ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2009-03-02 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Prognoza astrologiczna. Jakość czasu w marcu i kwietniu 2009.
Niebiańskie konstelacje.

TRENDY OGÓLNE   Prace naprawcze i środki korygujące – oto tematy wyznaczające w znacznym stopniu wydarzenia następnych dwóch miesięcy. We wielu obszarach trzeba dokonać poprawek, aby decyzje które zostały podjęte od jesieni 2008, uczynić pewniejszymi i skuteczniejszymi. Pytania o szczegółowe nabierają dużego znaczenia. Rozwiązania, które nie są „szczelne” mogą się okazać kamieniami, o które przyjdzie się potknąć z poważnymi skutkami (Saturn w Pannie retrogradujący). Jednak, tak jak przedtem, nadal trudno jest znaleźć od ręki rozwiązania dla powstających problemów. Ma to przyczynę m.in. w starych ciężarach, które były częściowo spychane poza świadomość, zakłamywane lub niedoceniane i które teraz każdą próbę poważenia się na nowy start mogą utrudniać, a nawet uczynić niemożliwą.

Tym niemniej znaki wskazują wyraźnie na przemiany i zmiany, i zrobimy najlepiej, jeżeli w swym osobistym życiu dostosujemy się do tej dynamiki (Saturn opozycja Uran). Aby nasza przyszłość nie wyglądała tak, jak przeszłość, konieczne jest przestawienie zwrotnic, co zawiera w sobie jakieś ryzyko oraz wymaga wiele odwagi i siły działania.

Na płaszczyźnie społecznej specjalne znaczenie ma to, by nowo utworzone porządki i reguły możliwie zaraz zakotwiczyć w realności, aby nie było tak, że po oddzwonieniu kryzysu rewizjoniści będą mogli odkręcić koło z powrotem. Zwłaszcza ci, którzy w obliczu obecnych przełomów stracili władzę i wpływy, nie zrezygnują z próby ponownego zdobycia starych pozycji.

Już na początku kwietnia zapanuje w tym względzie mocne ciśnienie, które będzie wytwarzane przede wszystkim przez duchowe fiksowanie się i zacieśniające wyobrażenia (Pluton retrogradujący od 04. kwietnia). Gdyby więc miał się pokazać u nas osobiście swego rodzaju widok jak w tunel, to uczynimy najlepiej przyznając się do stojących za nim lęków, ponieważ to one są kluczem do rozwiązania wewnętrznych problemów i napięć. Dalej, będziemy konfrontowani ze starymi wyobrażeniami, z którymi należy się pożegnać, zamiast barykadować sobie drogę w przyszłość przez rozpaczliwe czepianie się przeszłości.

Równolegle do tego, głęboko przecież drążącego procesu przemian, w najbliższym czasie ze wzmożoną siłą zadzwonią do nas tematy duchowe. Nie tylko w naszym życiu wyczuwalna jest wielka tęsknota do wybawienia, uzdrowienia i braterstwa. Jest koniecznym bardziej niż kiedykolwiek, aby wzrok kierować na całość i utrzymywać na widoku nadrzędne cele, które ujmują dobro wszystkich (Jowisz, Chiron i Neptun w Wodniku).


STRATEGIE DZIAŁANIA

Używajmy najbliższych tygodni tak, aby zrobić konkretne kroki do lepszej współpracy z ludźmi, których cele oraz zainteresowania współbrzmią z naszymi ideałami i tęsknotami (Mars koniunkcja Neptun 08. marca oraz Mars w Rybach od 15. marca). To, czego podejmiemy się w najbliższym czasie, powinno służyć nie tylko naszym osobistym interesom, lecz powinno również przyczyniać się dobru innych ludzi.  Wprawdzie nasza gotowość pomocy jest potrzebna, lecz nie powinniśmy rozpraszać swoich sił na sprawy, które skazane są na niepowodzenie.

W pierwszej połowie marca może przed naszymi oczyma ukazać się wyraźny obraz tego, jak mocno zmienił się wiatr w niektórych obszarach. Nie możemy się więc dziwić, gdy nagle i z innej niż dotychczas strony, będziemy konfrontowani z oporami i przeszkodami. Starajmy się pozostać wewnętrznie spokojni i nie walczmy z autorytetami, do których rzeczywiście nie dorośliśmy (Słońce opozycja Saturn 08. marca i Słońce koniunkcja Uran 13. marca).

Jeżeli nam się to nie uda, będzie możliwe, że najpóźniej na początku kwietnia, uwidoczni się zablokowana i zgromadzona frustracja. Jest możliwym, że osobiście wjechaliśmy jakoś w ślepą uliczkę i wgryźliśmy się w sprawy, w których nie ma widoku na ruch do przodu (Mars opozycja Saturn 05. kwietnia). Dlatego koncentrujmy swoje siły na tym, co istotne i zawracajmy, jeżeli wpędziliśmy się w sprawy, które nic nam nie dają.

KOMUNIKACJA
 

Na początek bądźmy mocni i reprezentujmy nasze myśli i poglądy wyraźnie i zdecydowanie (Merkury koniunkcja Mars 02. marca). Atmosfera pełna jest dobrych idei, którymi możemy dać się zainspirować (Merkury koniunkcja Neptun 05. marca).

W dniach wokół początku wiosny napięcia i przeciwności między przeszłością i przyszłością znowu wyraźnie wkroczą do świadomości. W tej fazie chodzi o to, by intuicyjnie utrafić właściwe decyzje, aby w ten sposób móc uwolnić się z zablokowanych sytuacji i móc zwrócić się ku nowym projektom i interesom (Merkury opozycja Saturn 19. marca i Merkury koniunkcja Uran 22. marca). Przez oba następne tygodnie dziać się będzie popędliwie (gorączkowo) (Merkury w Baranie od 25. marca do 09. kwietnia). Wykorzystajmy okazję, aby od podstaw przyjrzeć się sprawom, które obudzą naszą nieufność (Markury kwadratura Pluton 27. marca).

OCHOTA I MIŁOŚĆ

Nie dziwmy się, jeżeli tej wiosny zostanie nam przypomniane minione szczęście w miłości i miłosne cierpienia. Jest całkiem możliwe, że jedna lub jeden z naszych Byłych będzie chciał teraz nawiązać łączność, albo że sami się przyłapiemy na podejmowaniu prób ponownego zdobycia tego, co stracone. Ale także w istniejących związkach obudzone mogą zostać wspomnienia wcześniejszych, szczęśliwych czasów. Wykorzystajmy związane z tym szanse, aby miłość odświeżyć, albo uwolnijmy się ostatecznie z wcześniejszych uwikłań. To zależy teraz od nas, jakie doświadczenia partnerskie będziemy chcieli powtarzać, a jakie będziemy chcieli ostatecznie zostawić za sobą. Wszędzie tam, gdzie teraz dosięga (dogania) nas nasz przeszłość, możemy teraz sprzątnąć ze stołu i uczynić miejsca na nowe. Wszystko, co nam teraz w miłości wydaje się aż nazbyt dobrze znane, jest wskazówka na wzorce, od których możemy się w nadchodzących tygodniach uwolnić i je przezwyciężyć. Zastanówmy się więc dobrze, czy nasza miłość właśnie nie zaczyna rdzewieć, czy jest tak żywa i silna pierwszego dnia (Wenus retrogradująca od 05. marca do 17. kwietnia).

W tygodniach po Wielkanocy rozpocznie się nowy cykl w relacjach (Wenus koniunkcja Mars 22. kwietnia), który jednak będzie trwał dość krótko, a który możemy wykorzystać na to, aby pełni tęsknot oczekiwać tego, co na nas wkrótce przyjdzie, ale jeszcze nie jest widoczne.

NOWIE I PEŁNIE
 

Podczas pełni w Pannie 11. marca o godz. 03.39 nadszedł moment na to, aby ostatecznie oddzielić plewy od ziarna. Zdobądźmy jasność w tym, gdzie zerwanie z przeszłością już nie możemy dłużej odwlekać (Saturn i Uran na osi pełni).

[Uwaga B.K., zobacz:
Przykład, jak korzystać z prognozy. Jak korzystać z dni i chwil wyznaczonych dokładnymi aspektami.
http://www.astrologia.kaluski.net/planety.php?id=896  ]

Podczas nowiu w Baranie 26. marca o godz. 17.07 znaki wskazują na nowe początki. Od niektórych naszych usłyszymy to całkiem głośno (Merkury właśnie przechodzi do Barana). Zamiast się sprzeczać, możemy po prostu wziąć się za to, co pilnie musi być wykonane.

 

 Jeżeli chodzi o przeszłe szczęście miłosne, to podczas pełni w Wadze 09. kwietnia o godz. 16.57 wydzwoniony zostanie końcowy (finalny), zwężający się odcinek. Kto teraz zostanie sam, ten może swoją czy swego Ex odhaczyć i skierować się ku nowym zdobyczom.

  

Podczas nowiu w Byku 25. kwietnia o godz. 05.24 życzona przytulność i spokój ciężko dałyby się wymusić. Jest po prostu zbyt wiele gniewnych ludzi w drodze, którzy pilnie potrzebują wypuścić parę (Wenus w koniunkcji z Marsem w Baranie w kwadraturze do Plutona).
 

Tabela aspektów na niebie w poszczególnych dniach
 
ruchy planet w MARCU 2009
zmiany znaków, retrogradacje, aspekty
2. marca 04:02 Merkury koniunkcja Mars
4. marca 03:07 Merkury koniunkcja Chiron
5. marca 10:37 Merkury koniunkcja Neptun
6. marca 01:26 Mars koniunkcja Chiron
6. marca 18:14 Wenus stacjonarny retrogradujący
8. marca 13:50 Mars koniunkcja Neptun
8. marca 19:54 Merkury do: Ryby
8. marca 20:52 Słońce opozycja Saturn
10. marca 18:36 Merkury sekstyl Pluton
10. marca 13:17 Wenus sekstyl Jowisz
13. marca 02:27 Słońce koniunkcja Uran
15. marca 04:19 Mars do: Ryby
19. marca 04:58 Merkury opozycja Saturn
19. marca 07:14 Mars sekstyl Pluton
20. marca 12:43 Słońce do: Baran
22. marca 06:00 Merkury koniunkcja Uran
23. marca 19:35 Słońce kwadratura Pluton
25. marca 20:54 Merkury do: Baran
27. marca 13:14 Merkury kwadratura Pluton
27. marca 20:23 Słońce koniunkcja Wenus
29. marca 04:30 Merkury koniunkcja Wenus
31. marca 05:27 Słońce koniunkcja Merkury
 
 
ruchy planet w KWIETNIU 2009
zmiany znaków, retrogradacje, aspekty
3. kwietnia 12:31 Wenus kwadratura Pluton
4. kwietnia 16:57 Merkury sekstyl Jowisz
4. kwietnia 19:35 Pluton stacjonarny retrogradujący
5. kwietnia 02:54 Mars opozycja Saturn
7. kwietnia 03:23 Merkury sekstyl Chiron
7. kwietnia 14:38 Merkury sekstyl Neptun
9. kwietnia 16:22 Merkury do: Byk
10. kwietnia 15:42 Słońce sekstyl Jowisz
11. kwietnia 07:54 Merkury trygon Pluton
11. kwietnia 15:12 Wenus do: Ryby
15. kwietnia 02:33 Słońce sekstyl Chiron
15. kwietnia 11:59 Mars koniunkcja Uran
15. kwietnia 21:54 Słońce sekstyl Neptun
17. kwietnia 21:25 Wenus stacjonarny w ruchu prostym
18. kwietnia 02:54 Merkury trygon Saturn
20. kwietnia 00:44 Słońce do: Byk
22. kwietnia 01:21 Wenus koniunkcja Mars
22. kwietnia 15:44 Mars do: Baran
23. kwietnia 02:58 Merkury kwadratura Jowisz
23. kwietnia 07:43 Słońce trygon Pluton
24. kwietnia 08:24 Wenus do: Baran
24. kwietnia 21:43 Merkury sekstyl Uran
25. kwietnia 13:30 Merkury kwadratura Chiron
26. kwietnia 03:00 Merkury kwadratura Neptun
26. kwietnia 18:13 Mars kwadratura Pluton
 
 
Księżyc w MARCU 2009
data godzina zmiana znaku, ostatni aspekt
1. marca 04:31 do: Byk
2. marca 23:41 >>kwadratura Neptun
3. marca 08:56 do: Bliźnięta
5. marca 03:09 >>trygon Neptun
5. marca 12:05 do: Rak
7. marca 01:28 >>trygon Uran
7. marca 14:23 do: Lew
9. marca 08:57 >>opozycja Mars
9. marca 16:35 do: Panna
11. marca 03:39 >>PEŁNIA
11. marca 06:50 >>opozycja Uran
11. marca 19:47 do: Waga
13. marca 23:39 >>trygon Mars
14. marca 01:23 do: Skorpion
16. marca 01:43 >>trygon Słońce
16. marca 10:25 do: Strzelec
18. marca 18:48 >>kwadratura Słońce
18. marca 22:18 do: Koziorożec
20. marca 21:05 >>sekstyl Uran
21. marca 11:04 do: Wodnik
23. marca 13:04 >>koniunkcja Neptun
23. marca 22:06 do: Ryby
25. marca 17:49 >>koniunkcja Uran
26. marca 05:59 do: Baran
26. marca 17:07 >>NÓW
28. marca 03:15 >>sekstyl Neptun
28. marca 11:06 do: Byk
30. marca 07:59 >>kwadratura Neptun
30. marca 15:34 do: Bliźnięta
 
 
Księżyc w KWIETNIU 2009
data godzina zmiana znaku, ostatni aspekt
1. kwietnia 11:02 >>trygon Neptun
1. kwietnia 18:30 do: Rak
3. kwietnia 10:59 >>trygon Uran
3. kwietnia 21:32 do: Lew
5. kwietnia 17:39 >>opozycja Neptun
6. kwietnia 01:01 do: Panna
7. kwietnia 18:53 >>opozycja Uran
8. kwietnia 05:23 do: Waga
9. kwietnia 16:57 >>PEŁNIA
10. kwietnia 03:46 >>trygon Neptun
10. kwietnia 11:26 do: Skorpion
12. kwietnia 19:30 >>trygon Wenus
12. kwietnia 20:02 do: Strzelec
15. kwietnia 06:08 >>kwadratura Wenus
15. kwietnia 07:28 do: Koziorożec
17. kwietnia 18:41 >>sekstyl Wenus
17. kwietnia 20:18 do: Wodnik
20. kwietnia 00:15 >>koniunkcja Neptun
20. kwietnia 07:50 do: Ryby
22. kwietnia 15:24 >>koniunkcja Wenus
22. kwietnia 16:03 do: Baran
24. kwietnia 14:06 >>sekstyl Neptun
24. kwietnia 20:44 do: Byk
25. kwietnia 05:24 >>NÓW
26. kwietnia 17:39 >>koniunkcja Merkury
26. kwietnia 23:01 do: Bliźnięta
28. kwietnia 18:23 >>trygon Neptun
29. kwietnia 00:37 do: Rak
30. kwietnia 18:46 >>trygon Uran
 
 

Uwaga: niniejsza prognoza ma charakter ogólny. Aby ustalić jej szczegółowe znaczenie dla poszczególnych osób, instytucji czy firm, powinna być uzupełniona o prognozę opartą na horoskopie indywidualnym.

Poprzednia prognoza ogólna zobacz:
Prognoza astrologiczna. Jakość czasu w styczniu i lutym 2009
83http://www.astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=883

Wszystkie dane z uwzględnieniem czasu letniego.

>>  = ostatni aspekt w znaku / Void of course
źródło: The Rosicrucian Ephemeris oraz: Astrokalender fuer die Chironaspekte

Publikacja na podstawie Meridian, Maerz / April 2009
za uprzejma zgodą Markusa Jehle  http://www.meridian-magazin.de

Rysunki horoskopów pochodzą z programu URANIA Bogdana Krusińskiego  www.astrologia.pl

na górę