home
aktualności
horoskopy
kontakt
faq
 
prognozy długoterminowe
prognozy miesięczne
wydarzenia komentarze
portrety
 
teorie astro
refleksje
grafiki
zegar
 
lista artykułów
linki
księga gości

 

 prognozy miesięczne

Zobacz także do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

 

2001-10-10 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Prognoza. Jakość czasu w listopadzie i grudniu 2001

Ogólne Tendencje

Tygodnie po straszliwych atakach terrorystycznych w Nowym Jorku i Waszyngtonie 11 września naznaczone były żałobą, przygotowaniami do walki z terroryzmem oraz ożywioną dyplomacją. Jak w Meridian 5 / 01 [poprzedni tekst - przyp. tłum.] opisano, retrogradacja Merkurego w Wadze dawała bogate możliwości dyplomatycznym rozmowom i pertraktacjom.

Wraz z drugą opozycją Saturn - Pluton 02 listopada, kryzysy minionych tygodni mogą znowu się spiętrzyć (pierwsza opozycja miała miejsce 05 sierpnia). W nadchodzących tygodniach okaże się, ile mocy mają wynegocjowane kompromisy, zwłaszcza gdy od drugiego tygodnia listopada będą ujawniane wciąż nowe, a niewygodne fakty (Merkury w Skorpionie).

I już nie pomoże składanie nowych obietnic (Jowisz retrogradujący od 02 listopada). Ważne będzie, spojrzeć faktom w oczy i w razie konieczności zaakceptować twarde warunki. Będzie wyraźniej widać, jakie skutki i konsekwencje mają głębokie przemiany strukturalne w obszarze masowych mediów, światowych podróży i komunikacji, a także dostępu do wiedzy. Zwłaszcza w pierwszych tygodniach grudnia należy się liczyć z bolesnymi wiadomościami i prawdami (Słońce i Merkury utworzą kwadratury do opozycji Saturn - Pluton). Później, pod koniec roku, pokaże się coraz wyraźniej, na ile reguły i struktury są wystawione na naruszenia. Co uchodziło za pewne, okaże się jako przemijające i śmiertelne (Chiron w Koziorożcu od 12 grudnia).

Działania Strategiczne

Pod Marsem w Koziorożcu masy były przygotowywane na długotrwałą walkę z terroryzmem, ale z Marsem w Wodniku rozważne i strategiczne działanie będzie grało jeszcze ważniejszą rolę. Zastosowanie produktów high - tec, walka "z góry", a przynajmniej z powietrza może mieć dla obrony własnych interesów wielkie znaczenie. Podczas koniunkcji Mars - Neptun należy się liczyć z nieudanymi lub ukrytymi akcjami. Podczas koniunkcji Mars - Uran może dojść do zaskakującej zmiany strategii walki czy działania w ogóle. Z Marsem w Rybach od 08 grudnia hasła jak "pomoc" i "ratunek" mogą stać się centralnym motywem działania. Szczególnie krytyczne są dni między Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem, gdy Mars znajdzie się w kwadraturze do opozycji Saturn - Pluton.

Komunikacja i Wymiana

Czasy pięknych słów, dostarczające w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wystarczająco dużo okazji do pertraktacji i "rozmów pokojowych" - również w osobistych obszarach - osiągną swój ostatni szczyt w pierwszym tygodniu listopada (Merkury koniunkcja Wenus 03 listopada). Potem powoli, ale nieodwracalnie wybije godzina prawdy (Merkury przechodzi z wagi do Skorpiona 07 listopada). Detektywistyczne instynkty zostaną pobudzone przez sprawy ukryte i zabronione. Nawet drobne rzeczy mogą zmieniać rozmowy w przesłuchania. Chwilowe odwracanie uwagi i maskowanie się (Merkury kwadratura Neptun 11 listopada) nie uchronią sporów i wyjaśnień przed wychodzeniem na jaw niewygodnych prawd (Merkury kwadratura Mars 16 listopada). Tylko rozsądni i trzeźwo patrzący zachowają możliwość odwrócenia kart i przez nowe strategie zapewnienie sobie możliwości działania z zaskoczenia (Merkury kwadratura Uran 21 listopada). Nawet jeżeli w rozmowach i dyskusjach czuć będzie więcej optymizmu (Merkury w Strzelcu od 26 listopada), czas bolesnych wiadomości jeszcze nie minie (Merkury opozycja Saturn 04 grudnia i koniunkcja Pluton 06 grudnia). W drugiej połowie grudnia uwaga będzie się koncentrować na faktach (Merkury w Koziorożcu od 15 grudnia). Pod choinką koniunkturę będą miały wielkie obietnice (Merkury opozycja Jowisz 23 grudnia).

Żądza, Ochota, Przyjemność i Miłość

Również w miłości wybija ostatnia godzina dla pięknych słów. Jeszcze tylko w pierwszym tygodniu listopada będzie można okazać się zdobywcą przez charme i uwodzicielską sztukę (Mars koniunkcja Neptun 05 listopada, Wenus w Wadze do 08 listopada). Im głębiej w listopad, tym ostrzej (Wenus w Skorpionie od 08 listopada). Napięcie między płciami osiągnie kolejny szczyt (Wenus kwadratura Mars 23 listopada). Dystans i chłód (Mars w Wodniku) natrafi na pasje i głębie (Wenus w Skorpionie). Kosmiczna lekcja brzmi: miłość jest dzieckiem wolności (Wenus kwadratura Uran 25 listopada i Mars koniunkcja Uran 26 listopada). Im mniejsze obszary wolności w związkach, tym większe niebezpieczeństwo skoku w bok. Bez tolerancji, bez dawania wolności i bez zachowania spokoju pod koniec listopada miłość jest nie do obrony. Kto od dłuższego czasu ma ochotę na coś nowego, ten ucieszy się niespodziankami wiszącymi w powietrzu. W grudniu ostatecznie wybije dla miłości godzina prawdy (Wenus opozycja Saturn 11 grudnia i koniunkcja Pluton 14 grudnia). Najpóźniej więc wtedy okaże się, co w związkach posiada substancję i trwałość. Mimo chęci, nie do uniknięcia będzie skonfrontowanie się z własnymi granicami (Mars w Rybach od 08 grudnia) i z własną mocą (Mars kwadratura Pluton 30 grudnia). W tej sytuacji niektórzy będą być może woleli być sami (Wenus w Koziorożcu od 26 grudnia).

Pełnie

W listopadzie dojdzie do dwóch pełni.
Podczas pierwszej, 01 listopada o godz. 06.41 wszystko kręci się wokół pola napięć między wewnętrzną potrzebą bezpieczeństwa i stabilności (Księżyc w Byku), a życzeniem intensywnego i pełnego emocji życia ze wszystkimi jego wzlotami i upadkami (Słońce w Skorpionie). Dzień pełny snów i tęsknot (pełnia w kwadraturze do Neptuna).

Podczas drugiej pełni, 30 listopada o 21,49, życzenie poszukiwania sensu życia i odnalezienia nowych perspektyw (Słońce w Strzelcu) będzie podrażniane potrzebą zmian i zwrotów (Księżyc w Bliźniętach). Dzień, kiedy kryzysy ostatnich tygodni boleśnie dotrą do świadomości i wpłyną na obniżenie nastroju (Saturn na osi pełni).

Podczas pełni 30 grudnia o 11 41 chodzi o uświadomienie sobie, gdzie potrzebna jest duchowa pomoc i wsparcie (Księżyc w Raku), a gdzie samodyscyplina i poczucie odpowiedzialności (Słońce w Koziorożcu).

Nowie

Podczas nowiu 15 listopada o 07.39 chodzi o wprowadzenie światła do głębokich pokładów własnej duszy (Słońce i Księżyc w Skorpionie). Czas sprzyja uświadomieniu sobie swoich emocjonalnych, seksulanych i duchowych powikłań. Nawet mała kropelka może przepełnić miarę i spowodować zaskakujące zmiany (nów w kwadraturze do Urana)

Podcza nowiu 14 grudnia o 21.47 chodzi o to, aby wykorzystać własną moc i odwagę (Słońce i Księżyc w Strzelcu). Dobra okazja, by wyruszyć w poszukiwaniu tego, co budzi w nas zachwyt i odwagę.

tłumacz: Bogusław Kałuski

na górę  

 

© Bogusław Kałuski   wykonanie: enedue.com