ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2010-10-31 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Prognoza astrologiczna na listopad i grudzień 2010
Jakość czasu w listopadzie i grudniu 2010

TRENDY GŁÓWNE  

W nadchodzących tygodniach na Państwa oczach zostanie wyraźnie pokazane, jak blisko siebie położone są w tym roku szczyty i głębiny. Okazuje się oto, dlaczego niektóre początki, pełne nadziei, dotąd się w pełni nie rozwinęły i że niektóre związki z przeszłością nadal są żywe - zarówno w dobrym, jak i w złym.
 

Wielki Krzyż, nadal działający w znakach kardynalnych, zostanie w nadchodzących tygodniach ponownie zaktywizowany głównie przez Marsa i Merkurego, które dwokrotnie utworzą koniunkcję, najpierw w Strzelcu, a następnie w Koziorożcu. Rezultatem tego jest presja do działań i decyzji, która jednak w żadnym przypadku nie jest łatwa do przemienienia jej w czyny.

Powstałe w miesiącach letnich pęknięcia i uskoki (w związku z opozycją Saturn - Uran) dają się łączyć coraz mniejszą ilością mostów i domagają się po części radykalnych środków. Będziecie Państwo mieli ręce pełne roboty, aby znaleźć wytrzymałe rozwiązania, mogące sprostać sytuacji pełnej sprzecznych faktów i na tyle rzetelne, aby wytrzymywać próby długoterminowe. Oszukańczo zachęcające opakowania oraz wyobrażenia dalekie od realizmu nie przetrwają nadchodzącej zimy, więc uczynicie Państwo dobrze, jeszcze przed Bożym Narodzeniem tworząc sobie nieuszminkowany obraz swej sytuacji i wyciągając z tego właściwe konsekwencje. Lecz uwaga - w paradoksalnych czasach jak te, wiele może zmienić się szybciej niż Państwu byłoby to miłe i okazać się nawet przeciwnością tego, co Państwo przypuszczali czy oczekiwali.

CO JEST DO ZROBIENIA

Nadchodzące miesiące są dwojakiego rodzaju. Po prawie euforycznie nastrajającym listopadzie następuje grudzień, narastająco poważny i trudny. A zatem najpierw jest pokusa, aby sięgać gwiazd i podejmować lekkomyślne ryzyka (Mars w Strzelcu 29. listopada wchodzi w kwadraturę z Jowiszem a 03. grudnia w kwadraturę z Uranem). Istnieje niebezpieczeństwo przesadnych działań oraz uwalniających uderzeń, które wyprowadzają daleko poza cel. Na pewno macie Państwo coś lepszego do zrobienia, niż podcinać gałąź, na której Państwo właśnie siedzicie. Najważniejsze, abyście Państwo nie rozpoczynali wojen krzyżowych w celu przeprowadzenia swojej woli, ponieważ wszędzie tam, gdzie rzeczy funkcjonują nie tak, jak Państwo to sobie wyobrażaliście, w grudniu natkniecie się Państwo na duży opór i będzie Państwo musieli dokonać po części bardzo twardych cięć. Możliwe jest, że z powodu zewnętrznych okoliczności, będziecie Państwo zmuszeni, podjąć radykalne działania (Mars koniunkcja Merkury i Pluton 14. grudnia. Czasami pomoże, jeżeli Państwo przy tym mocno zaciśniecie zęby. Lecz najpierw włóżcie Państwo sobie klocek, bo inaczej Państwa dentysta będzie jedynym, który skorzysta (Mars w Koziorożcu od 08. grudnia oraz Mars kwadratura Saturn 29. grudnia).

KOMUNIKACJA

W grudniu wybija godzina prawdy (Merkury koniunkcja Pluton 06. oraz 14. grudnia). Sam Hiob przesyła pozdrowienia, bo złym wiadomościom wydaje się nie być końca. Są fakty, którym nie da się zaprzeczyć ani je ukryć. Zróbcie Państwo trzeźwy bilans i starajcie się, aby pod kreską zostało wystarczająco dużo (Merkury w Koziorożcu od 01. grudnia).

Mimo silnej presji na działania (Merkury koniunkcja Mars 20. listopada oraz 14. grudnia) jest jednak mało możliwe, aby przed Bożym Narodzeniem podjąć decyzje adekwatne i ostateczne (Merkury jest retrogradujący od 10. do 30. grudnia). Wykorzystajcie więc Państwo czas na to, aby przyjrzeć się podstawom i spojrzeć faktom w oczy. Najpóźniej na przełomie roku powinno być jaśniejsze, gdzie powinniście Państwo nacisnąć na hamulec, albo nawet ćwiczyć wyrzeczenie, aby swej egzystencji nie wystawiać na zagrożenia.

Nie dajcie się Państwo wpędzić w niepewność przez to, że niektórym pouszczają nerwy (Uran stacjonarny w ruchu prostym od 06. grudnia). W tygodniach do Bożego Narodzenia będzie się okazywać, na ile Państwo jesteście wewnętrznie wystarczająco spokojni, aby nadchodzącym zmianom i przeksztalceniom dobrze podołać (retrogradujący Merkury 21. grudnia ponownie wchodzi w kwadraturę z Uranem, a 22. grudnia w kwadraturę z Jowiszem, po tym, jak obie kwadratuiry tworzył wcześniej, 25. oraz 28. listopada). Większość wspaniałych planów, które dotychczas Państwo tworzyliście, będziecie musieli Państwo do Bożego Narodzenia ponownie przemyśleć i dopasować do zmienionych warunków, ponieważ to, co do tego czasu się wydarzy, postawi na głowie nie tylko Państwa świat.

PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

Nie tylko w miłości chodzi teraz o właściwe proporcje dawania i brania (08. listopada retrogradująca Wenus przechodzi do Wagi). Fairness oraz sprawiedliwość, oto jak brzmią przykazania tej godziny. Przy tym również tematy z przeszłości odgrywają ważną rolę. Jest właśnie okazja, aby pogodzić się z ludźmi, z którymi stare zniewagi i zranienia należałoby uleczyć. A przy tym kierujcie Państwo spojrzenie do przodu (Wenus i Jowisz 18. listopada będą stacjonarne w ruchu prostym).

Właściwie to już Państwo wiecie, jak w przyszłości lepiej smakować pięknych stron życia, bo nie każdy skarb z przeszłości będzie swą wartość zachowywał. Zatem odważnie i z ufnością patrzcie Państwo ku nowym horyzontom i przyszłym radościom, zamiast zatrzymywać się wspomnieniami pięknych, lecz dawno przeszłych czasów lub tą czy inną minioną miłością.

NOWIE i PEŁNIE

Nów w Skorpionie (06.11.2010). - Im bardziej będziecie Państwo starali się, swoje życie mieć pod kontrolą, tym ciaśniejsza będzie Państwa przestrzeń życiowa. Nie wszystkie fiksacje muszą się kończyć paranoją, ale pozostaje pytanie: które to są? 

Pełnia w Byku (21.11.2010). - Pytanie "mieć czy być" o tej porze roku jest roztrzygane najczęściej na korzyść "mieć". Chociaż w tym momencie także "być" mogłoby oferować wiele obiecujących możliwości (Chiron i Neptun w kwadraturze do osi pełni).

Nów w Strzelcu (05.12.2010). - Wewnętrzne światło musi tym jaśniej promieniować, im ciemniej jest na zewnątrz. Teraz się okazuje, na ile wystarczająco ufności i nadziei macie Państwo w sobie.

Pełnia w Bliźniętach (21.12.2010).  - Aby wiedzieć, o co chodzi, musicie się Państwo rozeznać. Lecz aby dość do właściwego celu, powiniście Państwo wiedzieć, jakie działania będą rozsądne.

Uwaga: awansem dołączam horoskop Nowego Roku 2011:

Uwaga: niniejsza prognoza ma charakter ogólny. Aby ustalić jej szczegółowe znaczenie dla poszczególnych osób, instytucji czy firm, powinna być uzupełniona prognozą opartą na horoskopie indywidualnym danej osoby czy instytucji.

Poprzednia prognoza - zobacz: Prognoza astrologiczna na wrzesień i październik 2010

Wszystkie dane z uwzględnieniem czasu letniego.

>>  = ostatni aspekt w znaku / Void of course
źródło: The Rosicrucian Ephemeris oraz: Astrokalender fuer die Chironaspekte

Publikacja na podstawie Meridian, November / Dezember 2010
za uprzejma zgodą Markusa Jehle  http://www.meridian-magazin.de

Rysunki horoskopów pochodzą z programu URANIA Bogdana Krusińskiego (zob. program astrologiczny

na górę