ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2001-10-10 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Prognoza. Jakość czasu w listopadzie i grudniu 2001

Ogólne Tendencje

Tygodnie po straszliwych atakach terrorystycznych w Nowym Jorku i Waszyngtonie 11 września naznaczone były żałobą, przygotowaniami do walki z terroryzmem oraz ożywioną dyplomacją. Jak w Meridian 5 / 01 [poprzedni tekst - przyp. tłum.] opisano, retrogradacja Merkurego w Wadze dawała bogate możliwości dyplomatycznym rozmowom i pertraktacjom.

Wraz z drugą opozycją Saturn - Pluton 02 listopada, kryzysy minionych tygodni mogą znowu się spiętrzyć (pierwsza opozycja miała miejsce 05 sierpnia). W nadchodzących tygodniach okaże się, ile mocy mają wynegocjowane kompromisy, zwłaszcza gdy od drugiego tygodnia listopada będą ujawniane wciąż nowe, a niewygodne fakty (Merkury w Skorpionie).

I już nie pomoże składanie nowych obietnic (Jowisz retrogradujący od 02 listopada). Ważne będzie, spojrzeć faktom w oczy i w razie konieczności zaakceptować twarde warunki. Będzie wyraźniej widać, jakie skutki i konsekwencje mają głębokie przemiany strukturalne w obszarze masowych mediów, światowych podróży i komunikacji, a także dostępu do wiedzy. Zwłaszcza w pierwszych tygodniach grudnia należy się liczyć z bolesnymi wiadomościami i prawdami (Słońce i Merkury utworzą kwadratury do opozycji Saturn - Pluton). Później, pod koniec roku, pokaże się coraz wyraźniej, na ile reguły i struktury są wystawione na naruszenia. Co uchodziło za pewne, okaże się jako przemijające i śmiertelne (Chiron w Koziorożcu od 12 grudnia).

Działania Strategiczne

Pod Marsem w Koziorożcu masy były przygotowywane na długotrwałą walkę z terroryzmem, ale z Marsem w Wodniku rozważne i strategiczne działanie będzie grało jeszcze ważniejszą rolę. Zastosowanie produktów high - tec, walka "z góry", a przynajmniej z powietrza może mieć dla obrony własnych interesów wielkie znaczenie. Podczas koniunkcji Mars - Neptun należy się liczyć z nieudanymi lub ukrytymi akcjami. Podczas koniunkcji Mars - Uran może dojść do zaskakującej zmiany strategii walki czy działania w ogóle. Z Marsem w Rybach od 08 grudnia hasła jak "pomoc" i "ratunek" mogą stać się centralnym motywem działania. Szczególnie krytyczne są dni między Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem, gdy Mars znajdzie się w kwadraturze do opozycji Saturn - Pluton.

Komunikacja i Wymiana

Czasy pięknych słów, dostarczające w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wystarczająco dużo okazji do pertraktacji i "rozmów pokojowych" - również w osobistych obszarach - osiągną swój ostatni szczyt w pierwszym tygodniu listopada (Merkury koniunkcja Wenus 03 listopada). Potem powoli, ale nieodwracalnie wybije godzina prawdy (Merkury przechodzi z wagi do Skorpiona 07 listopada). Detektywistyczne instynkty zostaną pobudzone przez sprawy ukryte i zabronione. Nawet drobne rzeczy mogą zmieniać rozmowy w przesłuchania. Chwilowe odwracanie uwagi i maskowanie się (Merkury kwadratura Neptun 11 listopada) nie uchronią sporów i wyjaśnień przed wychodzeniem na jaw niewygodnych prawd (Merkury kwadratura Mars 16 listopada). Tylko rozsądni i trzeźwo patrzący zachowają możliwość odwrócenia kart i przez nowe strategie zapewnienie sobie możliwości działania z zaskoczenia (Merkury kwadratura Uran 21 listopada). Nawet jeżeli w rozmowach i dyskusjach czuć będzie więcej optymizmu (Merkury w Strzelcu od 26 listopada), czas bolesnych wiadomości jeszcze nie minie (Merkury opozycja Saturn 04 grudnia i koniunkcja Pluton 06 grudnia). W drugiej połowie grudnia uwaga będzie się koncentrować na faktach (Merkury w Koziorożcu od 15 grudnia). Pod choinką koniunkturę będą miały wielkie obietnice (Merkury opozycja Jowisz 23 grudnia).

Żądza, Ochota, Przyjemność i Miłość

Również w miłości wybija ostatnia godzina dla pięknych słów. Jeszcze tylko w pierwszym tygodniu listopada będzie można okazać się zdobywcą przez charme i uwodzicielską sztukę (Mars koniunkcja Neptun 05 listopada, Wenus w Wadze do 08 listopada). Im głębiej w listopad, tym ostrzej (Wenus w Skorpionie od 08 listopada). Napięcie między płciami osiągnie kolejny szczyt (Wenus kwadratura Mars 23 listopada). Dystans i chłód (Mars w Wodniku) natrafi na pasje i głębie (Wenus w Skorpionie). Kosmiczna lekcja brzmi: miłość jest dzieckiem wolności (Wenus kwadratura Uran 25 listopada i Mars koniunkcja Uran 26 listopada). Im mniejsze obszary wolności w związkach, tym większe niebezpieczeństwo skoku w bok. Bez tolerancji, bez dawania wolności i bez zachowania spokoju pod koniec listopada miłość jest nie do obrony. Kto od dłuższego czasu ma ochotę na coś nowego, ten ucieszy się niespodziankami wiszącymi w powietrzu. W grudniu ostatecznie wybije dla miłości godzina prawdy (Wenus opozycja Saturn 11 grudnia i koniunkcja Pluton 14 grudnia). Najpóźniej więc wtedy okaże się, co w związkach posiada substancję i trwałość. Mimo chęci, nie do uniknięcia będzie skonfrontowanie się z własnymi granicami (Mars w Rybach od 08 grudnia) i z własną mocą (Mars kwadratura Pluton 30 grudnia). W tej sytuacji niektórzy będą być może woleli być sami (Wenus w Koziorożcu od 26 grudnia).

Pełnie

W listopadzie dojdzie do dwóch pełni.
Podczas pierwszej, 01 listopada o godz. 06.41 wszystko kręci się wokół pola napięć między wewnętrzną potrzebą bezpieczeństwa i stabilności (Księżyc w Byku), a życzeniem intensywnego i pełnego emocji życia ze wszystkimi jego wzlotami i upadkami (Słońce w Skorpionie). Dzień pełny snów i tęsknot (pełnia w kwadraturze do Neptuna).

Podczas drugiej pełni, 30 listopada o 21,49, życzenie poszukiwania sensu życia i odnalezienia nowych perspektyw (Słońce w Strzelcu) będzie podrażniane potrzebą zmian i zwrotów (Księżyc w Bliźniętach). Dzień, kiedy kryzysy ostatnich tygodni boleśnie dotrą do świadomości i wpłyną na obniżenie nastroju (Saturn na osi pełni).

Podczas pełni 30 grudnia o 11 41 chodzi o uświadomienie sobie, gdzie potrzebna jest duchowa pomoc i wsparcie (Księżyc w Raku), a gdzie samodyscyplina i poczucie odpowiedzialności (Słońce w Koziorożcu).

Nowie

Podczas nowiu 15 listopada o 07.39 chodzi o wprowadzenie światła do głębokich pokładów własnej duszy (Słońce i Księżyc w Skorpionie). Czas sprzyja uświadomieniu sobie swoich emocjonalnych, seksulanych i duchowych powikłań. Nawet mała kropelka może przepełnić miarę i spowodować zaskakujące zmiany (nów w kwadraturze do Urana)

Podcza nowiu 14 grudnia o 21.47 chodzi o to, aby wykorzystać własną moc i odwagę (Słońce i Księżyc w Strzelcu). Dobra okazja, by wyruszyć w poszukiwaniu tego, co budzi w nas zachwyt i odwagę.

na górę