home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy miesięczne

Zobacz także do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

 

2002-12-29 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Prognoza. Jakość czasu w styczniu i lutym 2003

WSKAZÓWKI OGÓLNE

Pierwsze tygodnie nowego roku dostarczają wystarczająco dużo czasu i okazji do zastanawiania się. Trzeba sobie uprzytomnić, z jakiego rodzaju faktami ma się do czynienia. Trzeba trzeźwo sporządzić bilans (Merkury retrogradujący w Koziorożcu od 02 do 23 stycznia).

Dwa ekstremalnie różne tematy stoją w centrum uwagi: dynamika życzeń i nadziei (druga opozycja Jowisz – Neptun 16 lutego) oraz konieczność sanacji i restrukturyzacji (ponowna opozycja Saturn – Pluton w orbisie 2 – 3 stopni).

W następnych tygodniach zakończy się to, co już nie jest do utrzymania (Saturn w ruchu prostym od 22 lutego). Nabrzmiewające konflikty o władzy zaostrzą się przez to (Mars koniunkcja Pluton 16 lutego i Mars opozycja Saturn 20 lutego). Przy tym zostaną poruszone tematy, które sięgają aż do lata 2001 (retrogradujący cykl Marsa w Strzelcu). Niebezpieczeństwo fanatycznego działania i walczenia jest w lutym największe.


STRATEGIE DZIAŁANIA

W pierwszej połowie stycznia osobiste działanie jest w dalszym ciągu powodowane mocnymi emocjami i częściowo nieświadomymi pobudkami (Mars w Skorpionie).

Przy forsowaniu własnych interesów trzeba działać z instynktowną pewnością i nie bać się twardych środków. Gdzie brakuje swobody działania, trzeba się liczyć z zaskakującymi uderzeniami oswabadzającymi (Mars kwadratura Uran 12 stycznia).

Od drugiej połowy stycznia nęcą nowe cele i perspektywy. Pytania o sens i osobiste przekonania uskrzydlają własne działania (Mars w Strzelcu od 17 stycznia). Kto jednak uważa, że swoje interesy musi forsować z całą możliwą siłą (Mars koniunkcja Pluton 16 lutego), ten powinien się przygotować na silny opór (Mars opozycja Saturn 20 lutego). Aby postępować naprzód, wskazane jest skoncentrowane i zdecydowane działanie. Trzeba własną siłę stosować w sposób celowy, a w sytuacjach kryzysowych nie tracić z oczu własnej perspektywy. Przewagę mają nadal ci, których działanie uskrzydlone jest jasnymi życzeniami i wizjami, a ich działanie sięga poza płot własnego podwórka.


KOMUNIKACJA i WYMIANA

Fakty i rzeczywiste dokonania znajdują się w centrum ogólnego zainteresowania (Merkury w Koziorożcu). Porównywane są przychody i wydatki, i jest sprawdzane, co wyjdzie pod kreską. Powaga sytuacji jest widoczna i wymaga czasu do namysłu i refleksji (Merkury retrogradujący od 02 do 23 stycznia). Nawet jeżeli normatywna siła faktów dominuje myślenie, pesymizm nie powinien być stawiany na równo z realizmem.

Od połowy lutego trzeba dbać o rozeznanie sytuacji. Chłodne i strategiczne myślenie jest wskazane. Pomocnym będzie umieszczenie w centrum uwagi rozpoznanych szerszych związków (Merkury w Wodniku od 13 lutego). Nowe pomysły mogą posunąć naprzód realizację życzeń i marzeń. Czas jest korzystny dla omówienia z innymi wizji i tęsknot, i do sięgania myślami daleko w przyszłość (Merkury opozycja Jowisz 20lutego i Merkury koniunkcja Neptun 21 lutego).

Problem w tym, że również iluzje, kłamstwa i płonne nadzieje mają swoją wysoką koniunkturę. Kto jednak w styczniu zrobił trzeźwy bilans, ten będzie potrafił odróżniać iluzje od wizji i będzie miał jasność, za którymi ze swych odważnych marzeń podążać.


OCHOTA i MIŁOŚĆ

Mimo wszystkie namiętności, które w minionych tygodniach dbały w związkach o intensywność i głębię, w pierwszej połowie stycznia obowiązuje motto: miłość jest dzieckiem wolności (Wenus kwadratura Uran 03 stycznia i Mars kwadratura Uran 12 stycznia). Dobra okazja, żeby odstąpić od gier o władzę i wyniszczających uwikłań. Bo chociaż znowu jest zapotrzebowanie na ufność i optymizm (Wenus w Strzelcu od 07 stycznia i Mars w Strzelcu od 17 stycznia), w związkach znowu nadejdzie czas wypróbowywania, co posiada żywy rdzeń (Wenus koniunkcja Pluton 25 stycznia i Wenus opozycja Saturn 29 stycznia oraz Mars koniunkcja Pluton 16 lutego i Mars opozycja Saturn 20 lutego).

Nadchodzące tygodnie przyniosą ponownie poważne próby wytrzymałości w obszarze stosunków międzyludzkich. Trzeba więc uświadomić sobie, co w swym rdzeniu spójne jest i rzetelne, aby położyć fundament solidny i wytrzymały w przyszłych kryzysach. Potrzebna jest lojalność i świadomość odpowiedzialności (Wenus w Koziorożcu od 04 lutego), a bez pewnej tolerancyjności na frustrację nadchodzące wyzwania będą jedynie z trudem do pokonania.


NOWIE i PEŁNIE

Podczas nowiu 02 stycznia (g. 21.24) trzeba sobie zdać sobie sprawę z wartości i celów, które naszemu bytowaniu nadają zwartość i pewność. Trzeba sobie uświadomić swą osobistą odpowiedzialność, również w emocjonalnym i duchowym obszarze (Słońce i Księżyc w Koziorożcu). Przy tym deficyty i ograniczenia, a także dostrzeżenie skończoności bytu mogą boleśnie wedrzeć się do świadomości (nów w koniunkcji z Chironem).Podczas pełni 18 stycznia (g. 11.49) wszystko kręci się wokół tematu opieki (Księżyc w Raku) oraz własnej odpowiedzialności (Słońce w Koziorożcu). Pytanie brzmi: gdzie występują duchowe zależności, które obciążąją osobistą samodzielność i ją utrudniają oraz gdzie trzeba okazać więcej uczucia, aby złagodzić niekonieczną twardość, a duchową pomyślność słusznie wesprzeć.Podczas nowiu 01 lutego (g. 11.49) osobistym życzeniom i wizjom brama jest otwarta na oścież. Dobra okazja, żeby się zainspirować i dać uskrzydlić marzeniami o lepszej przyszłości (Słońce i Księżyc w Wodniku w koniunkcji z Neptunem, i w opozycji do Jowisza). Oświecające przeżycia są w zasięgu ręki – a także pełne iluzji przedstawienia, niestety.Podczas pełni 17 lutego (g. 00.52) zostanie osiągnięty osobisty punkt zwrotny. Trzeba spojrzeć na siebie innymi oczyma (Słońce w Wodniku w koniunkcji z Uranem) i stosownie, a odważnie zabrać się za to nowe i niezwykłe (Księżyc w Lwie w opozycji do Urana).Ruchy planet w styczniu 2003
03. stycznia, 21:39, Wenus kwadratura Uran
05. stycznia, 09:02, Merkury sekstyl Wenus
07. stycznia, 14:07, Wenus – Strzelec
09. stycznia, 01:19, Merkury sekstyl Mars
11. stycznia, 21:03, Słońce koniunkcja Merkury
12. stycznia, 05:48, Mars kwadratura Uran
17. stycznia, 05:22, Mars – Strzelec
17. stycznia, 11:36, Wenus sekstyl Neptun
20. stycznia, 12:52, Słońce – Wodnik
21. stycznia, 16:36, Wenus trygon Jowisz
23. stycznia, 02:09, Merkury w ruchu prostym
25. stycznia, 18:59, Wenus koniunkcja Pluton
26. stycznia, 06:27, Słońce sekstyl Mars
29. stycznia, 01:14, Wenus opozycja Saturn
31. stycznia, 00:36, Słońce koniunkcja Neptun

Ruchy planet w lutym 2003
02. lutego, 18:28, Wenus sekstyl Uran
02. lutego, 22:41, Mars sekstyl Neptun
04. lutego, 14:27, Wenus – Koziorożec
05. lutego, 20:26, Mars trygon Jowisz
08. lutego, 16:30, Słońce sekstyl Pluton
11. lutego, 10:46, Słońce trygon Saturn
13. lutego, 02:00, Merkury – Wodnik
16. lutego, 10:12, Jowisz opozycja Neptun
16. lutego, 16:58, Mars koniunkcja Pluton
17. lutego, 22:39, Słońce koniunkcja Uran
19. lutego, 03:00, Słońce – Ryby
20. lutego, 15:15, Mars opozycja Saturn
20. lutego, 20:13, Merkury opozycja Jowisz
21. lutego, 07:52, Merkury koniunkcja Neptun
22. lutego, 08:42, Saturn w ruchu prostym
26. lutego, 19:34, Merkury sekstyl Pluton
28. lutego, 07:52, Merkury trygon Saturn

źródło: „The Rosicrucian Ephemeris“ oraz „Astrokalender fuer die Chironaspekte“

autor: Markus Jehle, www.meridian-magazin.de
tłumaczenie: Bogusław Kałuski, boguslaw.kaluski@note.pl

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com