home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy miesięczne

Zobacz także do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

 

2019-06-10 Gronert Jarosław
Latanie na Smoku


Z okazji opozycji Słońca z Jowiszem                                           

Oś Węzłów Księżycowych składa się z Wstępującego (Północnego) i Zstępującego (Południowego) węzła. Setki lat temu nazwano je Głową Smoka i Ogonem Smoka. Jak powszechnie… wiadomo, smoki mogą latać, rozzłoszczone zieją ogniem, gdy stają się głodne – muszą coś świeżego i smakowitego zjeść. A groźnym ogonem wywijają jak Wołodyjowski szablą, a Longinus Podbipięta mieczem!

Z niewielką dozą wyobraźni, można powiedzieć, że planeta ulokowana w koniunkcji z Głową Smoka, w czasie lotu „patrzy” razem z Nią w przód, a ciało niebieskie w złączeniu z Ogonem Smoka, hmm… zajmuje się tylną półsferą. Może zatem po ujeżdżeniu Smoka, sterować smoczym lotem – z przedniego lub tylnego siedzenia. Czyli z różną widocznością trasy i warunków podróży – „od punktu siedzenia, zależy punkt widzenia”.

Od tegorocznego przedwiośnia w pobliżu Ogona Smoka w Koziorożcu znajduje się tranzytujący Pluton i Saturn. Zatem smocze loty mogą być teraz nieco przyciężkawe „na rufę”. I będą przebiegać z taką lekkością, jak podróże ponad miarę obładowanego samolotu transportowego. A manewry smoczym ogonem to nie finezyjna, błyskawiczna szermierka Wołodyjowskiego, tylko ciosy maczugą zadawane przez Neandertalczyka. Złączenie Smoczego Ogona z Saturnem, w zakresie 2º potrwa aż do października 2019r.

Ale w tym tygodniu do ujeżdżania Kosmicznego Smoka szykuje się Mars (ostrożniejszy niż zwykle, gdyż przebiega przez znak Raka). Od 10 czerwca (poniedziałek) do 14 (piątek), mitologiczny Bóg Wojny znajdzie się w dokładnej koniunkcji z Głową Smoka. Ognisty Mars uczyni to co potrafi i zapewne dostarczy „wysokoenergetycznego paliwa” oraz motywu i pretekstu. Z pewnością zachęci Smoka, by pokazał swoje wspaniałe uzębienie w uśmiechu (aż do ósemki) i utorował sobie drogę do przodu, ziejąc ogniem. 

W czasie najbliższego weekendu pilotem Smoka zapragnie być też Merkury (jeżeli Mars usuwając się z siodła, czy z przed steru – jednak zgasi wcześniej zapalony lont). Będzie starał się prowadzić lot nadal z rozpędem nadanym przez Marsa, ale z większą manewrowością, tudzież większą elastycznością towarzyską i konwersacyjną.

A teraz na poważnie!

Przed nami, w połowie czerwca 2019 roku, wieloplanetarna huśtawka. A właściwie potężna kosmiczna dźwignia, na miarę tej z marzeń Archimedesa – „dajcie mi punkt podparcia, a poruszę Ziemię”. Czyli złączenie Marsa i Merkurego z Głową Smoka, w opozycji do złączenia Saturna i Plutona z Ogonem Smoka. Warto pamiętać, że tam gdzie są nieharmonijne relacje Marsa z Saturnem i Plutonem – tam się nie negocjuje, tylko dyktuje warunki lub komenderuje. Niezwykle trudne, a  mało skuteczne są starania, by wszystkie strony porozumienia, albo konfliktu były zadowolone z jego przebiegu i wyniku.

Najbardziej jednak dla nas przydatne są zalecenia zmaksymalizowanej (zwłaszcza około-weekendowej) czujności – za jakimikolwiek kierownicami, sterami, mikrofonami, kamerami, stołami biesiadnymi, biurkami i w trakcie jakichkolwiek relacji międzyludzkich z wyboru bądź przymusu.

Bo bardzo wtedy łatwo o powstawanie nieporozumień, starć, niezgody. Zaś porozumienia zawierane są prewencyjnie, z racji obaw przed wspólnym wrogiem. Zwłaszcza narastający niepokój i zaburzone poczucie bezpieczeństwa (wyraźnie tu sygnalizowane przez aspekty Marsa w Raku z Saturnem i Plutonem w Koziorożcu) skłaniają do decyzji i poczynań zapobiegawczych.
Ale teraz to wszystkie aspekty planet personalnych (szybkobieżnych) do Saturno-Plutona przynoszą nam zapowiedzi tego, co niebawem wyznaczy ludzkości na wiele lat – złączenie Władcy Skorpiona z Władcą Koziorożca, w znaku Koziorożca, a później także w towarzystwie Władcy Strzelca.

A o zapobiegliwości wielkiego starożytnego imperium, Nicolo Machiavelli pisał tak: „Rzymianie nie pozwalali dojrzewać niebezpieczeństwom przez uchylanie się od wojny”.


 

 

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com