bycia trafionym przez prawdę z całym rozpędem. Trudno powiedzieć, co gorsze.

Aby przebić się ze swoimi sprawami potrzebujemy naszego sprytu [cleverness] (Mars w Bliźniętach). Obecnie jest wiele możliwe, w tym pomyłki. Być może zostaniemy oszukani, bo nie zauważymy trików. Być mądrym po szkodzie to nie sztuka, ale wcześniej – na pewno.

OCHOTA, PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

Uleganie pokusom jest teraz najlepszą strategią, aby je przezwyciężyć (w Rybach Wenus koniunkcja Neptun 10. kwietnia 2019). Ponęty są liczne i jak gwiezdny pył spadają nam do stóp. Cóż może być piekniejszego, jak oddanie się czarowi miłości? Stawianie temu oporu jest bezcelowe, ale przy skłonnościach masochistycznych jak najbardziej możliwe.

NOWIE i PEŁNIE w KWIETNIU 2019

now 05 04 2019 w Baranie

Powyżej horoskop nowiu 05.04.2019 w Baranie. – Tylko wtedy, gdy stare rzeczywiście przeminęło, możliwy jest nowy początek. Sprawmy, żeby to było za nami.

pelnia 19 04 2019 w Wadze

Powyżej horoskop pełni 21.04.2019 w Wadze (uwaga: Księżyc jest w Wadze tylko do godz. 14.40). – Gdy nie wiemy, czego chcemy jeden od drugiego, to nie możemy sobie wzajemnie sprawić przyjemności ani zrobić takiej lub innej grzeczności.

 

Zob. też prognozy na inne miesiące:
https://astrologia.kaluski.net/prognozymiesieczne.php

Rysunki horoskopów pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

Publikacja tekstu prognozy na 03.2019 za uprzejmą zgodą Markusa Jehle
http://www.astrologie-zentrum-berlin.de/index.php?menu=5&submenu=0
https://astrologia.kaluski.net/sylwetki.php?id=jehle

na górę